Liepnā metāla būros turēti „mūsdienu dzimtcilvēki” 43

Liepnas pagasta vairākus gadus pastāvējusi īsta viduslaiku saimniecība, kurā pusbadā metāla būros brutālos apstākļos turēti „mūsdienu dzimtcilvēki”, vēsta portāls kasjauns.lv.

Izmeklējot kāda Alūksnes novada Liepnas pagasta 1974. gadā dzimuša iedzīvotāja lietu, atklājušies šokējošie fakti. Viņš vairākus gadus ir bijis Liepnas pagasta „krusttēvs” – bijis gan vergturis un kontrabandists, gan slepkava un zaglis vienā personā.

Kasjauns.lv raksta, ka vīrietis par vergiem padarījis vairākus vietējos iedzīvotājus – pārliekus grādīgās dziras mīļotājus, kuri savas pases bija ieķīlājuši nelegālā alkohola tirgotājiem jeb „točkās”. Vergturis šīs pases izpirka no „točku” turētājiem, bet pasu īpašniekus „pievāca” sev, viņus vārda tiešā nozīmē pārvēršot par beztiesīgiem lopiem, kuriem lika nodarboties ar kontrabandu, veikt celtniecības darbus un mežā meklēt sprāgstvielas. Savus vergus viņš mēdza regulāri iekaustīt un iespundēja metru reiz metru lielos metāla būros.

Viens vergs, kurš pagājušajā vasarā centās izbēgt no važām, pat tika nošauts un aprakts mežā. Tāpat vergturis arī centās izrēķināties ar varas pārstāvjiem, kuri centās ierobežot viņa nelikumības.

Noziedzniekam likumsargi uz pēdām nokļuva, izmeklējot kāda veikala Gulbenē ugunsgrēka lietu. Izmeklējot ugunsnelaimes izcelšanās iemeslus, izmeklētāji arī ieguva informāciju par slepkavību, raksta kriminal.lv.

Policisti arī noskaidroja šokējošus faktus par vergturību. Slepkavam bija vairāki vergi. Kad vergturis no „točku” īpašniekiem izpirka cilvēku pases, tad to īpašniekus uzreiz gaidīja metāla būri, kuros viņus regulāri piekāva un baroja tikai ar maizi un ūdeni.

Vergus pirmām kārtām nodarbināja celtniecībā, tostarp viņi arī būvēja māju savam saimniekam. Otrām kārtām, tā kā Liepnas pagasts robežojas ar Krieviju, vergiem nācās nelegāli pāri robežai pārvest gan cigaretes, gan degvielu. Trešām kārtām, vergi apkārtnes mežos meklēja no kara laika palikušās granātas un sprāgstvielas, lai saimnieks no tām varētu izgatavot trotilu, bet granātu čaulītes pārdot kā suvenīrus.

Kad policisti veica kratīšanu vergtura mājās, viņi konfiscēja ieroču arsenālu, kas pietiktu veselam policijas bataljonam, raksta kriminal.lv.

Vietējie Liepnas pagasta iedzīvotāji – vergtura kaimiņi par notiekošo it kā zinājuši, bet bijuši tik iebiedēti, ka nevēlējās palīdzēt izmeklētājiem. Par iebiedēšanu liecina gan mēģinājums aizdedzināt vietēja ceļu policista automašīnu, gan kāda robežsarga mājas durvju dedzināšana.

Jāatgādina, ka jau februāri Vidzemes reģiona Kriminālpolicijas biroja darbinieki atklāja slepkavību, kas 2010. gada jūnijā mēnesī notikusi Liepnas pagastā, kad personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar vairākiem šāvieniem nogalināts un mežā aprakts 1990. gadā dzimis vīrietis – Henrijs Štrauhmans, kura deklarētā dzīvesvieta bija Rīga un kurš jau pagājušā gada jūnijā bija izsludināts meklēšanā.

Uzsāktās izmeklēšanas laikā tika aizturētas trīs personas, kas tika turētas aizdomās par minētās slepkavības organizēšanu un izpildīšanu – 1974. un 1980. gadā dzimuši Liepnas pagasta iedzīvotāji un 1969. gadā dzimis Mālupes pagasta iedzīvotājs, ziņoja LETA.

Tiesa visiem aizdomās turamajiem piemēroja apcietinājumu. Veicot izmeklēšanas darbības uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vairāku sankcionētu kratīšanu laikā aizdomās turamo dzīvesvietās, šķūnīšos, garāžās un pirts telpās atrasti un izņemti vairāki ieroči – astoņas karabīnes, piecas bises, trīs ložmetēji, četri automāti, seši revolveri un to detaļas, 2267 patronas, ložmetēju lentas ( 700 patronas), astoņas granātas un sprāgstvielas - 200 gramu trotila. 1974. gadā dzimušā Liepnas pagasta iedzīvotāja dzīvesvietā izņemtas arī vairākas kastes cigarešu, kas marķētas ar Krievijas akcīzes nodokļu markām.

Izmeklētāji noskaidroja, ka banda darbojās Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Valkas novados. 

Komentāri 43

style

paldies :)
PS. "Lai katrs patur sev to, kas der, bet mēslus lai slauka pa durvīm"...

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 17:20

es gan Jūs nepazistu, bet nu lai ta butu malacis! ta tik turpinat!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 17:15

style

Piemēram, es, liekot roku pie sirds, varu doši teikt, ka esmu pietiekami daudz darījis Liepnas labā - gan to, ko no manis gaidīja un prasīja, gan to, ko ne. Vajag sāk pašiem kaut ko darīt, lai padarītu savu vidi tādu, par kādu varētu paši arī lepoties.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 16:48

SAC AR TO MAZUMINU NO TEVIS JAU NEPRASA LIELUS DARBUS IZDARI KAUT LIEPNAS LABA NEVAJAG JAU NEKO LIELU...

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 13:54

style

Cilvēkiem pašiem ir jāmaina sava attieksme. Viens cilvēks neko nevar izdarīt, pat, ja es Liepnā atrastu naftas atradni. To jau arī cenšos no sirds te pateikt. SKUMJI, KA TO NESAPROT.
PS.Es nečīkstu un nevaidu. Neviens mans vārds par to neliecina. Tikai izsaku savas domas par šo tēmu un cilvēkiem, kas te komentē.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 07:54

style tad izdari kaut ko labu lai LIEPNA izcelas nevis ciksti ai un vaidi...vienmer jau tas negativais izcelas... TEV DOTAS VISAS IESPEJAS STYLE

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 18:06

style

turēšu muti ciet un nevienam neteikšu, ka esmu no Liepnas puses... ziniet, baigais kauns. Lai arī nav ne mana vaina, ne man kādi radinieki, bet tomēr... Paskatieties paši - viss, ko par Liepnu var atrast šajā portālā, atrodas sadaļā policijas ziņas-kriminālziņas (izņemot, protams, Čīčas koncertu 8) ). Un vēl cilvēki par to lielās, lielā lepnībā izgriezuši krūtis, kā gaiļi uz mēslu kaudzes.
Ai-ai, kur mēs nonāksim pēc kāda gada. Bailes būs iziet no mājas, kur nu vēl aiziet uz veikalu vai doties kādā pastaigā. Starpcitu, vai jums nav bailes par saviem bērniem?

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 07:59

?

Neko nesaprotu, kurš meloja : televizors vai ''alūksniešiem.lv''?

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 21:24

11

noskatiijos bez tabu normaals vecis bomziem deva patveerumu, deva naudu, radinaaja pie darba!aluksnee te bomzaras iesaakusi streliit pa latam visus uz strojku, mezos lai pilij!izlaidusies liidz peedejam!

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 19:42

11

noskatiijos bez tabu normaals vecis bomziem deva patveerumu, deva naudu, radinaaja pie darba!aluksnee te bomzaras iesaakusi streliit pa latam visus uz strojku, mezos lai pilij!izlaidusies liidz peedejam!

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 19:42

....

Es saprotu, ka var iebaidīt kaimiņus, bet nekad nesaqpratīšu, ka uz to visu pievēra acis policijas pilnvarotais un pagasta pārvalde. Tieši pagasta varai bija jāziņo augstāk - kriminālpolicijai kaut vai Rīgā, ka notiek kas ļoti aizdomīgs. Citādi - kas tā par varu... , tikai saņemt labas algas un dzīvot nost, izliekas neko neredzam un nedzirdam. Tad jau pagasta saimnieks bijis tas Grīslis nevis tās kas pagastmājā sēž- kā viņas visas tur goda vārdos sauc.

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 14:33

www.

Gan jau kamera arī viņu tāpat būs kāds, kas viņu tā pat paspīdzinās kā viņš to darīja,un vispār tādam uzreiz nāvessodu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 07:01

style-FOR YOU

Un iemācieties runāt latviešu valodā! "VOT" ir parazītvārds, kas nāk no slāvu valodu saimes.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 08:05

style

man tiešām kauns, ka dzīvoju un elpoju to pašu gaisu, ko šie cilvēki, kuri atbalsta un uzsit pa plecu tādiem radījumiem kā Grīslis. Tāpēc Liepnā arī ir tāda situācija, kāda nu tā ir. Un tas viss tikai tāpēc, ka cilvēki paši tā domā un uzskata. Rezultātā iznāk, ka lielākā daļa šādi domājošie ir ar tādu pašu dzīves morāli kā Grīslis. Skumji - patiešām!
Liepnas salīdzinājums ar Rīgu ir nevietā un gluži lieks. Šajā gadījumā tas ir tāpat, kā salīdzināt Varakļānus ar Parīzi. Nenoliedzu, Rīgā situācija ir daudz briesmīgāka - bet jāņem vērā, ka tā ir liela pilsēta. Liepna nav nekāds pasaules centrs un, salīdzinot ar Rīgu, tā ir niecīgs naga melnums. Un, ja to tā ņem, tad Liepnai vajadzētu būt kristāltīrai.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 08:04

HE-+++

pārsvarā? gan jau ret tad to alkasu strēb nu tad diedelē tālāk!tik nesabrauc auzās tie diedelnieki jau z.b.

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 23:47

FOR YOU

PASKATATIES LABAAK KAS RIIGAA NOTIEK?!VOT TUR BANDIITI SEEZ!UN LAUPA

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 23:42

bulta

Patiešām kauns visiem, ja mēs atbalstām tādu kā Grīsli, ja tāds cilvēks mums ir autoritāte un varonis, tad Latvija nekad nebūs brīva un bagāta valsts !
Bandītisms , laupīšana, vardarbība, nodokļu nemaksāšana - vai tiešām tas ir mūsu gods un lepnums?

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 16:28

style-+++

pilnīgi piekrītu! Un nevajag jau arī iekļūt pie tādiem cilvēkiem parādos. Pilnīgi pietiekami, ja kāds jautrā prātā vēlu nāk mājās - arī bērns, kurš nāk no baļļuka. Ieraus mašīnā un gailis līdzi nedziedās...iesēdinās tādā būrī un nevienam ne jausmas nebūs, ka metāllūžņu savācējs būtu pie kā vainīgs. Iesaku par to padomāt!
Lai tie krievi liek pie darba, ko vien vēlas. Mēs esam latvieši - vai mums jāmācās no utubungām un burlakām??

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 07:58

+++

HE. Protams, no tās pašas sugas! Pārsvarā dzeru kvalitatīvu alkoholu, bet patīk extrīms! Tad uzvelku lupatas mugurā, nosmulējos un eju diedelēt krutkai! :)
Iedomājies situāciju: tavs bērns aizņemās un nevar atdot parādu. No vecākiem arī bail prasīt. Aizdevējs iespundē būrī un par maizes klaipa tiesu liek atstrādāt. Pa reizei iekaustot! Patīk šāds "razklads"?! Klau! Kāda starpība bomzis vai tavs dēls?!!! Abi ir parādnieki, kas nespēj atdot.
Runa neiet par Liepnas gadījumu, bet vispār! Pārdot nelegālo alkoholu ir pretlikumīgi, tāpat kā izpirkt pases. Tā kā, vispirms jāsoda šie darboņi. Vēl ir variants neko nedot un nepārdot, ja nav naudas!

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 06:01

Policijas ziņas