Krievija "neciešamo paziņojumu" dēļ pārskatīs attiecības ar NATO

Maskava, 18.aug., LETA--AFP. Maskava pārskatīs savas attiecības ar NATO pēc alianses "neciešamās" reakcijas uz Krievijas militārajām akcijām Gruzijā, teikts pirmdien publicētā intervijā ar Krievijas vēstnieku NATO Dmitriju Rogozinu.

Krievijas un NATO attiecības "jebkurā gadījumā tiks pārskatītas sakarā ar NATO ģenerālsekretāra Jāpa de Hopa Shēfera paziņojumu, ka Krievija izmantojusi neproporcionālu spēku, lai aizsargātu savus pilsoņus, ka mēs esam pārsnieguši pašaizsardzības robežas; tas ir pilnīgi neciešami", intervijā oficiālajam laikrakstam "Rossiskaja Gazeta" paziņoja Rogozins.

"Tās nav ticamas apsūdzības, it īpaši no tādas organizācijas kā NATO vadītāja puses, kura pati pielietojusi ne tikai neproporcionālu spēku, bet spēku pret civiliem mērķiem un civiliedzīvotājiem, it īpaši konfliktā ar Dienvidslāviju 1999.gadā," paziņoja Rogozins.

Pagājušajā nedēļā de Hops Shēfers pauda nopietnas bažas par "Krievijas neproporcionāli pārmērīgu spēka lietošanu un jebkādu cieņas trūkumu pret Gruzijas teritoriālo integritāti".

Pasaules ziņas