Kongo Demokrātiskajā Republikā faktiski sācies karš 10

Kongo Demokrātiskās Republikas austrumos faktiski sācies karš, nemierniekiem sākot aktīvu karadarbību pret valdības armiju un ANO miera uzturētājiem


Nemiernieki sākuši uzbrukumu pilsētai Gomu, kas ir Ziemeļkivu provinces administratīvais centrs. Starptautiskie ANO spēki faktiski neizrāda nekādu pretošanos.

Karadarbības rajonu atstāj tūkstošiem bēgļu. Nemiernieku kaujiniekus vada Lorans Nkunda, kurš vēl nesen bija valdības armijas ģenerālis, organizējis uzbrukumu Gomu, neraugoties uz janvārī parakstīto vienošanos par uguns pārtraukšanu, ziņo aģentūra "Interfax".

Viņš apsūdz varas iestādes, ka tās pienācīgi neaizsargājot viņa tutsi cilts locekļus pret bijušajiem Ruandas valdības armijas karavīriem, kuri pieder pie hutu cilts. Ģenerālis Nkunda paziņojis, ka negatavojas aprobežoties ar valsts austrumiem un ir nolēmis "atbrīvot" visu valsti.

Centrālāfrikas tautu hutu un tutsi naids jau izraisīja karus Ugandā, Ruandā un Burundi, kā arī četru gadu karu Kongo Demokrātiskās Republikas austrumos, kurā bija iesaistītas vairāk nekā desmit Āfrikas valstis.

Konflikts šajā reģionā, kas ilgst aptuveni desmit gadu, sakņojas 1994.gada genocīdā Ruandā. Šis apgabals ir bagāts ar izrakteņiem, un tajā saduras dumpīgo ģenerāli Lorenu Nkundu atbalstošo tutsi nemiernieku, no savas valsts aizbēgušo radikālo Ruandas hutu kaujinieku un "mai mai" nemiernieku intereses.

Karadarbībā Kongo DR austrumos bojā gājuši aptuveni 5,5 miljoni cilvēku. Pēc ANO datiem, pašlaik tur atrodas aptuveni viens miljons bēgļu.

Janvāra miera vienošanās paredzēja izbeigt šajā rajonā jebkādu karadarbību starp daudzajiem nemiernieku grupējumiem un valdības karavīriem, kā arī pakāpenisku atbruņošanos un kaujinieku grupējumu izformēšanu.

Tomēr sadursmes turpinās, un tas liek mierīgajiem iedzīvotājiem pamest savas mājvietas. ANO miera uzturētāju misijā Kongo DR ir aptuveni 17 000 karavīru, taču ar šādu skaitu nepietiek, ņemot vērā milzīgo konflikta rajona platību.

Komentāri 10

vietējais

Links ar foto tiem, kas ir pārliecināti, ka Kongo karo ar vālēm un šķēpiem:
http://english.pravda.ru/photo/report/congo-3930/3/

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 11:27

?

Derētu svaigākas ziņas - kā tad melnajiem karotājiem šodien ir veicies?

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 21:23

jā, un tad uz tā ugunskuriņa cepina tos, ko ar vāli un šķēpu piebeiguši :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 19:40

...

Muļķības, Kongo nekādus papīrus neprasa, tikai liek salasīt malciņu ugunskuram.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 18:58

...

Pigmeji savulaik bija ANO sūdzējušies, ka tās puses armijas viņus uzskata par pārtikas produktiem....

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 23:02

arsenāls

Latvijas armijā kalašņikovu vispār nav, ja kas...
Un ir liela problēma šajos karos... Ja kāds ir mēģinājis ar kalašņikovu iet malu medībās, tad zinās kāds ir rezultāts - gaļa sajaukta ar sūd...iem, spalvām, iekšām vienā putrā. Tur vālei un šķēpam ir milzīga priekšrocība

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 23:00

Kādi šķēpi, viņiem tur katrā miestā kalašņikovu ir vairāk kā visā Latvijas armijā...

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 20:32

Pasaules ziņas