Ielecot Vaidavas upē, iet bojā vīrietis 6

Trešdien Apes novadā Vaidavā ielēcis un gājis bojā kāds 23 gadus vecs vīrietis, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Vīrieti glābēji izvilkuši no upes ar glābšanas dēļa palīdzību, bet konstatēts, ka vīrietis ir miris.

Vīrieti glābēji izvilkuši no upes ar glābšanas dēļa palīdzību, bet konstatēts, ka vīrietis ir miris. Kā aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), uz notikuma vietu tika izsaukti arī mediķi, kuri gandrīz stundu veica reanimācijas pasākumus, tomēr glābt jaunā vīrieša dzīvību neizdevās.

Lai nenotiktu nelaime, VUGD kārtējo reizi aicina cilvēkus, dodoties peldēties, būt prātīgiem un labāk izvēlēties labi pazīstamas peldvietas. Vecākiem vajadzētu atcerēties atgādināt saviem bērniem par drošas peldēšanās pamatprincipiem.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežurē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu.

Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats.

Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Komentāri 6

etenceElended

Interesting post )
http://bqeavnjoh.com my blog

pirms 7 gadiem, 2013.07.26 11:11

SSS

Līdzjūtību tuviniekiem !!

lai vieglas smiltis bojāgājušam

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 13:57

turimuti

Gnīdām zušu svētki nekad nebeidzas, tāpēc visiem knīpstangām par ieeju Pilssalā no katras sejas pa latam. Ha, ha, ha!!!

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 00:31

Kāds vēl lats?! Kājām līdz salai aizvelcies, pakustini tak kuslo pakalu, un nebūs nekāds lats!

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 23:09

TĀda peldvieta ir uz Pilssalas, kur ir dienas , lai piekļūtu, jāmaksā lats !!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 09:21

.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežurē glābēji

Un kur šāda peldvieta ir Alūksnes un Apes novados?

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 09:15

Policijas ziņas