Gruzija aicina sākt starptautisku izmeklēšanu tās konfliktā ar Krieviju

Tbilisi, 29.aug., LETA--AFP. Gruzija ceturtdien aicināja sākt starptautiski izmeklēt notikumus, kas noveda pie tās konflikta ar Krieviju, un izvērtēt apsūdzības plašos cilvēktiesību pārkāpumos.

"Ir pienācis laiks noskaidrot patiesību par noziegumiem, kas tika izdarīti pirms Krievijas iebrukuma Gruzijā un tā laikā," teikts Gruzijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Tāpēc Gruzijas valdība aicina starptautisko sabiedrību izveidot neatkarīgu starptautisku komisiju, kas pētītu un novērtētu notikumus pirms šī militārā konflikta un izmeklētu visas apsūdzības cilvēktiesību un starptautisko humanitāro likumu pārkāpumos."

Gruzija un Krievija apsūdz viena otru piecu dienu konflikta sākšanā saistībā ar atšķēlušos Dienvidosetijas reģionu un etnisko tīrīšanu.

Paziņojumā "krievu karavīri un daudzie bruņotie grupējumi, kas darbojās ar viņu svētību" tiek apsūdzēti desmitiem tūkstošu cilvēku padzīšanā no viņu mājokļiem "ar ļaunprātīgas dedzināšanas, laupīšanas, izvarošanu un slepkavību palīdzību". Krievijas apsūdzības pret Gruziju tajā raksturotas kā "nepamatotas".

Krievija iesūtīja Gruzijā tankus un karavīrus, atbildot uz Gruzijas ofensīvu 7.augustā, ar mērķi atgūt Dienvidosetiju.

Maskava izveda lielāko daļu savu spēku no Gruzijas piektdien atbilstoši ar Francijas starpniecību panāktajam pamiera nolīgumam, taču abos dumpīgajos reģionos un "buferzonā" ap tiem joprojām ir dislocēti tūkstošiem krievu karavīru.

Šonedēļ, atzīstot Dienvidosetiju un Abhāziju par neatkarīgām valstīm, Krievija izraisīja Gruzijas un daudzu rietumvalstu nosodījumu.

Pasaules ziņas