Policija brīdina par krāpnieciskiem darījumiem internetā 1

Valmieras policijas iecirknī reģistrēti vairāku personu iesniegumi par to, ka kāds “labvēlis”, nelikumīgi izmantojot viņu internetbankas kodu kartes, cietušo personu vārdā noformējis īstermiņa aizdevumus. 

Cietušie norāda, ka, cerībā izdevīgi aizņemties, interneta vidē izvietojuši sludinājumu, taču rezultātā kļuvuši par krāpnieku upuriem. “Labvēlis”, solot oficiāli aizdot naudu, pieprasījis nosaukt vairākus kodus no internetbankas kodu kartes, savu prasību pamatojot ar nepieciešamību pārbaudīt personas kredītvēsturi. Kā vēlāk noskaidrojies, iegūto informāciju viņš izmantojis, noformējot “ātros” aizdevumus uz cietušo vārda vairākās kredītiestādēs.

Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt īpaši uzmanīgiem un nekādā gadījumā neatklāt svešai personai internetbankas paroles vai kodus arī gadījumos, ja zvanītājs uzdodas par bankas vai citas kredītiestādes pārstāvi, jo tādējādi jūs riskējat kļūt par krāpnieku upuri.

Tāpat atkārtoti policija norāda un brīdina, ka nav pieļaujama PIN kodu uzrakstīšana uz norēķinu kartēm vai to glabāšana kartes tiešā tuvumā. Sargājiet informāciju par savu kontu arī gadījumos, ja tajā nav finanšu līdzekļu!

Policijas darbiniekiem ir pamats uzskatīt, ka šie nav vienīgie gadījumi, kad izmanīgi ļaudis apkrāpj naudas grūtībās nonākušus iedzīvotājus, kas meklē iespēju aizņemties naudu, par aizdevumu maksājot iespējami zemākus procentus.

 Ja esat kļuvuši par krāpnieku upuriem, nekavējoties jāinformē policija.

Komentāri 1

Mr.Laukuvecis

Pareizi teica Einšteins: "Ir divas lietas kurām nav robežu- cilvēku stulbumam un Kosmosam, par to otru gan es neesmu pārliecināts".

pirms 10 gadiem, 2011.03.30 16:19

Policijas ziņas