Pilsētā uzdarbojas vandāļi (papildināts) 42

Trešdienas rītā pēc ierašanās darbā Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Pienenīte” darbinieces sagaidīja nepatīkams skats: bērnudārza teritorijas nožogojums Jāņkalna ielas pusē salauzts, no stiprinājuma izrauti bērnu rotaļu atribūti, salauztas šūpoles, slīdkalniņš, pagalmā esošie bērnu krēsliņi, kā arī līdzsvara un kāpšanas atribūti.

“Bērnudārza pagalms bija izdemolēts – salauzts vai izsvaidīts viss iespējamais,” redzēto atceras PII “Pienenīte” vadītāja Ārija Driņina. Nožogojums uzstādīts vien pagājušajā gadā, tāpēc bijis tikpat kā jauns. “To, ko varējām saglābt, atjaunojām, bet, lai salabotu nožogojumu, būs nepieciešami papildu līdzekļi,” viņa skumji secina.

Līdzīga aina, ierodoties darbā, sagaidījusi arī Alūksnes PII “Sprīdītis” darbiniekus. Stāstot par vandaļu pastrādāto, bērnudārza vadītāja Modrīte Voska atzīst: tik vērienīga demolēšana iestādes 25 gadu pastāvēšanas vēsturē notiek pirmo reizi. “Salauzts slīdkalniņš, ko vairs nevarēsim atjaunot. Tāpat arī kuģis, kurā bērniem patika spēlēties. Pagalmā apgāztas un izsvaidītas lietas, ko bija iespējams pārvietot,” viņa stāsta. Pasargātas nav pat puķu dobes, no kurām izrauti un izsvaidīti stādi.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma apstiprina, ka abos gadījumos bērnudārza darbinieki informējuši policiju, ziņojot par rotaļlaukuma inventāra sabojāšanu. Tāpat minētajā laikā Raiņa bulvārī kādā adresē sabojāta pastkastīte un metāla žogs, bet Helēnas ielā – automašīna “Audi 80”.

“Par notikušo uzsākts kriminālprocess par tīšu svešas mantas bojāšanu, un tiek apzinātas personas, kas varētu būt saistītas ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu,” ziņo D.Jukāma. “Policija aicina arī iedzīvotājus būt atsaucīgiem un vērsties policijā, ja jūsu rīcībā ir informācija par personām, kas nav spējušas atrast labāku veidu, kā izklaidēties un atpūtai izvēlējušies tik nožēlojamu veidu kā mazuļu rotaļlaukuma postīšana.” Informāciju var sniegt, zvanot pa tālruņiem 64301403, 64201304, 112 vai 110. Anonimitāte garantēta.

Lai vainīgos atrastu pēc iespējas ātrāk un līdzīgi gadījumi vairs neatkārtotos, Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova rosina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem pret notiekošo. “Kad mums vajag sakārtot vienu vai otru vietu pilsētā, mēs lūdzam palīdzību pašvaldībai. Tagad jālūdz palīdzība iedzīvotājiem, lai viņi neļautu sakārtoto izpostīt,” viņa saka. “Nevar būt tā, ka mēs neviens neko neredzam un nedzirdam, tāpēc gribētos aicināt visus būt vērīgākiem – ja turpmāk manāt kaut ko aizdomīgu, nekavējoties ziņojiet attiecīgajām iestādēm! Varbūt tā mēs pasargāsim kādu no nelaimes vai nesabojāsim to, kas mums ir vērtīgs.”

Arī Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons mudina iedzīvotājus līdzdarboties kārtības uzturēšanā. “Jo ātrāk informācija tiek saņemta, jo lielākas cerības vainīgos atrast un saukt pie atbildības,” viņš norāda.

Komentāri 42

alūksniete

Jā... Dīvaina tauta alūksnieši... Ej pie viņiem ar mieru un labestību, atradīs dubļu piku, ko iemest. Tā vien liekas, ka vajadzīgs kašķis, ķengāšanās, jo bez tā jau nevar...

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 13:19

alūksnietei

Jā, vienreiz redzēju, kā pārdzēries ārdijās....

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 10:40

alūksniete

Jā! Mans dēls starp tiem trim nav. Un ja kādreiz tajā laikā, kad es par viņu atbildēju un audzināju, kaut ko arī nostrādāja, tad arī pats atbildēja. Paldies Dievam, puiku blēņas ir puiku blēņas, bet ne tik kliedzoši nodarījumi.

pirms 10 gadiem, 2011.05.17 19:56

alūksnietei

Gudri raksti, ka vecākiem bērni jāpieskata un jāudzina ......bet vai pat savu dēlu esi pareizi audzinājusi un vienmēr pieskatījusi ???

pirms 10 gadiem, 2011.05.17 10:10

kāda mamma........

es nezinu, kurš atbild par apgaismojumu pilsētā, bet arī pašlaik pl ir gandrīz 23, apgaismojums nav ieslēgts !!!!! Pēdējā laikā esmu novērojusi, ka tieši nedēļas nogalēs un bŗīvdienās, piem. Lieldienu naktīs tas tā arī netika ieslēgts........ Un atvainojiet, diezgan neomulīgi iziet uz ielas..., tomēr tā ir pilsēta!!!!!!!!!
Negribu aizstāvēt jauniešus un vandāļus pavisam nē!!!!!!!, bet pusaudža vecumā hormoni dara savu!!! Vai varat pateikt kur jaunietis var savu enerģiju izlikt pēc skolas? Nu labi, nāk vasara, ir Pilssala...., bet ziemā, rudeņos???
Padomājiet DEPUTĀTI !!!!!!!!!!! ne visi var atļauties par visu maksāt...Bez tam, cik zinu, tad šad un tad jau tie "sliktie" puišii arī ir gājuši un lūguši šur tur padarboties, bet jāteic, netiek sadzirdēti!!!!!!! un cik tad var lūgt???
Diemžēl, jāatzīst blakus novadā Apē jauniešus SADZIRD arī no Alūksnes !!!!!!!!, bet atkal...., tie ir izdevumi pašiem jauniešiem un to vecākiem, lai nokļūtu līdz turienei... un laiks...

pirms 10 gadiem, 2011.05.16 22:34

Tas ir nenormāli, ka pilsēta vakaros slīgst tumsā! Daudzi tikai pēc 22-iem atgriežas no darba, jaunieši no treniņiem.Te tikaitumšajiem spēkiem brīva vaļa!

pirms 10 gadiem, 2011.05.16 21:04

rolja

Ierīkojot bezvadu tīkla pārklājumu Alūksnē, mēs pie katras WIFI ierīces (pēc vajadzības) laternas galā varēsim uzstādīt ne-IP kameras, izmantojot USB over IP protokolu, kas būtiski samazinātu izmaksas.

pirms 10 gadiem, 2011.05.16 11:29

inita

Kaut pašvaldība saprastu un beidzot sāktu, ko darīt, lai pilsētā būtu mūsdienu līmenim atbilstošas kultūras iestādes un skolas. Vai kāds ir ievērojis, kā domnieki svaida skolas no vienas adreses uz otru. No grausta uz graustu! Kā ir ar Alūksnes jaunatni? Cik kakti ir jauniešiem ierādīti, kur darboties un kādā līmenī tie ir? Kur palikušas tās naudas, kas no projektiem ienāk Alūksnē. Avīzēs skaļi bazūnē, bet dzīvē ir tikai grausti, kur domnieki savus bērnus nelaiž! Viņi var savējos izglītot Rīgā vai ārzemēs, bet tie, kas paliek neko jau no kultūras nesaņem. Kādai daļai bērnu jāizaug tikai ar to, ko skala dod bezmaksas. Citur jau jāmaksā un ne visi var atļauties! Un galā ir tā, kā tas noticis...Un pie stūres ir tikai mazizglītoti domnieki, kam maza bēda- drīz nāks jauni laiki ar citu politiku.

pirms 10 gadiem, 2011.05.15 22:07

Jop..k

... tie būs bijuši "atbrīvotāju" mazmazbērni, - kariņu spēlēja !

pirms 10 gadiem, 2011.05.14 22:22

alfa

Cerams,ka tos vandāļus atradīs!Tiem vislabākais sods būtu par saviem līdzekļiem iegādāties materiālus un salabot visu,ko salauzuši!Ja nē,cietumā!Kaut gan,kāpēc vēl viņi būtu jābaro par nodokļu maksātāju naudu...

pirms 10 gadiem, 2011.05.14 22:15

ha

Ardi , Ardi, kur tad pilsētas videonovērošanas kameras? Priekš kam tad pašvaldības policiju, ja iedzīvotājiem kārtība jāuzmana. Naktī jau jūs tāpat nevar sazvanīt!!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.14 12:24

www

Ko Jūs brinaties,jaunatne vai pusaudži visu mācās no saviem vecākiem.Kādi tad tagad ir cilvēki cits citam vai rīkli pārgriezīs,un tur aŗī bērni mācās.Citam vecākam ir vienalga kur viņa bērns klīst.

pirms 10 gadiem, 2011.05.14 06:39

Tātad

Īpašumi ir jāapsargā ! Ja nevar atrast kādu pensionāru -sargu , kam naktīs nenāk miegs, tad jāuzstāda novērošanas kameras. Neticās, ka tas ir neiespējami dārgi.

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 22:13

atkal tā pati alūksniete

Kamēr bērnus iedalīs baros, tikmēr arī būs tāds iznākums. Mīļie, kāda būs, mūsu pieaugušo, attieksme pret bērniem, tādi arī viņi būs. Kāds būs, mūsu pieaugušo, piemērs, tādi viņi būs...
Baros dzīvniekus dzen, bet ne bērnus no skolas izlaiž...

Un mēģiniet saprast, neaizstāvu ne policiju, ne kāda cita neizdarības, kur nu vēl šo baismo nodarījumu... Tās ir tikai sekas, kas ir noticis... Jāsāk ar cēloņiem.
Jauku nedēļas nogali!

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 22:03

Ko brīnaties par vandāīem, ja pašā pilsētas centrā narkomāniem ir pīpētava!!! Gaidat tik jaunus tuku kroga apmeklētājus!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 20:40

Dana

Es arī esmu māmiņa un arī manī šis notikums rada tik daudz emociju-dusmas,ka kaut ko tādu var izdarit mūsu bērniem,sāpes,ka bērns pārdzīvo un vēl un vēl...Bet tagad gribetos tikai vienu-aizmirst uz laiku cik daudz vai maz dara policija un pašvaldība,par to ir diskutēts un būs noteikti vel daudz sarunu..šoreiz gribās lūgt līdzcilvekus ,ja kāds kaut ko ir dzirdējis,redzejis,-neklusejiet..Ir nodarīts pāri pašām mazākajiem...Ir japalīdz atrast šos ''nezvērus''Cilvēks tā nedarītu!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 17:29

Ari māmiņa

Es tikai ļoti ceru,ka atradīs!Tikai kādu sodu viņi dabus??/Vajadzetu vienreiz sataisīt tāāāāāāāāāādu paraugtiesu,lai citiem tādiem ''mērkaķiem''par biedu būtu!Bet mums cilvektiesibas,Eiropas savienība,vārda brīvība un demokrātija...žel,visu musu berņuku..šodien manejais atnāk mājas un ar asarām actiņas stāsta,kas slidkalniņu jaukšot nost,nav labojams..un raud...Nu tā ari gribās lai atrod,varoņi!!Pareizi viena mamina teica-lai iet savas lielās galvas meža pret koku atdauza!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 17:14

Likums

Valsts policijā ir ierosināts kriminālprocess un notiek izmeklēšanas darbības, gan jau vainīgos atradīs un sauks pie atbildības.

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 14:58

Kambala

Policija strādā tik cik ir naudas. Pašvaldības policija ir palikuši vairs 3 poliči, kāds varbūt cer, ka viņi būs vienmēr un visur. Par kādām naktīm te var būt runa. Izskatās, ka daži domā, ka jaunieši ir lopiņi, kas norāvušies no striķa un nu tik cietums viņus savaldīs.

pirms 10 gadiem, 2011.05.13 14:50

Policijas ziņas