Piekauj spēļu zālē laimētas naudas dēļ 16

Pēdējās nedēļās Alūksnes rajonā notikušas jau trīs smagas laupīšanas
Gada nogale Alūksnes rajonā raksturīga ar smagu noziegumu izdarīšanu - kārtējais no tiem risinājās 22.decembrī Alūksnē, kad trīs agrāk sodītas personas piekāva 1966.gadā dzimušu vīrieti nolūkā iegūt naudu.

22.decembrī pulksten 23.00 Alūksnē, pie laimētavas "Fenikss" ieejas, trīs Alūksnes rajona iedzīvotāji, agrāk tiesātas personas, laupīšanas nolūkā uzbruka 1966.gadā dzimušam vīrietim no Alūksnes.

 

Pamet bezsamaņā uz ielas

"Viņš pirms tam spēļu automātos bija vinnējis naudas laimestu, ko bija novērojuši vainīgie. Pie "Feniksa" ieejas vīrieti piekāva, bezsamaņas stāvoklī pameta uz Pils ielas braucamās daļas un paši vainīgie no notikuma vietas aizgāja. Tā kā cietušais gulēja, vainīgie atgriezās, lai pārbaudītu, vai vīrietis vēl ir dzīvs un, lai viņš negulētu uz ceļa braucamās daļas, vilka viņu pa ceļu Lielā Ezera ielas mājas pagalmā," stāsta Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs.

 

Kad cietušais nāca pie samaņas, vīrieši turpināja viņu sist.

 

"Vainīgie cietušajam pārbaudīja kabatas, nolaupīja 50 latu un mobilo tālruni "Nokia". Jāsaka paldies tiem jauniešiem, kuri no preses kioska puses redzēja notiekošo, nebija vienaldzīgi un izsauca policiju. Atbraucot policijai, vainīgās personas, protams, aizbēga. Veicot meklēšanas pasākumus, visi trīs vīrieši tika ātri vien aizturēti. Pašlaik viņi visi ir apcietināti un ievietoti kamerās," saka Z.Safranovičs.

 

Likumu pārkāpj agrāk sodītie

Cietušajam vīrietim ir nodarīti miesas bojājumi, kuru smaguma pakāpi noteiks ekspertīzē. Vainīgās personas ir jau agrāk sodītas par dažādiem noziegumiem, tostarp zagšanu - 1966., 1980.un 1986.gadā dzimuši vīrieši no Alūksnes un Kalncempjiem.

 

Z.Safranovičs norāda, ka pēdējo nedēļu laikā šis Alūksnes rajonā ir jau trešais smagas laupīšanas gadījums.

 

"Decembra mēnesī Alūksnes rajonā ir bijušas vairākas smagas laupīšanas, kādas nebija pārējos 11 šā gada mēnešos. Grūti spriest, vai šo noziegumu izdarīšanu Alūksnes rajonā var saistīt ar Latvijā vērojamo tendenci, ka tagad smagos noziegumus veic personas, kas sodītas deviņdesmitajos gados un tagad, sodu izcietušas, atkal ir brīvībā. Bet fakts ir tas, ka tagad ļoti smagus noziegumus veic personas, kas agrāk jau sodītas," saka Z.Safranovičs.

 

Iedzīvotājiem sevi jāsargā

Viņš vēlreiz vērš Alūksnes rajona iedzīvotāju uzmanību būt piesardzīgiem un gādāt par savu drošību.

 

"Diemžēl šis gadījums ir apliecinājums tam, ka cilvēki tomēr nav piesardzīgi - lieto alkoholu, apmeklē laimētavas, spēlē azartspēles un neraugās, kas viņiem notiek apkārt, kas viņus novēro. Tādēļ rosinu iedzīvotājiem nakts stundās neuzturēties ārpus mājas un rūpīgi izvērtēt, kur iet un vai tas ir vajadzīgs, nestaigāt lieki apkārt ar lielām somām, tādējādi neizsaucot lieki uguni uz sevi. Diemžēl policija katram klāt nepiestāvēs," saka Z.Safranovičs.

Viņš piebilst, ka neoficiāla informācija liecina - nesen Alūksnes rajonā ir notikušas vēl divas laupīšanas ar mērķi tikt pie naudas, bet šajos gadījumos cietušie policijā nav vērsušies, jo lietu nokārtojuši savstarpēji.

Komentāri 16

...........

ta nu gan skade-nabadzinu piekava..bez komentariem...

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 19:50

.......

......katram savs sods.....nekad nevienu nenosodi...

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 23:06

cukurinjsh

Beidzot Vitols atravas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ne*** sefot apkart!

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 22:52

hmm

kaa jus makat ap*** leonu,kad acis teiksat vinjam-aluksniesi?

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 22:44

konfektiite

BEARD!!! Ansis tikai"ar mēli prot kauties" īstenībā viņš ir vārgulis!
un galu galā-katrs saņem ko nopelna.......DIEVS NAV MAZS BĒRNS.....

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 22:24

leons gailis pēc nopelniem dabūja varēs ar ***iem parašā skatities ha ha ha ha ha

pirms 12 gadiem, 2009.01.04 17:44

Beard

Ierocis shaados gadiijumos toch, neliidz. I labi, ka nebija. Ansis neir shmurgulis, kuru atklaataa mahachaa taa 1nk vareetu "izsleegt". Driizaak, peeksnjsh shakaalja blieziens no aizmugures un fixa aptiiriishana. Nesaprotu tikai, kaapee upuris tik humaani jaanovelk no braucamaas daljas...un tad atkal jaat3.14zgjii.

BTW, Ansi, veseljojies, un necuukojies ar izliigumiem. Taadus shakaaljus Aluuxnei nevaig. Lai paseezh.

pirms 12 gadiem, 2009.01.01 15:23

zzz

....end.....kads sakars te ar kaujas ierociem?Cik var saprast no raksta,tad sadeva vienkarsi pa muti un it ka panema dazus latus.

pirms 12 gadiem, 2008.12.31 20:40

end

labs iemesls agrāk nesodītām personām atļaut brīvi iegādāties, reģistrēt un nēsāt kaujas ieročus, protams pirms izvērtēt un arī atbildība, protams,...

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 22:46

zzz

tas piekautais ir policijas darbinieks?Un ko vins mekle spelu zale pie automatiem?Kur ir etika?

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 12:11

vietējais

No idiotiem neviens nav pasargāts, bet ja tas notiek pie pašas spēļu zāles ieejas- tā iestādijumam nav labākā reklāma...

pirms 12 gadiem, 2008.12.29 19:02

Policijas ziņas