Igaunija gatava nosūtīt karavīrus starptautiskā miera uzturēšanas misijā Gruzijā

Tallina/Rīga, 13.aug., LETA--AFP. Igaunija paudusi gatavību nosūtīt savus karavīrus starptautiskā miera uzturēšanas misijā Gruzijā, ja Krievija izvedīs savus karavīrus no Dienvidosetijas un Abhāzijas.

"Ja šādu lēmumu pieņemtu ANO vai kāda cita starptautiska organizācija, Igaunija būtu gatava piedāvāt savu līdzdalību," pavēstīja Igaunijas Ārlietu ministrija.

"Igaunija daudzkārt ir teikusi, ka nepieciešams mainīt Dienvidosetijas un Abhāzijas miera uzturēšanas operācijas principus. Ņemot vērā faktu, ka Krievija ir kļuvusi par vienu no konfliktā iesaistītajām pusēm, mēs nevaram vairs runāt par Krievijas spēkiem kā miera uzturētājiem," skaidroja ministrijas pārstāve Mariana Sudakova.

"Viens risinājums būtu tajos reģionos, kur tas nepieciešams, izvietot miera uzturēšanas spēkus no valstīm, kas nav iesaistītas konfliktā," viņa piebilda.

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis aģentūrai LETA norādīja, ka Latvija uzskata, ka ir nepieciešama diskusija par miera uzturētāju formāta maiņu, jo nesenie notikumi Gruzijā ir apliecinājuši, ka līdzšinējais ir izrādījies nesekmīgs.

Šāda diskusija šodien varētu notikt Eiropas Savienība (ES) ārlietu ministru sanāksmē, kurā piedalās arī Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP). Sīkāki komentāri par Latvijas nostāju netiek sniegti.

Kā jau ziņots, Francijas prezidents Nikolā Sarkozī otrdien paziņoja, ka ES ir gatava izvietot savus miera uzturētājus Gruzijā, ja konfliktā iesaistītās puses tam piekrīt.

Savukārt Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs pavēstīja, ka krievu miera uzturētāji paliks Abhāzijā un Dienvidosetijā, lai nodrošinātu stabilitāti Kaukāzā.

"Mūsu miera uzturētāji turpinās pildīt savus pienākumus, jo viņi ir izšķirošais faktors drošības saglabāšanai Kaukāzā," paziņoja Medvedevs.

Tbilisi jau gadiem apsūdz Krievijas miera uzturētājus neobjektīvā attieksmē.

Gadu gaitā Krievija arī piešķīrusi starptautiski neatzīto Dienvidosetijas un Abhāzijas reģionu iedzīvotājiem Krievijas pilsonību, nesenajā konfliktā izmantojot to par ieganstu uzbrukumam Gruzijai.

Pasaules ziņas