Mīlestības dēļ no dzīves šķiras jaunietis Kārķos 2

Jaunais gads atnesa traģisku ziņu no Kārķiem. 1. janvāra rītā pagasta centrā atrasts pakāries 1982. gadā dzimis jaunietis. Kā ziņo Valsts policijas Vidzemes reģionālā pārvalde, līķis atrasts pulksten 10.40.

"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka pašnāvību izdarījis 28 gadus vecais Vasilijs. Vairāki kārķēnieši apliecināja, ka puisis par traģisko soli izšķīries nelaimīgas mīlestības dēļ.

Dzīvē bija atsaucīgs
Jaunietis nekādu pirmsnāves vēstuli nebija atstājis, tomēr "Ziemeļlatvijas" aptaujātie cilvēki apgalvoja, ka daudzi par viņa nelaimīgo mīlestību zinājuši. Pagasta jauniešu centra vadītāja Svetlana Dudare pastāstīja, ka Vasilija līķis no rīta atrasts pie šūpolēm.

"Puisis bija ļoti atsaucīgs, aktīvi darbojās jauniešu centrā. Viņš piedalījās gandrīz visos mūsu rīkotajos pasākumos. Mēs viņu pazinām kā draudzīgu un izpalīdzīgu cilvēku," saka S. Dudare. Arī Vasilija draugs Vadims atzīst, ka puisis bijis ļoti sabiedrisks.

Lai vairāk nopelnītu, šāgada sākumā vēlējies braukt strādāt uz Itāliju. Viņš noliedza, ka Vasilijam būtu bijušas kaut kādas kredītsaistības.


"Ziemeļlatvijai" neizdevās noskaidrot, cik daudz pašnāvības pērn izdarītas bijušā Valkas rajona teritorijā. Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Valkas iecirkņa inspektore Laima Sviķe informē, ka policijai šādas statistiskas nav.

Tomēr tās notiek, turklāt nule notikusī traģēdija nav vienīgais gadījums, kad jaunieši izdara pašnāvību nelaimīgas mīlestības dēļ. Pirms dažiem gadiem "Ziemeļlatvija" rakstīja par jaunieti, kurš šī iemesla dēļ Smiltenē nolēca no daudzstāvu nama jumta.

Pašnāvību skaits palielinās
Savukārt pēc Veselības ekonomikas centra Sabiedrības veselības departamenta ziņām, 2008. gadā Latvijā izdarītas 527 pašnāvības, bet pērn pirmajā pusgadā no dzīves labprātīgi šķīrušies 289 cilvēki.

Pēc departamenta psihiatra Māra Taubes domām, tas ir viens no lielākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā. Psihiatrs uzskata, ka būtiskākais pašnāvību cēlonis ir depresija, ko izraisījis bezdarbs un smagā ekonomiskā situācija. Vēl par par vienu cēloni var uzskatīt pārmērīgu alkohola lietošanu.

Pašnāvību pieaugums atspoguļojas arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu datos. 2008. gadā dienesta darbinieki devušies 1043 izbraukumos pēc izsaukuma par pašnāvības mēģinājumu. 39 gadījumos iznākums bija letāls. Savukārt pērn līdz septembrim bijuši 706 izsaukumi, no kuriem 32 gadījumos pašnāvniekiem vairs nebija iespējams palīdzēt.

Komentāri 2

cinikis

Skanes ciniski, bet teiksu, ka mulkis, del babas cilpu kakla meta

pirms 11 gadiem, 2010.01.06 08:51

Es

Man gan liekas, ka tie nav tādi iemesli, bet gan jaunmodīgā ietekme, kad visi var drāzties ar ko grib - nekādu morāles vērtību...

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 22:30

Policijas ziņas