Brīdina par krāpniecēm 2

Alūksnē, Tālavas ielā, pirms nedēļas kādas 1922.gadā dzimušas sievietes dzīvesvietā ienākusi sveša sieviete, kura uzdevusies par sociālo darbinieci. Kad viņa aizgājusi, sirmgalve konstatējusi, ka viņai nozagts naudas maks ar 490 latiem. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

“Par Alūksnē notikušo pagaidām nav sīkākas informācijas, bet Gulbenē kāda apmēram 30 līdz 40 gadus veca sieviete ir uzdevusies par finanšu iestādes pārstāvi, kura sakarā ar it kā gaidāmo naudas maiņu gribējusi pierakstīt naudaszīmju numurus. Par saviem upuriem viņa izvēlējusies gados vecus cilvēkus, kuri dzīvo vieni privātmājās. Tikai pēc sievietes aiziešanas viņi sapratuši, ka ir notikusi zādzība. Gribu brīdināt, ka šāda rakstura noziegumiem nav lokāls raksturs, tāpēc iedzīvotājiem ir jāzina arī par notikušo kaimiņu novados,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma.

Šobrīd nav pamata uzskatīt, ka abos novados krāpniece bijusi viena un tā pati persona. Tomēr nav lieki informēt par krāpnieces pazīmēm. Gulbenē pie vecajiem cilvēkiem ieradusies tumsnēja sieviete, kas nēsā brilles, brīvi runā krieviski un latviski. “Policijai ir pamats uzskatīt, ka kundzes, kas vērsušās policijā pēc zādzības, nav vienīgās cietušās. Tāpēc aicinām uzmanīties un neuzsākt sarunu ar svešiem cilvēkiem par naudu un citām vērtīgām lietām, kas ir viņu īpašumā. Un noteikti nelaidiet svešas personas savā dzīvesvietā!” saka D.Jukāma. Alūksnes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa norāda, ka visiem sociālajiem darbiniekiem ir dienesta apliecības ar fotogrāfiju.

Ja kādu ir uzrunājusi persona, kas varētu atbilst krāpnieces aprakstam, tad nekavējoties jāzvana pa tālruni 112 vai jāvēršas tuvākajā policijas iecirknī.

Komentāri 2

vvv

daiga varbut staiga? Mums jau visas vietejas ir zinamas. Ja nav panemta tatad iebrauceja, kaut gan maz ticams ka iebrauceja

pirms 9 gadiem, 2011.04.25 15:16

Cik % pensionāru lieto internetu. Un šis teksts: "....Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa norāda, ka visiem sociālajiem darbiniekiem ir dienesta apliecības ar fotogrāfiju.", tak tādu vai līdzīgu apliecību uztaisīt, nekādu problēmu. baigi , gan šīs apliecības paglābj no šādiem gadījumiem. Bet, nu pareizi jau saka: " Ja ir aita, tad arī cirpēji tepat vien ir."
Žēl, protams, ka tā notiek.

pirms 9 gadiem, 2011.04.22 20:06

Policijas ziņas