Policija brīdina par sarežģītiem braukšanas apstākļiem

Policija brīdina iedzīvotājus par sarežģītiem braukšanas apstākļiem un aicina iedzīvotājus laikus vienoties, kas sēdēs pie auto stūres, kad dosieties uz un no  Jaunā gada sagaidīšanas svinībām. 

24.12. 09:10 Launkalnes pagastā 1985. gadā dzimusi Gulbenes iedzīvotāja, vadot automašīnu “Opel Calibra” , nav izvēlējusies ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. Viņas vadītā automašīna nobraukusi no ceļa braucamās daļas un apgāzusies. Negadījumā viegli cietis trīs mēnešus vecs mazulis, kas nosūtīts uz slimnīcu apsekošanai.

24.12. 10:00 Vijciema pagastā autoceļa Smiltene- Valka 15,8 km 1959. gadā dzimis vīrietis, Igaunijas iedzīvotājs, vadot automašīnu “Mazda” , nav izvēlējies ceļa seguma stāvoklim un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. Viņa vadītā automašīna nobraukusi no ceļa braucamās daļas un apgāzusies. Cietuši pasažieri - 1991. gadā dzimusi jauniete, 2011. gadā dzimusi meitenīte un 1956. gadā dzimusi sieviete. Par abiem gadījumiem noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

Kā atzīst policijas darbinieki, laika apstākļiem strauji mainoties, diemžēl nekas rets nav tā saucamais melnais ledus, kas ievērojami apgrūtina braukšanu pat ļoti pieredzējušiem autovadītājiem. Lai arī pašlaik temperatūra turas virs nulles, sinoptiķi prognozē, ka gada nogalē varētu kļūt aukstāks, tāpēc policija jau laikus aicina vadītājus nepārvērtēt savas braukšanas spējas un atgādina, ka maz pieredzējušiem autovadītājiem šādos sarežģītos braukšanas apstākļos labāk pie auto stūres nesēsties. Mierinājums nebūs pārliecība, ka „ braukšu ļoti lēni”, jo šādos laika apstākļos arī pie ātruma 50- 70 km/h var notikt nelaime.  Tāpat notikušie satiksmes negadījumi vēlreiz apliecinājuši, cik svarīgi, lai pieaugušie būtu piesprādzējušies, bet mazuļi atrastos bērnu auto sēdeklītī un būtu piesprādzēti atbilstoši noteikumiem. Ja tas nebūtu izdarīts, iespējams, notikušo negadījumu sekas būtu daudz smagākas...

Ziemassvētku brīvdienu laikā Vidzemes reģiona teritorijā par dažādiem konstatētiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem noformēti vairāk kā 200 administratīvo pārkāpumu protokoli, reģistrēta informācija par 9 gadījumiem, kad transporta līdzekļa vadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā. Jaungada svinību laikā, kā arī pirmssvētku dienā 30. decembrī un pēc svētkiem 2. janvārī policija strādās  pastiprinātā režīmā. Aicinām iedzīvotājus nerīkoties pārgalvīgi un pārdomāt savas rīcības sekas. Atgādinām, ka gadījumā, ja esat liecinieks tam, ka pie auto stūres sēžas vadītājs alkohola reibumā un jums pašiem neizdodas vadītāju apturēt no šādas rīcības, noteikti informējiet policiju, nosaucot automašīnas reģistrācijas numuru un virzienu, kādā automašīna dodas. Atcerieties, ka vadītājs šādā stāvoklī var nodarīt pāri ne tikai pats sev, ciest var nevainīgi cilvēki.  

Nesabojājiet šos svētkus sev un saviem tuviniekiem!

Policijas ziņas