Plūdos Ukrainā bojā gājuši 22 cilvēki, Rumānijā četri

Kijeva, 28.jūl., LETA--REUTERS. Plūdos Ukrainas rietumos bojā gājuši 22 cilvēki, kā arī iznīcinātas mājas un appludinātas lauksaimniecības zemes un autoceļi.

Pēc vairākas dienas ilgām lietusgāzēm Ukrainas un Rumānijas pierobežā sākušies plaši plūdi, no krastiem izejot Prutas un Dņestras upēm. Applūdušajā reģionā zem ūdens atrodas vairāk nekā 40 000 māju un 34 000 hektāru lauksaimniecības zemes, bet evakuēti aptuveni 20 000 iedzīvotāju, teikts Ukrainas Ārkārtas situāciju ministrijas paziņojumā.

Aptuveni simts ciemiem vēl pirmdien nebija atjaunota elektroenerģijas piegāde un bojāti aptuveni 900 tiltu un autoceļi simtiem kilometru garumā, teikts paziņojumā.

Svētdien applūdušo reģionu apmeklēja prezidents Viktors Juščenko, lai novērtētu nodarīto kaitējumu.

Savukārt Rumānijā plūdi prasījuši vismaz četru cilvēku dzīvības, bet vēl divi cilvēki tiek uzskatīt par pazudušiem.

Spēcīgu lietusgāžu izraisītie plūdi norobežojuši no ārpasaules vismaz 3000 cilvēkus, svētdien paziņojis Rumānijas iekšlietu ministrs Kristians Davids.

Plūdi piemeklējuši arī Rumānijas ziemeļaustrumu daļu, ieskaitot vēsturisko Bukovinas rajonu, kur no krastiem izgājusi Siretas upe. Paškanu pilsētā trūkstošiem cilvēku evakuēti un simtiem iesaistīti krastu nostiprināšanas darbos.

Pasaules ziņas