"Google" Ķīnā izveidojis bezmaksas mūzikas lejupielādēšanas vietni

Šanhaja, 6.aug., LETA--REUTERS. ASV interneta meklēšanas sistēmas kompānija "Google Inc." Ķīnā izveidojusi interneta mūzikas meklēšanas vietni, kas lietotājiem sniegs iespēju bez maksas lejupielādēt licencētu mūziku, teikts trešdien izplatītajā kompānijas paziņojumā.

"Google" pārstāvji paziņoja, ka jaunais pakalpojums sniegs iespēju interneta lietotājiem meklēt desmitiem tūkstošiem ķīniešu dziesmu pēc to izpildītāja vai nosaukuma un lejupielādēt tās no Ķīnas mūzikas mājaslapas "Top100.cn", kuras viens no dibinātājiem ir basketbola zvaigzne Jao Mings.

Ienākumi, kurus paredzēts iegūt no mājaslapā izvietotajām reklāmām, tiks sadalīti starp "Top100.cn" dibinātājiem un tās mūzikas partneriem.

"Interneta industrijai nekādā gadījumā nevajadzētu nostāties pret mūzikas industriju. "Google" vienmēr ir uzskatījis, ka kopēja sadarbība, nevis monopols ir ilgtspējīgas attīstības atslēga," norādījis "Google" Ķīnas nodaļas prezidents Kai-fu Lī.

Ķīnā, kas pēc lietotāju skaita ir pasaules lielākais interneta tirgus, nelicencētas mūzikas lejupielādēšana ir plaši izplatīta parādība.

Starptautiskā Fonogrāfijas industrijas federācija lēš, ka vairāk nekā 99% no visiem Ķīnā izplatītajiem mūzikas failiem ir nelicencēti.

Ķīnas interneta izpētes centra "iResearch" dati liecina, ka Ķīnā pasaules tīmekļa meklēšanas tirgū dominē "Baidu.com" ar 63% tirgus daļas, savukārt "Google" - ar 26%.

Pasaules ziņas