Sadeg māja ar saimnieku

Pededzes pagasta Ķuršos 5.oktobrī nodega dzīvojamā māja, kurā sadega tās saimnieks 1948.gadā dzimis vīrietis. Uzsākts kriminālprocess, tiek skaidrots ugunsgrēka cēlonis.

“Izsaukums uz ugunsgrēka vietu tika saņemts pulksten 17.50. Uz notikuma vietu izbrauca daļas mašīna ar glābējiem, bet ugunsgrēka vietā ātrāk ieradās pagasta ugunsdzēsības mašīna un komanda. Taču ierašanās brīdī koka guļbūves ēka apmēram 70 kvadrātmetru platībā bija jau gandrīz nodegusi. Jumts un pārsegumi bija iebrukuši, arī sienas bija sagāzušās. Tas, protams, saistīts ar to, ka no Alūksnes līdz Pededzei ir vairāk nekā 30 kilometri. Turklāt informācija par ugunsgrēku tika saņemta novēloti,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītājs Igors Dovgans.     

Ēka atradās attālāk no lielceļa, turklāt bojā gājušais dzīvoja viens pats. Policija skaidro ugunsgrēka iemeslus. Taču saskaņā ar apkārtējo iedzīvotāju liecībām iemesls varētu būt neuzmanīga rīcība ar uguni. Tiek pieļauts, ka mājas saimnieks smēķēja gultā un aizmiga. “Sākotnējā informācija liecina, ka šāda situācija bojā gājušā mājā jau ir bijusi, neuzmanīgas rīcības dēļ aizdegšanās izraisīta arī iepriekš,” norāda I.Dovgans. Protams, nevar izslēgt apkures problēmas vai citus iemeslus, tomēr kaimiņu stāstītais netieši pieļauj minēto iespēju.

Policijas ziņas