Krievija noraida Rietumu mediju ziņas par Maskavas plāniem apbruņot Baltijas jūras floti ar kodolieročiem

Maskava, 19.aug., LETA--REUTERS. Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieka vietnieks Anatolijs Nogovicins otrdien noraidīja Rietumu mediju ziņas, ka Maskava plāno apbruņot Baltijas jūras floti ar kodolieročiem.

"Kāpēc lai Baltijas flote vēl tiktu apbruņota ar kodolieročiem?" viņš vaicājis preses konferencē, atbildot uz kāda žurnālista jautājumu. "Un kāds tam sakars ar mūsu pašreizējo situāciju - es domāju šo konfliktu [Dienvidosetijā]?" viņš piebildis, norādot uz preses konferences tematu.

Kā ziņots, laikraksts "Sunday Times", atsaucoties uz informētām militārpersonām, svētdien vēstīja, ka Krievija apsver iespēju pirmo reizi kopš Aukstā kara laikiem apbruņot Baltijas jūras floti ar kodolieročiem.

Kā norādīja "Sunday Times", Maskavas plāni pieļaujot iespēju ar kodollādiņiem apbruņot Kaļiņingradā bāzētās Baltijas jūras flotes zemūdenes, kreiserus un iznīcinātājbumbvedējus. Augsta militārpersona Maskavā izteikusies, ka Baltijas flotes finansējums kopš komunistiskās sistēmas sabrukuma bijis nepietiekams, taču tagad situācija šai ziņā mainīšoties.

"Ņemot vērā Amerikas apņemšanos izvietot Eiropā pretraķešu aizsardzības vairogu, militārā vadība pārskata savus plānus, lai dotu Vašingtonai pienācīgu atbildi," izteicies laikraksta informācijas avots.

Savukārt pats Nogovicins piektdien pavēstīja, ka Polija, izvietojot savā teritorijā ASV pretraķešu sistēmas daļas, ir kļuvusi par iespējama Krievijas uzbrukuma mērķi. Sarunā ar ziņu aģentūru "Interfax" viņš pat atgādināja, ka Maskavas aizsardzības doktrīna pieļauj arī kodoltriecienu.

Novērotāji uzskata, ka Kremlis ar šādiem draudiem varētu mēģināt piespiest ASV atteikties no plāniem izvietot Polijā un Čehijā pretraķešu vairogu vai arī vienkārši kurināt Eiropā bailes un tādējādi padarīt Rietumu atbalstu Gruzijai politiski sarežģītāku.

Pasaules ziņas