Noslīkst, automašīnai ielūstot ledū 3

Igaunijā, Tartu apriņķī, Lemmijerva ezera ledū trešdien ielūza automašīna, kurā atradās pieci Apes novada iedzīvotāji. Viens no viņiem, 80 gadus vecs vīrietis, noslīka kopā ar ielūzušo mašīnu. Tāda ir Igaunijas policijas Dienvidu prefektūras informācija.

Lai gan Igaunijas robežsargi brīdināja Latvijas zemledus makšķerniekus, ka braukšana uz ledus var būt bīstama, pusstundu vēlāk viens no viņiem zvanīja glābšanas dienestam. Vīrietis paziņoja, ka mašīna ir ielūzusi un četriem cilvēkiem ir izdevies izglābties, bet viens ir noslīcis. Vecais vīrietis nav spējis saviem spēkiem izkļūt no grimstošās mašīnas. Kādam no izdzīvojušajiem ķermeņa temperatūra bija nokritusies līdz 33 grādiem, bet pārējiem trim medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama. Mašīna ielūza vietā, kur uzbraukšana uz ledus bija aizliegta, sākot ar trešdienu. Tā atradās puskilometru no krasta.

“Robežsargi šos cilvēkus brīdināja. Aizlieguma neievērošana liecina par šo cilvēku pārgalvību un vieglprātīgu attieksmi pret savu un līdzcilvēku drošību. Par to ir tik daudz runāts! Taču acīmredzot negrib mācīties, ņemot vērā citu kļūdas. Vajag pieļaut savas, turklāt traģiskas,” atzīst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans. Viņš uzsver, ka tā ir katra cilvēka atbildība – izvērtēt situāciju un riska pakāpi, ejot vai braucot uz ledus. Tagad ledus vairs nav viendabīgs, dažās vietās tas ir kļuvis plānāks. Pavasara ledus ir viltīgs, turklāt vizuāli tā stāvokli nevar novērtēt

Komentāri 3

Tiešām kauns par komentētēju tukšo spriedelēšanu. Laikam tomēr nespējam atšķirt momentus, kad labāk paklusēt ....
Izsaku līdzjūtību bojā gājušā tuviniekiem....

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 22:26

Maija

Netiesāsim... Neviens nevar vairāk nosodīt cilvēku kā viņš pats. Jau tā ir smagi, kāpēc padarīt visu vēl smagāku. Vai no tā kas mainīsies? Līdzjūtība mirušā piederīgiem, izturību pārējiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 20:39

Ignorēt visās malās skanošos brīdinājumus ir nevis vieglprātīga attieksme, bet jau pilnīgs idiotisms. Turklāt 80 gadu vecumā, kad pamazām jau jātaisās pie svētā Pētera, vēl līst uz plānā pavasara ledus ar mašīnu, nu tur vispār aiz vecuma plānprātības jau širmis aizbraucis - Ai, ko tie jaunie tur muld. 50 gadus eju uz ledus, nu kas man var notikt!
Lūk šis te...

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:37

Policijas ziņas