Vēlēt dodas cerot uz pārmaiņām

Alūksnes administratīvās ēkas vēlēšanu iecirknī kā vienmēr balsot gribētāju daudz. Rīta stundās tur pat veidojas vēlētāju rindas. Kāds vēlēšanas izbauda mierīgi, kāds to dara steidzīgi, kādam tā ir atkal redzēšanās ar paziņām. Jautājām, kādām domām alūksnieši dodas vēlēt.

Alūksniete Ērika Līduma vēlēt devusies smagām domām. “Kad parāds ir valstij, parāds ir katra kabatā un katru cilvēku parāds nospiež,” pauž vēlētāja un atklāj, ka tic nelielām pārmaiņām valstī. “Pārmaiņas būs mazas, bet būs. Tāpēc jau es nācu atdot savu balsi. Domāju, ka visiem ir jānāk vēlēt, jo tā ir iespēja izteikt savas domas. Latviešu tautai ir raksturīga kritizēšana, bet vajadzētu atbildību “ņemt arī uz sevi”, ” stāsta Ē.Līduma. Viņa arī ar nožēlu stāsta, ka gribētos, lai sauklis “Ražots Latvijā” skanētu ar lepnumu un ikkatram būtu kaut kas paša ražots.

Didzis Bertāns no Alūksnes balsot devās pirmo reizi. Viņš to izjūt kā pienākumu. “Izvēli izdarīt bija viegli, jo skatījos televīzijas raidījumus par vēlēšanām un tur es uzzināju visu nepieciešamo informāciju,” stāsta puisis un mudina arī pārējos jaunieši nepalikt malā un piedalīties vēlēšanās.

Pensionāre, kas vēlējās palikt anonīma atzina, ka cer uz pārmaiņām valstī, bet visticamāk tā nenotiks. Viņa vēlēšanu dienā izdarījusi savu pilsoņa pienākumu un to darījusi bez jebkādām emocijām.

 

Vēlēšanu novērotāja Alūksnes administratīvās ēkas iecirknī Valentīna Zabavkina stāsta, ka šajā iecirknī viss vienmēr ir kārtībā. “Vēlēšanas novēroju šeit jau vairākus gadus. Kā vienmēr, viss ir kārtībā un iecirkņa darbinieki ir zinoši un savu darbu veic korekti,” stāsta novērotāja. Viņa arī pieļauj iespēju, ka kādam par pareizās izvēles izdarīšanu tiek maksāts. “Ir jau seši cilvēki, kas pie liekajiem biļeteniem meklē konkrētu biļetenu. Varbūt viņiem tiek maksāts. Esmu to novērojusi arī citās vēlēšanās,” pauž novērotāja.

 

10. Saeimas vēlēšanas