Atklāti vairāki ilgstošā laika posmā izdarīti noziegumi

Aizvadītās nedēļas laikā, turpinot izmeklēšanu iepriekš uzsāktos kriminālprocesos, Vidzemes reģiona Alūksnes iecirknī atklāti vairāki ilgstošā laika posmā izdarīti noziegumi un sankcionētu kratīšanu laikā izņemtas vēl 2006. un 2009. gada laikā nozagtas un meklēšanā esošas mantas.

2006. gada 18. septembrī Alūksnē uzsākts kriminālprocess par alumīnija statņu zādzībām no Alsviķu pagasta kokzāģētavas. 2010. gada 8. oktobrī policijā saņemta informācija no kāda iedzīvotāja, kas informējis, ka pie kādas privātmājas Alūksnē redzējis pirms vairākiem gadiem nozagtās alumīnija konstrukcijas. Aptaujājot remontdarbu veicējus, iegūta informācija un uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas 1969. gadā dzimuša Alūksnes novada iedzīvotāja dzīvesvietā un vairākos viņam piederošos uzņēmumos. Kratīšanas laikā atrasts un izņemts granātai līdzīgs priekšmets un pneimatiskā šautene ar munīciju.

Nozīmētas ekspertīzes, kuru laikā noteiks, vai izņemtajam  šaujamierocim bija jābūt reģistrētam atbilstoši ieroču aprites likuma prasībām. Kratīšanas laikā galdniecībā Alsviķu pagastā atrastas un izņemtas 2009. gadā laikā no 1. līdz 24. februārim no Sociālās korekcijas izglītības iestādes Strautiņi nozagtās video novērošanas kameras un prožektori. Galdniecības ēkā atrastas arī 5 000 cigarešu, kas marķētas ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļu markām. Saistībā ar nelikumīgo cigarešu uzglabāšanu uzsākta administratīvā lietvedība pret 1974. gadā dzimušu vīrieti.

1969. gadā dzimušam vīrietim kas tiek turēts aizdomās par 2006. un 2009. gadā notikušajām zādzībām, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tiek pārbaudīta vīrieša saistībā ar vēl citām Alūksnes iecirkņa teritorijā reģistrētām zādzībām, kas notikušas ilgākā laika posmā.

Alūksnes iecirknī atklāta arī 2010. gada 25. februārī reģistrēta zādzība, kad uzsākts kriminālprocess par iekļūšanu kādās mājās Alūksnes novada Zeltiņu pagastā, kur nozagti alumīnija trauki un citas mantas. Apstrādājot notikuma vietā izņemtos lietiskos pierādījumus, DNS datu bāzē apstiprināta sakritība un sadarbībā ar Limbažu kolēģiem par minētās zādzības izdarīšanu aizturēts 1981. gadā dzimis vīrietis, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu. Turpinās darbs uzsāktajos kriminālprocesos un tiek pārbaudīta minētās personas saistība ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas reģistrēti Alūksnes un Limbažu iecirkņu teritorijās.

Policijas ziņas