Uzdodoties par sociālajām darbiniecēm, apkrāpj pensionāri 3

21. septembra pēcpusdienā Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī  reģistrēta informācija, ka Madonā 1925. gadā dzimušai sievietei izkrāpta nauda - 50 latu.

Policija noskaidrojusi, ka pie sirmās kundzes dzīvoklī ienākušas divas sievietes, kas stādījušās priekšā kā sociālās darbinieces. Sievietes stāstījušas, ka Eiropas valstis piešķīrušas Latvijai līdzekļus pensionāru atbalstam un akcijas ietvaros četrus mēnešus katrs pensionārs saņems 50 latu lielu pabalstu. Krāpnieces uz galda uzlikušas 100 dolāru banknoti, kas izgatavota bērnu spēļu vajadzībām, paskaidrojušas, ka tie ir 100 Vācijas lati un lūgušas izdod 50 latu atlikumu, ko  sieviete arī izdarījusi. Tikai tad, kad pēcpusdienā pie vientuļās pensionāres ienākusi kaimiņiene, sieviete sapratusi, ka ir apkrāpta un par notikušo informējusi policiju.

Krāpnieču pazīmes: runā latviski, zolīdi ģērbušās, viena īsa auguma un apaļīgas miesas būves, otra garāka un kalsna.

Kā pastāstīja Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas inspektos A.Smelters, ir aptaujāti visi daudzdzīvokļu mājas un kaimiņu māju iedzīvotāji un brīdināti par krāpnieciskajām darbībām. Pagaidām policija nav saņēmusi līdzīga rakstura iesniegumus un nav pamata uzskatīt, ka sievietes tikpat nelietīgi būtu apkrāpušas vēl kādu Madonas iedzīvotāju.

Policija brīdina un atgādina, ka šādiem un līdzīgiem gadījumiem ir tendence atkārtoties. Pieredze liecina, ka krāpnieki savu noziedzīgo darbību veikšanai kā upurus izvēlas cilvēkus gados, tāpēc aicinājums bērniem pārrunāt ar saviem vecākiem šādus gadījumus. Savukārt sirmgalvjiem vajadzētu būt divkārt piesardzīgiem un, pirms šķirties no saviem ietaupījumiem, noteikti konsultēties ar Jums zināmiem sociālajiem darbiniekiem, radiem vai kaimiņiem. Vienmēr jāatceras, ka   apmeklētājiem, kas stādās priekšā kā valsts iestāžu darbinieki, pirms ielaist viņu savā dzīvesvietā, jāprasa uzrādīt dienesta apliecību.

Ja esat liecinieki krāpnieciskām darbībām, vēlams iegaumēt personu ārējo izskatu, transporta līdzekli, ar kādu viņi pārvietojas un par notikušo nekavējoties informēt policiju.

Komentāri 3

virsraksts

Uzdodoties par pensionārēm, apkrāpj sociālo darbinieci

pirms 10 gadiem, 2011.09.23 03:22

sese

pensionāri šobrīd ir bagātākais cilvēku slānis, jo viņiem IR NAUDA, vismaz tik, cik izdzīvot,bet... vienmēr atradīīsies tādi,kas uz pilnīgām muļķībām tā ari ''iekrīt''

pirms 10 gadiem, 2011.09.22 15:22

tā pati

Kā cilvēkiem ļauj sirdsapziņa apkrāpt vecus, bezpalīdzīgus cilvēkus. Ņemot vērā vēl to, ka labi zināms kāda situācija ir mūsu pensionāriem, katru santīmu skaita un tad vēl pietrūkst gan maizei gan zālēm.

pirms 10 gadiem, 2011.09.22 11:25

Policijas ziņas