Atklātas sērijveida zādzības Valmierā

Īss hronoloģisks notikumu apskats:

28.06. nakts laikā Valmierā Cēsu ielā iekļūstot caur logu no darbnīcas nozagti instrumenti kopsummā par 265 latiem un sabojāta a/m Moskvič.
30.06. laikā no 18:00 līdz 01.07. 17:00 Valmierā Klusā ielā no saimniecības ēkas nozagta zāles pļaujamā mašīna, krūmgriezis, urbjmašīna un 50 metru garš kabelis. Uzsākts kriminālprocess.
Laikā no 17.10. Valmierā Lodes ielā no dārza mājiņas uzlaužot durvis nozagti divi mopēdi DELTA un 20 litru tilpuma benzīna kanna. Zaudējumi Ls 107.
28.11. dienas laikā no diviem līdz astoņiem vakarā Valmierā Rūpniecības ielā 25 uzlauzti vairāki pagrabi. Nozagti pārtikas produkti un dažādi sadzīves priekšmeti. Zaudējumu apjoms tiek precizēts.
11.12. laikā no 15:00 līdz 23:05 Valmierā Zvejnieku ielā izsitot pakešu loga stiklu iekļūts mājās. Nozagtas elektropreces un alkohols. Zaudējumi Ls 871.

14. decembrī jauniešu „uzvaras gājiens” beidzies. Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības Valmierā tika aizturēti trīs nepilngadīgie - viens 1994. un divi 1995. gadā dzimuši jaunieši, kas jau iepriekš par mantiska rakstura noziegumiem bijuši policijas redzeslokā un stājušies tiesas priekšā. Savu vainu izdarītajās zādzībās jaunieši atzīst.

Kā pastāstīja Vidzemes reģiona pārvaldes sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas inspektors Salvis Stāmers, izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka puiši zādzības veikuši aizvadītā gada otrajā pusē – laikā no jūnija līdz decembrim. Izsitot logus vai atlaužot durvis saimniecības ēkās, privātmājās, šķūnīšos, garāžās un pagrabos, viņi iekļuvuši telpās un zaguši visu, „ko var aiznest”, ieskaitot pārtikas produktus, alkoholu, elektrotehniku, instrumentus, darba rīkus, mopēdus. Kādā no adresēm jaunieši nozaguši valsts karogu. Nozagtās mantas viņi glabājuši mežā paštaisītā bunkurā – šķūnīti, kur arī tās atrastas un izņemtas. No pēdējās zādzības izdarīšanas vietas Zvejnieku ielā, kur nozagto mantu vērtība sasniedza gandrīz 1000 latu, izdevies atgūt praktiski visu, izņemot mantas 20 latu vērtībā. Daļu nozagtā puiši glabājuši arī dzīvesvietās, vecākiem paskaidrojot, ka tās pieder draugiem. Nozagto puiši piedāvājuši un par lētu naudu pārdevuši vairākiem iedzīvotājiem, tādējādi iegūstot naudas līdzekļus. Arī liela daļa šo mantu ir atrastas un izņemtas procesa ietvaros.

Policija jau vairākkārt ir griezusies pie iedzīvotājiem ar aicinājumu NEPIRKT no pusaudžiem velosipēdus, tehniku un instrumentus par salīdzinoši daudz lētāku naudu nekā tos iespējams iegādāties veikalā. Katram pieaugušam un DOMĀJOŠAM cilvēkam ir pašsaprotams, ka šādas mantas „uz ielas” nemētājas un tās, visticamāk, ir zagtas. Uz šādiem gadījumiem jāreaģē nekavējoties. Gadījumā, ja nepilngadīgas personas jums piedāvā iegādāties dažādas mantas, par to jāinformē policija.   

Tāpat vecākiem jāpievērš daudz lielāka uzmanība faktam, ja bērniem parādās svešas mantas vai brīvi naudas līdzekļi.
Par zādzībām uzsākts kriminālprocess pēc KL 175. panta 3. daļas „Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai transportlīdzekļa”, par ko paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem. Kriminālprocesā Aizdomās turamās personas - viens 1994. gadā divi 1995. gadā dzimuši Valmieras un Kocēnu pagasta iedzīvotāji, vispārizglītojošo skolu audzēkņi.

Policijas ziņas