Policija brīdina par zādzībām no dzīvokļiem

Aizvadītās diennakts laikā Valmierā konstatēti divi gadījumi, kad apzagti dzīvokļi, iekļūstot tajos pa neaizvērtiem logiem vai balkona durvīm.

17.maijā 11:25 konstatēts, ka Valmierā Stacijas ielā 45 caur loga lodžiju iekļūts dzīvoklī. Nozagta kastīte ar zeltlietām. Zaudējumi saimniecei, 1963. gadā dzimušai sievietei – 305 lati.
17.maijā laikā no 09:00 līdz 18:00 Valmierā Garā ielā 11 pa neaizvērtu logu iekļūts dzīvoklī, kur nozagts portatīvais dators ACER un dārglietas- vairākas zelta ķēdītes, gredzeni un kuloni. Kopējie zaudējumi īpašniekam- 1098 lati.

Policija aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem. Ja kaut nejauši garāmejot redzat uz dzīvokļu balkoniem rosāmies personas, kas cenšas iekļūt dzīvoklī vai kāpņu telpā staigājam svešas personas, nekavējoties zvanīt 112.  

Jāatceras, ka zaglim daudz pieejamāks jūsu dzīvoklis kļūs arī gadījumā, ja logi vai durvis būs atstāti vēdināšanas režīmā. Īpaši uzmanīgiem jābūt, ja jūsu īpašums atrodas ēkas pirmajā stāvā. Ja esat izvēlējušies dzīvoklī ielikt plastmasas logus un balkona durvis, noteikti jāpadomā par papildus drošības pasākumiem, ierīkojot signalizāciju.

Tāpat iedzīvotājiem arī nakts laikā jāatceras, ka nevajadzētu gulēt pie atvērtiem logiem, jo tas zaglim ievērojami atvieglos iekļūšanu jūsu dzīvesvietā

Līdzīgi gadījumi reģistrēti arī citos Vidzemes reģiona iecirkņos.

17.maijā 16:30 konstatēts, ka izsitot logu iekļūts kādās mājās Amatas pagasta Ģikšos. Nozagts fotoaparāts, zelta gredzens un mobilais telefons.

Par visiem minētajiem gadījumiem uzsākts kriminālprocess pēc KL 175.panta 3. daļas „Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā”. Par to paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Policijas ziņas