Polijas, Ukrainas un Baltijas valstu vadītāji dosies uz Gruziju

Rīga, 11.aug., LETA/AFP. Uz Gruziju pirmdienas vakarā vai otrdienas rītā izlidos Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Polijas valsts vadītāji, pirmdien paziņoja Polijas prezidenta Leha Kačiņska birojs.

Lai paustu solidaritāti Gruzijai, šovakar uz Tbilisi dosies Latvijas premjers Ivars Godmanis (LPP/LC), aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Edgars Vaikulis.

Vizītes plāns tiek saskaņots un tiks paziņots rīt, teica Vaikulis. Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) aģentūrai LETA sacīja, ka Godmanim plānotas tikšanās ar Gruzijas valsts vadītājiem.

Riekstiņš gan norādīja, ka brauciens ir atkarīgs no situācijas Gruzijā, jo, pēc pašreizējās informācijas, "tanki ir jau pie Tbilisi".

Patlaban tiek saskaņoti drošības pasākumi.

Premjeram līdzi dosies Ārlietu ministrijas politiskais direktors Pēteris Ustubs.

Kā ziņots, Krievijas sauszemes spēki pirmdien ieņēmuši vairākas Gruzijas pilsētas. Gruzīnu spēkiem dots rīkojums atkāpties līdz Tbilisi, lai gatavotos galvaspilsētas aizstāvībai.

Pirmdien akcijā Rīgā vairāk nekā 1000 cilvēku pauda atbalstu Gruzijas tautai un nosodījumu Krievijas agresijai Kaukāzā. Pie Gruzijas vēstniecības tika nolikti vairāki simti baltu rožu un aizdegts desmitiem svecīšu.

Pasaules ziņas