Vai esat izlēmuši, par ko balsot? 13

"Alūksnes Ziņas" izzina izglītības darbinieku viedokli
Līga Toka - Čevere -"Cer uz skaidru izglītības politiku"
Līga Krūmiņa - "Sasteigtie lēmumi radījuši nestabilitāti"
Silva Zariņa - "Līdzšinējā valdība likusi rūgti vilties"

Cer uz skaidru izglītības politiku Līga Toka - Čevere, Jaunannas pamatskolas direktore:

Vēlēšanās noteikti piedalīšos, tāpēc ka ļoti labi zinu: ja neaiziešu, mana balss tāpat kaut kam tiks. Tie cilvēki, kuri neiet uz vēlēšanām, maldīgi domā, ka tā viņi izsaka savu viedokli. Patiesībā viņi kaitē paši sev un atdod balsis tiem, kam viņi viņas negrib atdot. Jau tagad zinu arī, par ko balsošu. Izvēli izdarīju, ņemot vērā, kādi cilvēki ir sarakstos. Pēc šāda principa izvēli izdarīju arī iepriekšējās vēlēšanās. Vīlusies neesmu, lai gan tagadējās valdības lēmumi uz izglītības jomu atsaukušies negatīvi. Manuprāt, valstī nav vienota redzējuma par izglītības sistēmu un skaidras izglītības politikas. Vairāk pārdomātus un nesasteigtus lēmumus - tas ir tas, ko ceru sagaidīt no nākamās valdības. Vēlētos, lai beidzot tomēr pienāktu tas brīdis, kad kaut kas tiek darīts, izvērtējot reālo situāciju un saprotot, kas ir labs, kas - slikts, ko vajadzētu paturēt vai pamainīt. Nevis vienkārši skatīties apkārt, kā dara citi, bet darboties jau ar kaut kādu redzējumu, uz ko mēs ejam.

Sasteigtie lēmumi radījuši nestabilitāti

Līga Krūmiņa, Alūksnes vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā:

Vēlēšanās vienmēr esmu piedalījusies ar savu viedokli un darīšu to arī tagad. Pagaidām vēl nezinu, par ko balsošu. Kad nāks tuvāk vēlēšanas, tad arī vairāk pievērsīšu tam uzmanību. Savu izvēli noteikti izdarīšu, ņemot vērā cilvēkus sarakstos, piedāvātās programmas un līdz šim paveikto. Tas tomēr ir jādara kompleksi, jo šīs lietas viena no otras nav atraujamas. Iepriekšējās vēlēšanās lēmumu pieņēmu, balstoties uz paveiktajiem darbiem. Uzskatu, ka tas vislabāk parāda, cik lielā mērā konkrētajam cilvēkam var uzticēties. Vai esmu ar savu izvēli apmierināta? Grūti teikt, jo ir lietas, kas nav atkarīgas tikai no dažiem cilvēkiem. Tagadējā valdība izcēlusies ar sasteigtiem lēmumiem, kas radījuši zināmu nestabilitāti darbā, ko daru. Pietrūkst reālas saistības ar to, kas notiek. Daži lēmumi ir ātri, nepārdomāti, savukārt citi ieilguši, lai gan tos būtu vajadzējis pieņemt ātrāk. Cerība, ka pēc šīm vēlēšanām kaut kas mainīsies, protams, pastāv, taču īstas ticības, ka tas tā arī būs, diemžēl nav.

Līdzšinējā valdība likusi rūgti vilties

Silva Zariņa, bijusī Zeltiņu pamatskolas direktore:

Šobrīd vēl neesmu izlēmusi, vai vispār piedalīšos vēlēšanās. Iepriekšējā reizē nobalsoju par jau zināmu partiju, jo likās: situācija valstī sāk stabilizēties un turpmākajai augšupejai būs vajadzīgi tieši šādi cilvēki. Tagad esmu rūgti vīlusies. Augšupejas vietā notika pretējais, kas tiešā veidā skāris arī manu dzīvi. Ir likvidēta skola, kurā es strādāju, tas ir, Zeltiņu pamatskola. Krasi ir samazinājušies manas ģimenes ienākumi, bet izdevumi - palielinājušies. Būdama izglītības cilvēks, vairs nesaskatu nozīmi augstākajai izglītībai, jo mums pietiek šāda veida bezdarbnieku. Tas, līdz kam esam nonākuši, ir tikai augšas politiķu nopelns. Ja vispār piedalīšos vēlēšanās, tad mana izvēle netiks izdarīta par labu sarakstiem, kuri pierādījuši, ka solīt sola, bet nedara. Uzskatu, ka ir jādod iespēja parādīt sevi jauniem cilvēkiem. Ar cita veida domāšanu un savas jomas speciālistiem. Nu, nevar būt tā, kā līdz šim, kad portfeļus uzticam pēc partiju principa, neskatoties, cik daudz viņš zina par sev uzticēto jomu. Par to, pie kā tas ir novedis, varam tagad pārliecināties paši uz savas ādas.

Komentāri 13

ne par vienu

Ne par ko.Vienreiz jāsagrauj tā greizā vēlēšanu sistēma, veid, kā to izdarīt, ir portālos aprakstīts.

pirms 11 gadiem, 2010.08.31 15:07

Pēdējās Partijas biedrs.

Aģitācija vien... viena tante teica... otra tante arī...
Iesaku, mīļie cilvēciņi, izlasiet partiju programmas, (labāk ir lasīt iepriekšējo vēlēšanu programmas), izvērtējiet politiķu darbus un nedarbus, un paši izdomājiet, kuri no visiem ir pelnījuši Jūsu balsi, neklausot to, par ko balsos kaimiņiene. Un atceraties, ka tieši Jūsu balss ir noteicošā šajās vēlēšanās.
Uz tikšanos 2.oktobrī.

pirms 11 gadiem, 2010.08.30 09:48

Vēlētājs

Balsošu par Pēdējo partiju (saraksts nr.11), jo tur ir jauni, izglītoti un nesasmērējušies jauni darbspējīgi ļaudis.

pirms 11 gadiem, 2010.08.30 08:03

ue''''

Tikai ne par Vienotību un ne par Par labu Latviju...........

pirms 11 gadiem, 2010.08.29 16:17

Hercogs diemžēl ir iemaldījies sliktā kompānijā... Alūksnē vienotība ar Adleru priekšgalā jau sevi parāda visā pilnībā!

pirms 11 gadiem, 2010.08.29 13:40

kkk

Par jauniešiem politikā! Par tiem, kas nevis runā, bet ir gatavi arī darīt!

Artūrs Hercogs! Vienotība. 25.

pirms 11 gadiem, 2010.08.29 12:13

Par jauniešiem politikā! Par tiem, kas nevis runā, bet ir gatavi arī darīt!

Artūrs Hercogs! Vienotība. 25.

pirms 11 gadiem, 2010.08.29 12:13

vēlētājs1

Jā, tikai un vienīgi par Jāni Saldpēteri no 17.saraksta. Tas ir īstais, kurš mūs izvilks no bedres!

pirms 11 gadiem, 2010.08.27 17:06

Jābalso par 8. sarakstu, tur ir nopietni vīri, citos - tikai "plānā galdiņa urbēji!

pirms 11 gadiem, 2010.08.27 16:04

10. Saeimas vēlēšanas