Pasaule atzīmē ANO Nabadzības izskaušanas dienu

Londona, 17.okt., LETA--BBC. Aktīvisti visā pasaulē organizē gājienus, demonstrācijas un koncertus, lai atzīmētu ANO Starptautisko nabadzības izskaušanas dienu.

ANO norāda, ka gandrīz trīs miljardi cilvēku jeb gandrīz puse no visiem pasaules iedzīvotājiem iztiek ar mazāk nekā diviem dolāriem (vienu latu) dienā. ANO mēģina labot situāciju, cenšoties īstenot tā sauktos Tūkstošgades attīstības mērķus.

Pagājušajā gadā šo mērķu atbalstam Nabadzības izskaušanas dienas pasākumos piedalījās 43 miljoni cilvēku, ziņo ANO amatpersonas.

Šogad Starptautiskā nabadzības izskaušanas diena tiek atzīmēta globālās finanšu krīzes laikā. Divu galveno jaunattīstības valstu - Brazīlijas un Indijas - līderi brīdinājuši, ka nabadzīgos cilvēkus nedrīkst sodīt par bagāto pieļautajām vadības kļūdām.

Taču kredītu krīze ietekmēs nabadzīgo pasauli pat valstīs, kuras atrodas malā no galvenās ekonomiskās aprites.

"Globālais aicinājums izskaust nabadzību" (GCAP), kas apgalvo, ka esot vislielākais pilsoniskās sabiedrības tīkls pasaulē, piemēram, uzsver, ka tiek negatīvi ietekmēti vitāli svarīgie ASV strādājošo Latīņamerikas iedzīvotāju algu pārskaitījumi uz nabadzīgajām Dienvidamerikas valstīm.

Pasaules nabadzības izskaušanas dienas pasākumos ietilpst gājiens cauri Čīles galvaspilsētai Santjago un koncerts Singapūrā.

Aktīvisti šajos pasākumos var apzināties, ka ANO Tūkstošgades attīstības mērķi, kuros ietilpst centieni līdz 2015.gadam par 50% samazināt nabadzībā dzīvojošo pasaules iedzīvotāju daļu, acīmredzot netiks sasniegti lielākajā daļā Āfrikas valstu.

Tomēr pēdējos gados daudzi cilvēki Indijā un Ķīnā ir saņēmuši palīdzību, lai ekonomiskās izaugsmes ietekmē izkļūtu no nabadzības.

Pasaules ziņas