Televīzijas operators "nozog" Pekinas Olimpiādes atklāšanas ceremonijas noslēpumu

Pekina, 31.jūl., LETA--DPA. Kādas Dienvidkorejas televīzijas operatoram izdevies nofilmēt slepeno gatavošanos Pekinas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, kas notiks 8.augustā, izsaucot organizatoru sašutumu un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) nosodījumu.

Neskatoties uz stingro apsardzi, vīrietim izdevās slepus ienest kameru Nacionālajā stadionā un nofilmēt ceremonijas ģenerālmēģinājumu.

 

Uzņemtajos kadros redzama milzīga raksta atritināšana, simtiem dejotāju, bungu, kungfu, kamēr gaisā virs stadiona slīdēja tradicionālie ķīniešu tēli.

 

Uz stadiona griestiem tika projicēti peldošu vaļu attēli, bet arēnas centrā atradās Zemes atveidojums.

 

Pekinas Olimpiādes organizatori ceturtdien pauda savu neapmierinātību par to, ka raidsabiedrība "Seoul Broadcasting System" (SBS) izlēmusi šo materiālu demonstrēt televīzijā.

 

"Šie klipi sabiedrībai nesniedz pilnu priekšstatu par atklāšanas ceremoniju," sacīja organizatoru pārstāvis Suņs Veide. "Labāk pagaidīsim brīnišķīgo priekšnesumu, kad 8.augustā tiks atklātas spēles."

 

Tāpat kā iepriekšējās olimpiādēs, arī šoreiz slavenā ķīniešu kinorežisora Džana Imou iestudētās atklāšanas ceremonijas detaļas tiek turētas stingrā slepenībā.

 

Arī SOK nosodījusi korejiešu privāto televīziju par ceremonijas noslēpumu "zādzību" un pārraidīšanu 29.jūlija ziņu izlaidumā.

 

"Es domāju, tas ir sarūgtinoši, ka kāds tā ienāk un burtiski nozog vienu no krāšņākajiem olimpisko spēļu momentiem. Tas ir liels pārsteigums, un nekad agrāk par ko tādu neesmu dzirdējis," sacīja SOK izpildkomitejas loceklis no Austrālijas Kevans Gospers.

 

"Mēs esam vīlušies un neapmierināti par SBS pārraidīto materiālu. Šī lieta joprojām tiek izmeklēta," piebilda Veide.

Pasaules ziņas