Policija brīdina par krāpnieciskām darbībām.

Pagājušā gada rudenī vairākos plašsaziņas līdzekļos varējām lasīt informāciju par krāpnieciskām darbībām, kad uzpircēji no vairākām zemnieku saimniecībām (visā Latvijas teritorijā) saņēma lopus, par kuriem vēlāk nenorēķinājās, tādējādi zemniekiem nodarot zaudējumus vairāku tūkstošu latu apmērā.

Ir pagājuši tikai daži mēneši, un policijā tiek saņemta informācija par kārtējiem krāpniecības gadījumiem - zemnieku saimniecībās atkal „viesojas” izmanīgi ļaudis, kas piedāvā uzpirkt graudus, cukurbietes un citu zemnieku saražoto produkciju. Tiek slēgti līgumi (kuru vērtība pārsniedz pat 10 tūkstošus latu) ar pēcapmaksu, un zemnieku saražotais iekrauts kravas automašīnās, lai dotos nezināmā virzienā. Kad samaksa noteiktajā termiņā netiek veikta, zemnieki, saprotot, ka kļuvuši par krāpniecības upuriem, pēc palīdzības vēršas policijā.

Policija vērš iedzīvotāju uzmanību - pirms iesaistīties šādos darījumos, vispirms būtu jāpārliecinās, vai firma, kuras vārdā līgums tiek slēgts, vispār darbojas. Jums ir visas tiesības pārliecināties par to, kāds bijis tās apgrozījums, kad un kādās jomās veikti darījumi. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, ka līgumos netiek atrunāti līgumsodi. Saņemta informācija, ka krāpniecisko darbību veikšanai tiek ievietoti sludinājumi plašsaziņas līdzekļos. Zemiekiem, pirms zvanīt uz norādītajiem telefona numuriem un vienoties par darījumu, ieteicams veikt visas iepriekš minētās darbības.

Policijas ziņas