Vasarā nepilngadīgajiem daudz pārkāpumu

Alūksnes policijas nepilngadīgo lietu inspekcija apkopojusi statistiku par nepilngadīgo personu pārkāpumiem vasaras mēnešos Alūksnes un Apes novados. Jāatzīst, ka vasarā jaunieši ir bijuši naski uz visdažādāko pārkāpumu izdarīšanu.

Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu nepilngadīgajiem sastādīti 52 administratīvo pārkāpumu protokoli. No tiem 28 protokoli sastādīti gājējiem, 23 - velosipēdu, mopēdu vadītājiem, 1 – autovadītājam, informē Alūk­snes policijas iecirkņa inspektore Inese Paringa.
17 administratīvo pārkāpumu protokoli sastādīti par nepilngadīgas personas atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī  un sīko huligānismu, kas ir lamāšanās, necenzētu vārdu lietošana, apvainojoša uzmākšanās un citas tamlīdzīgas darbības, kas traucē sabiedrisko mieru. Vasarā uzsākti 7 kriminālprocesi, kuros ir iesaistīti 11 nepilngadīgie. Šie kriminālprocesi ir par zādzībām, mantas bojāšanu un miesas bojājumu nodarīšanu. 2009.gada vasarā tika uzsākti 3 kriminālprocesi, kuros bija iesaistīti 3 nepilngadīgie. “Pozitīvi, ka septembrī nav uzsākts neviens kriminālprocess, bet oktobrī tikai viens – par miesas bojājumu izdarīšanu,” stāsta I.Paringa.
Vasaras mēnešos pieaugušajiem sastādīti 23 administratīvo pārkāpumu protokoli par nepilngadīgo iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā vai alkohola un cigarešu nodošanu nepilngadīgo personu rīcībā. Tāpat arī šie protokoli sastādīti vecākiem par nepilngadīgo bērnu izdarītajiem pārkāpumiem - zādzībām un atrašanos uz ielas pēc pulksten 22.00. “Tie ir tikai policijas konstatēti fakti, patiesā situācija noteikti ir daudz skarbāka,” pauž I.Paringa.

Policijas ziņas