Panika pasaules fondu biržās saglabājas

Ziņas, ka valstu vadītāji novembrī rīkos ārkārtas samitu, ceturtdien nemazināja panisko akciju pārdošanu pasaules fondu biržās, bet pastiprināja bažas, ka pasaules ekonomika tuvojas recesijas periodam.

Visos Āzijas fondu tirgos ceturtdien bija vērojams straujš kritums.

Tokijas "Nikkei" indekss samazinājās par 2,46%, Honkongas indekss - par 4,6%, Dienvidkorejas indekss - par 7,4%, Singapūras indekss - par 3,7%, bet Šanhajas un Taivānas indeksi zaudēja attiecīgi 2,4% un 3,1% vērtības.

"Situācija tirgos ir nožēlojama. Gaisma tuneļa galā nav redzama," sacīja Sidnejas kompānijas "Aequs Securities" brokeris Riks Kluzmans.

Baltais nams paziņojis, ka 15.novembrī rīkos 20 pasaules ietekmīgāko valstu (G-20) samitu, lai mēģinātu rast risinājumu lielākajai finanšu krīzei kopš 20.gadsimta 30.gadu Lielās Depresijas.

Savukārt Japānas Centrālā banka ceturtdien paziņoja, ka īstermiņa naudas tirgos iepludinājusi 600 miljardus jenu (3,3 miljardus latu), bet Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien Pakistānai sniedza finansiālu atbalstu 15 miljardu dolāru (8,4 miljardu latu) apmērā, cenšoties valstij palīdzēt risināt ārējā parāda problēmas.

Taču Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns uzskata, ka tagad ir pienācis laiks pievērsties ne tikai banku sistēmas problēmām, bet arī pasaules ekonomiskās recesijas draudiem.

Viņš paziņoja, ka Lielbritānijas ekonomika šogad, visticamāk, nokļūs recesijas periodā, un līdzīgu scenāriju paredz arī ASV, Francijai, Itālijai, Vācijai un Japānai.

ASV fondu tirgi trešdien piedzīvoja kritumu - "Dow Jones Industrial Average" indekss zaudēja 5,7% vērtības.

Jau tika ziņots, ka ievērojamu akciju kritumu trešdien piedzīvoja arī Eiropas fondu tirgi, kur Londonas FTSE indekss samazinājās par 4,5%, Parīzes CAC indekss - par 5,1%, bet Frankfurtes DAX indekss - par 4,5%.

Pasaules ziņas