Ķīna olimpisko spēļu laikā noteiktās vietās atļaus sankcionētus protestus

Pekina, 23.jūl., LETA--DPA. Ķīna plāno atļaut protestus olimpisko spēļu laikā trijos publiskos parkos ar iepriekšēju varas iestāžu piekrišanu, trešdien paziņoja Pekinas olimpisko spēļu organizācijas komitejas drošības jautājumu direktors Ļu Šaovu.

Konkrēti neminētas protesta formas tiks atļautas saskaņā ar Pekinas vispārējo drošības plānu, kurā paredzēti arī stingri pasākumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, žurnālistiem teica Ļu. "Mēs esam centušies darīt visu, lai saglabātu sabiedrisko kārtību, nepieļautu likumpārkāpumus un atrisinātu jautājumus, kas skar sabiedrisko kārtību un drošību," viņš teica.

Pēc viņa teiktā, Pekina "saduras ar lielu risku" no iespējamiem teroristu uzbrukumiem.

"Šajā nolūkā Olimpiskās drošības departaments ir daudz darījis, lai dotu rīcības brīvību visām profesionālajām organizācijām un visai sabiedrībai piedalīties olimpiskās drošības darbā un apspiest jebkādus nemierus," sacīja Ļu.

Pilsēta mobilizējusi aptuveni 500 000 "sociālo brīvprātīgo", kuri palīdzēs uzturēt drošību 100 000 policistu, 200 000 apsardzes darbinieku, kā arī armijas un speciālo vienību karavīriem.

Valdošā Komunistiskā partija parasti aizliedz jebkādas organizēta protesta formas, taču pēdējos trijos gados tā acīmredzot sankcionējusi vairākus pret Japānu vērstus protestus Pekinā un citās pilsētās.

Valdības bažas par ārvalstniekiem, kuri varētu ierasties Pekinā, lai protestētu, it īpaši jautājumos par Tibetu un Dārfūru, lika tai jūlija sākumā izraidīt Lielbritānijā dzīvojošo tibetiešu sievieti Dečenu Pembu.

Pasaules ziņas