Krievu zemūdene uzstāda ieniršanas dziļuma rekordu Baikāla ezerā

Baikāla ezers (Krievija), 29.jūl., LETA--AFP. Krievu minizemūdene otrdien sasniedza Baikāla ezera dibenu, uzstādot ieniršanas dziļuma rekordu ezerā, paziņoja ekspedīcijas organizētāji.

"Zemūdene "Mir-2" sasniedza Baikāla ezera dibenu 1680 metru dziļumā," aģentūra ITAR-TASS ziņoja no baržas, no kuras ienira zemūdene. Tādējādi tika sasniegts rekords ieniršanā saldūdenī, ziņo "Vesti-24". Zinātnisko ekspedīciju organizēja Krievijas Valsts domes deputāts un Arktikas pētnieks Artūrs Čilingarovs, kurš vadīja zemūdenes komandu, kura pagājušā gada augustā novietoja Krievijas karogu jūras dibenā zem Ziemeļpola.

Zinātnieks plāno vākt paraugus dažādos dziļumos un dokumentēt globālās sasilšanas ietekmi uz šo Sibīrijas ezeru, kā arī pievērst valdības uzmanību nepieciešamībai labāk aizsargāt vidi.

"Mēs vēlamies pētīt un novērot Baikālu, un saglabāt to," Čilingarovs teica pirmdien pirms zemūdenes ieniršanas, kad viņš pārbaudīja padomju laikos konstruētās zemūdenes "Mir-1" un "Mir-2" mazajā Turkas ostā pie Baikāla ezera.

Ekspedīcijas loceklis Anatolijs Sagaļevičs teica, ka ekspedīcija varētu atrast jaunas savvaļas sugas, kas dzīvo ezera dzelmē, kura nekad nav tikusi izpētīta, kā arī iespējamos gāzes un naftas krājumus zem ezera.

Ekspedīcijai bija arī politiska dimensija. Čilingarovs teica, ka viņš saņēmis "pilnu atbalstu" no premjerministra Vladimira Putina un virs ekspedīcijas baržas plīvoja partijas "Vienotā Krievija" karogs.

Baikāla ezers ir pasaulē visdziļākais ezers ar vislielākajiem saldūdens krājumiem, kaut gan ne vislielākais virsmas platības ziņā. Vides aizstāvju organizācijas norāda, ka šim neskartajam ezeram draud piesārņošana.

Pasaules ziņas