Nelaimīgā "Laimes sala" 1

Policija jau informēja, ka 23.februārī spēkā stājušies grozījumi likumā “Par krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, kas padara efektīvāku tā saukto “legālo narkotisko vielu” izplatības ierobežošanu un kontroli. Izmaiņas būtiski atvieglo policijas darbu un Vidzemes reģionā līdz šim nopietnāko “ triecienu” saņēmusi tautā par nelaimīgo dēvētā "Laimes sala" Cēsīs, kuras durvis uz kādu laiku nu ir slēgtas.

Kā pastāstīja Cēsu iecirkņa priekšnieks Jānis Goba, minētā tirdzniecības vieta policijas redzeslokā bija jau kopš tās darbības sākuma 2012. gada maijā. Te vairākkārt veikti kontrolpirkumi un februāra beigās izdevies panākt, ka SALA uz laiku tiek slēgta. Nepilna gada laikā uz medicīniskajām pārbaudēm narkotisko vielu klātbūtnei organismā nosūtīts 81 Laimes “klients”. Visiem, kuru organismā tika konstatēta narkotisko vielu klātbūtne, sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli. Ja pārkāpums tika konstatēts atkārtoti gada laikā, uzsākts kriminālprocess. Kā pastāstīja policijā, jaunākajam “laimes meklētājam” bija 16 gadu. 8. martā Laimes sala atkal vēra durvis klientiem, uz ko policija nekavējoties reaģēja- kontrolpirkuma laikā iegādāts maisījums, kas nosūtīts ekspertīzei, un uzsākts kriminālprocess. 14. martā Cēsu rajona tiesa devusi atļauju veikt kratīšanas vairākās adresēs, kas saistītas ar šo vielu piegādāšanu Laimes salai. Izņemti kopā 115 grami dažādu augu maisījumu, kas nosūtīti ekspertīzei(viens grams maksā 8 latus) un aizturēta viena persona, kam tiesa 15. martā kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Policija arī turpmāk pievērsīs uzmanību dažādām tirdzniecības vietām, taču vienlaikus aicina arī iedzīvotājus būt aktīviem un informēt tiesībsargus par vietām, kur notiek neatļauto un veselībai bīstamo vielu tirdzniecība. Ja jūsu rīcībā ir informācija, tad lūdzam informēt policiju, zvanot pa tālruni 110, vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai par nelegālajām alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām sniegt informāciju interaktīvajā kartē- www.ic.iem.gov.lv/gis2/

Komentāri 1

Burbulis

No profenes tikai tā puikas tur iepirkās.
Labi, ka tā iestāde tagad ir ciet, cilvēki sevi neindēs nost.

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 10:59

Policijas ziņas