Aiztur automašīnu spoguļu zagli

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojā uzsākti desmitiem kriminālprocesu par automašīnu atpakaļskata spoguļu zādzību gadījumiem. Zādzības ilgākā laika posmā reģistrētas visās septiņās Vidzemes reģiona apkalpojamo iecirkņu teritorijās. Sadarbībā ar Igaunijas Rietumu prefektūras kolēģiem Igaunijā aizdomās par zādzību izdarīšanu policija aizturējusi 1983. gadā dzimušu Rīgas iedzīvotāju, kam tiesa pēc procesa virzītāja ierosinājuma piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu.

Kā pastāstīja Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas galvenais inspektors Guntis Gailis, sankcionētas kratīšanas laikā vīrietim piederošajā dzīvoklī Rīgā izņemti vairāki simti atpakaļskata spoguļu (ar un bez ietvariem un stiprināšanas mehānismiem), parkošanās sensori, lukturi un citas mantas. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis „strādājis” viens un aizturētās personas materiālie apstākļi mudina domāt, ka bizness bijis ienesīgs. Vīrietis pārvietojies ar luksus klases sporta automobili, viņa dzīvesstils un iecienītie iepirkšanās centri sagrauj jebkuru priekšstatu par vidusmēra zagļa ārējo izskatu un dzīvesveidu. Nozagtos stikliņus viņš realizējis autoservisos un „klientus” nereti atradis pēc sludinājumiem internetā.

Iespējams, viņš veicis arī vairākas pasūtījuma zādzības un policija pārbauda vīrieša saistību ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Aizdomās turamās personas „kontā” ir vairākas zādzību epizodes, kas veiktas Igaunijas un Lietuvas teritorijā. Izmeklēšana turpinās.

Policija vērš iedzīvotāju uzmanību uz nepieciešamību parūpēties par sava īpašuma drošību, veicot kaut elementārus pasākumus tā aizsardzībai. Starp apmēram sešiem simtiem kratīšanas laikā izņemto spoguļu pagaidām konstatēts tikai viens spoguļa stikliņš ar marķējumu. Tai pat laikā vairāku nozagto automašīnu stikliņu vērtība sasniedz vairākus simtus latu. Policija iesaka nežēlot laiku un doties pie speciālista, lai uz spoguļa stikliņa iegravētu, piemēram, automašīnas valsts numura zīmi. Tas Jums katrā ziņā izmaksās daudz lētāk, ietaupīs Jūsu naudu, laiku un enerģiju nekā gadījumā, ja kļūsiet par zagļu upuri. Arī zagļi atzinuši, ka marķēts stikliņš automātiski tiek atzīts par zādzībai nederīgu, jo to realizēt ir praktiski neiespējami.

Policijas ziņas