Ukraina sagatavojusi likumprojektu par Krievijas karaflotes aizvākšanu no Krimas

Kijeva, 22.jūl., LETA--AFP. Ukraina sagatavojusi likumprojektu, kas paredz Krievijas karaflotes aizvākšanu no Sevastopoles, otrdien, atsaucoties uz Ārlietu ministrijas paziņojumu, pavēstīja aģentūra "Interfax".

Kijeva vēlas, lai Krievijas karaflote tās ostu pamestu 2017.gadā, kad beidzas pēc PSRS sabrukuma uz 20 gadiem noslēgtā nomas līguma darbības termiņš. Ukrainas ārlietu ministrs Vladimirs Ogrizko paziņojis, ka likumprojekta izstrāde ir pabeigta un ka drīzumā tas tiks iesniegts parlamentam, vēsta "Interfax".

Jau neilgi pēc Kijevas paziņojuma, Krievija otrdien nosodījusi Ukrainas rīcību.

"Šāda veida paziņojumi liedz šajā jautājumā uzsākt konstruktīvas sarunas," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā. "Šī rīcība ir sasteigta, ņemot vērā to, ka līgums par Krievijas Melnās jūras flotes uzturēšanos Krimā nenotek līdz 2017.gadam.

Krievija iepriekš paudusi vēlmi uzsākt sarunas par līguma pagarināšanu, taču Kijeva to vairākkārt noraidījusi un uzsvērusi, ka līguma darbības termiņš pēc 2017.gada 28.maija netiks pagarināts.

Prorietumnieciski noskaņotais Ukrainas prezidents Viktors Juščenko aktīvi mēģina panākt savas valsts uzņemšanu NATO, kas vēl vairāk palielina spriedzi Kijevas un Maskavas attiecībās.

Pasaules ziņas