Es pret savu bērnu uz tiesu neiešu vai Klāt Skolēnu pavasara brīvdienas! 7

Ar krāsas aerosolu pilsētā nopūstas divas afišas, vairāku ēku sienas, logi, durvju kodi. Brīdī, kad zēna roka „zīmēja” sudrabkrāsas burtu K uz kādas automašīnas sāna, pret notiekošo vienaldzīgs nepalika gados jauns vīrietis un 12-gadīgo „censoni” nogādāja policijā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess. Radītos zaudējumus nāksies segt zēna vecākiem.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots- bērna kontā ir arī no mājām nozagta nauda- zēnam nav notrīsējusi roka apzagt savus vecākus un sīkās izklaidēs divu dienu laikā bērns jau paspējis iztērēt 50 latus! Tāpat roka aizstiepusies līdz vecmāmiņas rūpīgi noglabātajai sudraba naudas monētai, kuras vērtību puišelis devies noskaidrot uz kādu lombardu..

Lasot ziņas par šādiem gadījumiem, atmiņā ataust kāds tētis, kas reiz sēdēja izmeklētāja kabinetā un ar asarām acīs čukstēja: „Es pret savu bērnu uz tiesu neiešu"... (Kad vīrietis bija konstatējis, ka mājās no seifa nozagta nauda, viņš izsauca policiju. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka zaglis nav neviens cits kā paša dēls.) Uzskaitījumu varētu turpināt un jādomā, kādam jau atmiņā ataust traģiskais Blaumaņa darbs un tēva čukstētie vārdi „ zagli nošāvu"...

Lai cik aizņemts būtu šis laiks, mēs ne mirkli nedrīkstam aizmirst- mums nav un nevar būt dzīvē nekā nozīmīgāka un svarīgāka par bērniem. Mums IR jāatlicina laiks, ko pavadīt ar viņiem kopā, izrunājot būtiskās lietas un ļaujot pusaudzim justies svarīgam, nozīmīgam un mīlētam.. Ne skola, ne policija, ne mediķi vecākus nevar aizstāt. Bērniem ir vajadzīga Jūsu uzmanība un rūpes! Sākas skolēnu brīvdienas. Jums katru dienu jāatrod laiks, lai pārrunātu ar bērniem, ko viņi plāno darīt un ar ko kopā pavadīt dienu. Pirms bērns dodas ciemos pie drauga, noteikti sazinieties ar drauga vecākiem un pārliecinieties, vai viņi ir informēti par plānoto tikšanos. Nekautrējieties bērniem vaicāt pēc draugu un viņu vecāku telefonu numuriem. Sekojiet līdzi bērnu „izklaidēm" internetā, slēdziet pieeju mājas lapām, kas neatbilst jauniešu vecumam. Vecāku pieākums ir nodrošināt, lai bērniem nebūtu pieejama vardarbīga un seksuāla rakstura informācija. Atcerieties, ka likums nosaka- bērni un jaunieši, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, nedrīkst vieni, bez pieaugušo uzraudzības, atrasties uz ielas vai sabiedriskās vietās pēc pulksten desmitiem vakarā.

Policija informē, ka skolēnu brīvdienu laikā tiks rīkoti reidi arī tirdzniecības vietās, lai kontrolētu, kā tiek ievērots aizliegums tirgot alkoholu saturošus dzērienus vai tabakas izstrādājumus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Bet tiem pieaugušjiem, kurus pie tirdzniecības vietām negodīgam pirkumam cenšas pierunāt „sprīdi gari bērniņi", nenāktu par ļaunu atcerēties, ka likumā ir paredzēts sods par alkoholu saturošu dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgām personām. (Ja saskarieties ar šādiem gadījumiem, ieteikums sekot kāda kunga rīcībai- viņš brašo „ lūdzēju" nodeva veikala apsargu rīcībā, kas savukārt izsauca policiju! Domāju, šim puišelim vairs ilgi necelsies roka lūgt pieaugušajiem iegādāties cigaretes.)

Saudzējiet sevi un savus mīļos! Izbaudiet pavasara brīvdienas un plānojiet veselīgu atpūtu pirms pēdējā šī mācību gada darba cēliena! Tiem, kas saka, ka izklaidēm naudas trūkst, atgādināšu vien to, ka pastaiga pa mežu vai kopīga galda spēle nemaksā NEKO, bet nozīmē tik bezgala daudz!

Komentāri 7

Pieredze

Un vai šiem bērniem kuri zog šo naudu, vai viņiem maz vecāki stāsta, kā ta iegūta, kam tā būs jāizlieto....Mazie jau nesaprot, ka skapī noslēptā naudas kaudzīte ir domāta kam svarīgam!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 18:01

..

vajadzeetu aizklapeet vispirms tochkas, kur jaunieshi peerk krievu alko un no Krievijas ievestaas cigaretes. Tantes dod uz paraada. Es varu nosaukt veselu virki adreshu, preciizaak, esmu nosaucis jau sen, bet pat psha maajas blakus dziivoklii nekas nav mainiijies, beerni naak kaa uz veikalu. Es vnk nesaprotu kaapeec policija neko nedara. Vai tad pashiem beernu nav ????

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 13:29

un kā ir

Kā ir ar nosisto jaunieti pie IDEJAS par kuru nesaņem sodu???

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 14:15

domā, ko raksti!

Vai tiešām jānonāk līdz cilvēku upuriem?
Ar to jau viss sākas - lielākā daļa pusaudžu ir vecāku mīlestības trūkuma dēļ dara visādas muļķības, lai pievērstu savu vecāku uzmanību - klaiņo ar vienaudžiem, kļūst rupji un izaicinoši, demolē sabiedriskas vietas, u.t.t. Nelīdz arī tas, ja vecāki pērk lietas ar slaveniem zīmoliem, datoru vai dārgu ceļojumu reizi gadā ! Nelīdzēs arī dārgas skolas un privāti skolotāji ! Pats galvenais augošam bērnam ir dzīva saskarsme ar saviem vecākiem- sarunas par bērnam svarīgo, spēles, grāmatu lasīšana, kopā pavadītais laiks, kopā gatavotas maltītes vai citi darbiņi u.t.t.
Ļoti žēl, ja vecāki no mazām dienām nav saviem bērniem iemācījuši elementāras pamatvērtības - cieņu pret līdzcilvēkiem vidi, kurā dzīvo un darbu, kas jāveic!
Visu cieņu Dacei Jukāmai par aktuālo tēmu , lai visiem vecākiem šajā Lieldienu gaidīšanas laikā izdodas atrast brīvu brīdi saviem lolojumiem- īstu, patiesu un mīlestības pilnu!

pirms 7 gadiem, 2013.03.22 19:41

kā parasti

Un kur būs informācija par pie IDEJAS nosisto jaunieti????

Kur soditie, tādad uzpūsts uzraksts ir svarigaks par cilvēka dzīvību??????????????????????????

pirms 7 gadiem, 2013.03.22 17:52

Policijas ziņas