Apes novadā 12 gadu vecs zēns no veikala mēģina iznest šņabja pudeli 9

Apes novadā šonedēļ 12 gadu vecs zēns no veikala mēģinājis nozagt šņabja pudeli.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde aģentūru BNS informēja, ka otrdienas vakarā Gaujienas pagastā no veikala nozagta nedaudz vairāk kā trīs latus vērta degvīna pudele "Vodačka".

Policija saistībā ar šo pārkāpumu pārbauda 1998. gadā dzimušu pusaudzi.

Lai arī sākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais no kriminālsoda izspruks, jo viņš nozieguma brīdī nebija sasniedzis 14 gadu vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, taču tiesa viņam var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekli.

Saskaņā ar likumu bērniem var piemērot dažādus piespiedu līdzekļus - izteikt brīdinājumu, uzlikt par pienākumu ar savu darbu novērst radītā kaitējuma sekas, nodot bērnu galvojumā vecākiem, aizbildņiem vai arī citām personām, iestādēm vai organizācijām, kā arī ievietot bērnu sociālās korekcijas izglītības iestādē.

Bērnam var arī uzlikt par pienākumu ārstēties no alkohola, narkotiku vai citas atkarības.

Komentāri 9

nu re

ja audzinātāja šajā vakarā būtu uzspēlējusi vismaz kādu kopīgu spēli ar bērniem,tad šis puisītis nekad neskrietu uz veikalu pēc alkahola. Vai tiešām šajā skolā nav pat bumbas ko pamētāt grozā?

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 11:19

irisa

kad beidzot tai internātskolā sāks arī par kaut ko atbildēt tās audzinātājas?par ko tām maksā algu?

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 10:03

es domāju

kad šajā skolā audzinātājām vajadzētu vairāk domāt par liederīgu brīvā laika izmantošanu,lai bērniem nebūtu jādomā par alkohola pudeli. Ceru,ka audzinātājas ir ar augstāko izglītību par ko saņem labu atalgojumu. Var jau būt,kad šis augstākās izglītības diploms ir nopirkts,tāpēc arī nezin kā ir jāstrādā ar bērniem.

pirms 11 gadiem, 2010.03.22 09:39

neziņa

Gribētos gan zināt,kuram šajā laikā bija jāatbild par pusaudzi-audzinātājai vai vecākiem,jo bērns taču atradās skolā???

pirms 11 gadiem, 2010.03.21 22:31

varbūt mums visiem dumjiem

Darbaholiķiem Latviju uz vienu gadu pamest. Lai tas čekas ieaudzētais 'musors' te paliek vieni. Brauksim mājas, zeme pēc pirmās ziemas no sērgas būs tīra.

pirms 11 gadiem, 2010.03.21 09:47

lai rāpus lūdzas

lai mēs par saviem bērniem ( varbūt mūsu bērni ir bāreņi) atrautu nodokļu naudu viņiem : zagļiem, kontrabandistiem , slinķiem, simulantiem....mēs, apsmietie darbaholiķi, palīdzam mācīties, ārtstējam, dodam pabalstus.....

pirms 11 gadiem, 2010.03.21 09:45

kurā kalē tad mācās

varu galvot, būs atestāts par 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!klasēm!!!!!!!!!!!!!!!Tas ir murgs. Jo faktiski jau tās stulbās, zagles un emmas ir skolotājas.
Arī esmu kalpotājs-inteliģents pēc čekistu dalījuma, bet pie manis šitie nemaz nenāk..............jo !!!! -nespēju viņiem palīdzēt-!!!! Lai labojas, tad lūdzu. UN TIKAI TĀ.
MANI NEVAR PIESPIEST PALĪDZĒT CŪKAM. VAR IZVEST UZ SIBĪRIJU. NU LAI VED. VED LAI VED. LAI VED.
NĀKS DĀŅI, VISUS ATLIKUŠOS CŪKAS SALIKS AIZGALDOS.

pirms 11 gadiem, 2010.03.20 13:39

:D

Ar to arii beigsies jauniesu(beernu) dziive.Ja jau skolotaaji un vecaaki neko nevar teikt saviem beerniem,mums tachu beerniem ir zinams labs numurins,kur var suudzeeties..........uz priekshu

pirms 11 gadiem, 2010.03.20 06:42

lasu vienā vietā, ka mēģina iznest, tālāk lasu, ka jau nozagta pudele. Un kāpēc tad "iespējamais" vainīgais? Tad ir noķerts vai kā? Vispār jau man vienalga, bet ja jau reiz lasu, tad gribu, lai nav putra, bet saprotams raksts.

pirms 11 gadiem, 2010.03.20 00:11

Policijas ziņas