Madonas apkārtnē atrastas akcīzes preces vairāk nekā 56 000 latu vērtībā

adonas iecirkņa un apkārtnes teritorijā vairākās adresēs izņemts liels daudzums akcīzes preču -13 000 litru dīzeļdegvielas, 205 litri alkoholisko dzērienu un 925 200 cigarešu. Šo preču aptuvenā kopējā vērtība ir vairāk nekā 56 tūkstoši latu.

Sākti vairāki kriminālprocesi par nelikumīgu tabakas un alkoholisko dzērienu glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju personu grupā.

Kā informē Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore Inga Randare, 13.martā plkst.17.40 Sauleskalnā autoceļa Madona-Pļaviņas 10.kilometrā apturēta automašīna "Volkswagen Transporter". Automašīnas apskates laikā konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadātas cigaretes, paciņas nav bijušas marķētas ar Latvijas Republikas (LR) akcīzes nodokļu markām, kā arī pārvadāts nelikumīgs alkohols.

Automašīnas pārmeklēšanas un tiesas sankcionētas kratīšanas laikā, kas veikta divu aizturēto Madonas iedzīvotāju - 1966.gadā un 1963.gadā dzimušu vīriešu dzīvesvietās, kopā atrastas un izņemtas 40640 cigaretes bez LR akcīzes nodokļu markām un 29 litri alkohola.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots piegādātājs - 1978.gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs ar līdzdalībnieci, 1977.gadā dzimušu sievieti, Madonas iedzīvotāju.

18.martā plkst.13.36 autoceļā Madona-Ļaudona apturēta automašīna "Audi A6". Konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadāti 150 bloki jeb 30 000 cigarešu un 23 litri dažādu alkoholisko dzērienu. Aizturēts automašīnas vadītājs - 1978.gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs, kurš nelikumīgu alkoholu un cigaretes veda iepriekš aizturētajiem Madonas iedzīvotājiem tālākai realizācijai.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrota persona, no kuras 1978.gadā dzimušais vīrietis iegādājies cigaretes, un kriminālprocesa laikā tiesas sankcionētā kratīšanā Viļānu pagastā 1975.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atrastas un izņemtas 518 600 nelikumīgi uzglabātas cigaretes un 153 litri dažādu alkoholisko dzērienu, pastāstīja Jukāma.

Veicot izmeklēšanu citā kriminālprocesā, 8.aprīlī Viļānu pagastā 1968.gadā dzimuša Viļānu pagasta iedzīvotāja mājās atrasti un izņemti 13 000 litru nelikumīgi uzglabātas dīzeļdegvielas un 335 960 cigarešu bez atbilstošā marķējuma. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1968.gadā dzimis vīrietis.

Kā pastāstīja Jukāma, izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis piemājas šķūnītī bija izveidojis "privātu benzīntanku", kam bijuši vairāki desmiti klientu. Dīzeļdegviela iegūta nelikumīgā veidā.

Lielais izņemto cigarešu apmērs liecina, ka vīrietis piegādājis preces vairākām nelegālā alkohola tirdzniecības vietām. Kriminālprocesā par aizdomās turamajām personām atzītas deviņas personas, visi ir Madonas, Varakļānu un Viļānu pagasta iedzīvotāji.

Jukāma norāda, ka viena no pārbaudāmajām personām ir Valsts policijas darbinieks, kas pašlaik no dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādināts. Vīrietis tiek turēts aizdomās par neizpaužamu ziņu nodošanu citai personai.

Izmeklēšana turpinās. Aizdomās turētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, pastāstīja policijā.

Policijas ziņas