Pasaules fondu biržās vērojams straujš akciju cenu kāpums

Ņujorka, 14.okt., LETA. Ziņas par Eiropas un ASV vadītāju pasākumiem stimulēt finanšu sistēmas stabilitāti otrdien pasaules fondu biržās radīja ievērojamu akciju cenu kāpumu, vēsta laikraksts "Financial Times".

Ņujorkā "Standard & Poor's 500" indekss pieauga par 11,6%, reģistrējot jebkad lielāko vienas dienas kāpumu kopš Lielās depresijas laika.

Āzijā Tokijas "Nikkei 225" indekss pieauga par 14,2%, kas ir lielākais jebkad reģistrētais vienas dienas kāpums. Savukārt Japānas "Topix" indekss palielinājās par 13,7%.

Tajā pašā laikā Eiropas fondu tirgos Londonas "FTSE 100" indekss pieauga par 4%, Frankfurtes "DAX 30" indekss - par 3%, Francijas "CAC 40" indekss - par 4,04%, bet "FTSE Eurofirst 300" indekss - par 3,6%.

Honkongas "Hang Seng" indekss un Dienvidkorejas indekss pieauga par attiecīgi 4,4% un 6,14%.

Akciju cenu kāpums galvenokārt skaidrojams ar ASV Finanšu ministrijas plānu deviņās ASV lielākajās bankās un citās finanšu institūcijas kopumā iepludināt 250 miljardus dolāru (128,5 miljardus latu).

Pārliecību investoros arī radīja vairāku Eiropas valstu paziņojumi par finanšu sistēmas atbalsta plānu izveidi, kas galvenokārt paredzēti kredītu plūsmas un likviditātes nodrošināšanai, kā arī patērētāju uzticēšanās stimulēšanai.

Pasaules ziņas