Lai nepilngadīgajiem nerastos vēlme "izmēģināt laimi" iegādāties alkoholu un cigaretes 3

Vakar Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas un Alūksnes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki veica iepriekš plānotu reidu tirdzniecības vietās Alūksnē, lai kontrolētu, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām.

Pārkāpumi tika konstatēti piecās no septiņām tirdzniecības vietām, kurās tika veikti kontrolpirkumi.

Jaunietei, kura sasniegusi četrpadsmit gadu vecumu, alkoholisko dzērienu- alu un cigaretes bez personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas nepārdeva divās tirdzniecības vietās - veikalā TORNIS un LUNA. Citos veikalos pārdevēja neuzskatīja par vajadzīgu jaunietim prasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un pārdeva alkoholu, nepārliecinoties par pircējas vecumu. Pārkāpumi tika konstatēti veikalā Ance, Narvessen kioskā Helēnas ielā, veikalā MAXIMA Latgales ielā un abos veikalos MAKS Jāņkalna un Pils ielā.

Vidzemes reģiona Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe norāda, ka likums uzliek par pienākumu pārdevējai pārliecināties par personas vecumu, pirms pārdot alkoholu vai tabakas izstrādājumus personām, kas jaunākas par 18 gadiem. Konstatējot minēto pārkāpumu, tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas tiek izskatīts Valsts policijas vai Pašvaldības policijas iestādē. Pārdevējai par šo pārkāpumu paredzēts naudas sods no 200 līdz 250 latiem.

Prognozējot, ka izlaidumu laiks un Saulgriežu svinības varētu mudināt jauniešus, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu, biežāk virināt veikalu durvis, lai „izmēģinātu laimi" un, paļaujoties un pārdevēju vieglprātīgo attieksmi, mēģināt tikt pie „aizliegtā augļa"- alkohola un cigaretēm, policija plāno regulārus reidus tirdzniecības vietās visā Vidzemes reģionā.

Policija atgādina, ka Saeima ir pieņēmusi grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz atbildību arī veikala īpašniekiem. Ja tirdzniecības vietā tiks konstatēts pārkāpums un pārdevēja būs pārdevusi alkoholu vai tabakas izstrādājumus personai, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, veikala īpašniekiem tiks piemērots sods - 500 līdz 1 000 lati.

Komentāri 3

nu, ja policija

nevadīs točkas un kontrabandu, tad tas nebūs.

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 16:35

viņiem ptaču ir vecāki

????????????????????
un kas tie par mongoliski runājošiem pēc alkahola smirdošiem ap 18-gadiem masveida klīda pa ielām nupatās?????????????????Kāds no tp būtu viņiem iedevis kaut kādu diplomu???

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 16:35

cigarete

Tāpat jau točkās nopirks, valsts nedomā, lai cilvēkiem būtu darbs un iztikas līdzekļi...un skolēniem uz jauniešiem brīvajā laikā darbiņš.

pirms 10 gadiem, 2010.06.21 08:23

Policijas ziņas