Par alkohola lietošanu pēc ceļu satiksmes negadījuma paredzēts bargs sods 3

Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanas pēc Ceļu satiksmes negadījuma paredzēta administratīvā atbildība.

Atbildība ir vienlīdz barga kā gadījumā, ja vadītājs pie transporta līdzekļa stūres ir sēdies alkohola reibumā, kas pārsniedz 1,5 promiles- naudas sods 800 – 1000 latu, tiesību atņemšana uz 4 gadiem un administratīvais arests uz laiku no 10- 15 diennaktīm. Gadījumā, ja konstatētais alkohola reibums ir robežās no 1 līdz 1,5 promilēm ( kā šajā gadījumā), paredzētais soda mērs ir mazāks- naudas sods no 600- 800 latiem, tiesību atņemšana uz 2 gadiem un administratīvais arests uz laiku no 5 līdz 10 diennaktīm.

Kā atzīst speciālisti, kas strādā satiksmes uzraudzības jomā, lai arī iedzīvotāji tiek informēti, ka alkohola lietošana pēc ceļu satiksmes negadījuma nav pieļaujama, vidēji reizi mēnesī tiek reģistrēti gadījumi, kad šoferi, kas izraisījuši ceļu satiksmes negadījumu un viņu organismā konstatēts alkohols, apgalvo, ka alkoholu lietojuši pēc negadījuma un nereti dara to cerībā, ka tādējādi izdosies izvairīties no soda. Rezultāts, kā šajā konkrētajā gadījumā, var izrādīties gluži pretējs un paredzētais soda mērs augstāks.

2011. gada divos mēnešos Vidzemes reģiona teritorijā konstatēti 103 gadījumi, kad transporta līdzekļa vadītājs pie auto stūres sēdies alkohola reibumā. Konstatēto promiļu skaits ir robežās no 0,51 līdz 3,98 promilēm. Gandrīz četru promiļu alkohola reibums konstatēts 1980. gadā dzimušam vīrietim, kas 9. februārī vadījis automašīnu "VW Passat" DUS "Ziemeļu nafta" teritorijā Alsviķu pagastā. 13 gadījumos vadītājs bijis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Reģistrēti trīs gadījumi, kad vadītāji attiekušies no ekspertīzes alkohola koncentrācijas noteikšanai un trīs gadījumi, kad vadītājs pēc notikuša Ceļu satiksmes negadījuma apgalvo, ka alkoholu lietojis tikai pēc negadījuma.

Komentāri 3

kas tur nesaprotams? vienīgi 2 komati pietrūkst...

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 18:01

vai šodien alūksniešos baļluks, jau otrais virsraksts tāds nesaprotams :)

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 14:25

Policijas ziņas