Nedēļas laikā – divi bojā gājušie

Zeltiņu pagastā 9.oktobra naktī dega lauku viensēta “Kalēji”. Nedēļas laikā tas bija jau otrais ugunsgrēks, kurā gājis bojā vīrietis - 5.oktobrī ugunsgrēks bija Pededzes pagasta Ķuršos.

Ugunsgrēkā māja ir stipri bojāta
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans stāsta, ka informācija par ugunsgrēku tika saņemta pulksten 2.11. Uz notikuma vietu izbrauca maiņa pilnā sastāvā ar divām autocisternām. “Kad glābēji ieradās, koka ēka jau dega pilnā apjomā. Jumts bija liesmās un daļēji iebrucis kopā ar pārsegumiem. Pēc dzēšanas un meklēšanas darbiem apstiprinājās informācija, ka mājā varētu būt cilvēks. Tika atrastas mirstīgās atliekas,” stāsta I.Dovgans. Bojā gājušais ir 1963.gadā dzimis vīrietis, kurš “Kalējos” dzīvoja kopā ar māti. Vairāk nekā 80 gadus vecā sieviete bija devusies uz kaimiņu māju, lai ziņotu par ugunsgrēku un aicinātu palīgā. Tam, protams, bija vajadzīgs laiks. Mājas jumts, pārsegumi un nesošās konstrukcijas ir bojātas, telpas izdegušas, tāpēc būvi atjaunot nav vērts. Blakus ēkas ir pasargātas no degšanas, arī guļbūve, kurai pirms ugunsgrēka tika svinēti spāru svētki.

Spāru svētki beidzas traģiski  
“Ugunsgrēka iemesls ir tāds pats kā Ķuršos – neuzmanīga rīcība ar uguni. Šobrīd nevar pateikt,  ka vainojamas bojātas apkures ierīces, to atstāšana bez uzraudzības vai varbūt smēķēšana gultā. Taču ir likumsakarība, ka šādas ugunsnelaimes parasti ir saistītas ar alkohola lietošanu,” spriež I.Dovgans. Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko nevēlas komentēt traģisko ugunsgrēku. Taču iespējams, ka bojā gājušais pēc alkohola lietošanas bija aizmidzis, tāpēc māte dēlu nespēja izglābt. Kad viņai palīgā ieradās kaimiņi, bija jau par vēlu. “Skumji, jo bija paredzēts no vecās mājas, kura tagad nodegusi, pārvākties uz jauno guļbūvi. Tā būtu mazāka un vieglāk uzturama. Šobrīd sirmgalve atrodas pansionātā “Alūksne”,” stāsta J.Griščenko. Viņš informē, ka bojā gājušā bēres rīko pašvaldība.

Policijas ziņas