Arī jaunie raujas politikā

Nacionālās apvienības “VL - TB/LNNK” Vidzemes sarakstā pavisam ir 30 cilvēki, kuru vidējais vecums ir 40 gadi. No visiem apvienības deputātu kandidātiem Vidzemē vīrieši ir pārsvarā - 22. Izņemot piecus deputātus kandidātus, kuriem ir vidējā izglītība, pārējie ir ieguvuši augstāko izglītību. Septiņi deputātu kandidāti ir no Rīgas.

Žurnālists un politiķis
Latviska un taisnīga Latvija – tāds ir Nacionālās apvienības virsuzdevums, tuvojoties 11.Saeimas vēlēšanām, apgalvo 29 gadus vecais Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Raivis Dzintars, kuram ir 1.numurs nacionālās apvienības Vidzemes deputātu kandidātu sarakstā. Pēc izglītības - politologs. Precējies, ir divi dēli. R.Dzintars ir nacionālistiskās jauniešu apvienības “Visu Latvijai!” dibinātājs. 2006.gada sākumā, “Visu Latvijai!” pārtopot par nacionāli konservatīvu partiju, tika ievēlēts par pirmo priekšsēdētāju, bet šobrīd ir viens no diviem partijas līdzpriekšsēdētājiem. Bijis arī laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālists.

Sabiedrība par atklātību “Delna” raksta, ka R.Dzintars vienlaikus darbojies žurnālistikā un politikā. Pirms 2006.gada Saeimas vēlēšanām, kad R.Dzintars pirmo reizi “Visu Latvijai!” sarakstā kandidēja Saeimas vēlēšanās, viņš uz laiku apturēja savu žurnālista darbību. Arī 2010.gadā viņš intervijā laikrakstam “Diena” apgalvoja, ka priekšvēlēšanu laikā vairāk pievērsīsies ar politiku nesaistītām tēmām, tomēr nesaskatīja interešu konfliktu savā darbībā žurnālistikā. 2010.gada sākumā R.Dzintars vēl ir darbojies “Latvijas Avīzē” kā žurnālists. Sākot no 2010.gada marta, vairāki viņa raksti publicēti avīzes komentāru sadaļā, kurā viņš kā partijas “Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētājs ir paudis partijas viedokli, vairākas reizes laikrakstā ir ticis intervēts kā partijas pārstāvis.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājas lapā lasāms, ka viņam ir 6000 eiro un 1300 latus lielas parādsaistības. Pieder kapitāldaļas 900 latu vērtībā SIA “Vokāls IV”. Uzrādījis arī skaidras naudas uzkrājumu - 4500 latus.
Saskaņā ar deklarāciju viņš pērn saņēmis 2253 latus lielu algu Saeimā, 635 latus - kompensācijās, saņēmis arī honorāru no “Lauku Avīzes” - 23 latus, kā arī pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras - 512 latus.

Visjaunākais deputāts
23 gadus vecais Jānis Dombrava ir otrais Vidzemes deputātu sarakstā. Izglītība – augstākā. Viņš ir jaunākais Saeimas deputāts pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas. 2010.gadā kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās no Nacionālās apvienības un tika ievēlēts Saeimā no Vidzemes vēlēšanu apgabala.

Šī gada jūlijā apprecējies. Viņa vedēji kāzās bija partijas biedrs Raivis Dzintars ar savu sievu.
Viņš bija viens no tiem, kurš prasīja transporta izdevumu kompensāciju, kaut arī nav vadītāja apliecības un auto. Pats skaidroja, ka noslēdzis līgumu ar savu palīgu, kurš veicot arī šofera funkcijas. Deputāts savu rīcību pamatoja ar argumentu, ka tā ir ierasta prakse Saeimā un tā rīkojas arī citi kolēģi.

Savā pērnā gada deklarācijā uzrādījis, ka Saeimā izmaksāta alga - 2397 lati, kompensācijās saņēmis 497 latus. Nav uzrādījis ne parādsaistības, ne uzkrājumus, arī īpašumā viņam nekā nav.

Rūp nacionālās valsts intereses
Inārai Mūrniecei ir 3.numurs šajā sarakstā. Viņa ir 41 gadu veca, ieguvusi augstāko izglītību, strādā par žurnālisti “Lauku Avīzē”. CVK mājas lapā lasāms, ka viņai īpašumā ir dzīvoklis Rīgā un māja Kandavā. Parādsaistības ir vairāk nekā 4000 latu. Nacionālajā apvienībā “VL-TB/LNNK” žurnāliste iesaistījusies, jo, viņasprāt, tas ir vienīgais politiskais spēks, kas ar darbiem konsekventi aizstāv nacionālās valsts intereses.

Sabiedrība par atklātību “Delna” norāda, ka viņa kavējās apturēt savu darbību žurnālistikā.

Tā kā “Visu Latvijai!” ir nacionāli konservatīva partija, līdzīgus politiskos uzskatus pauž arī I.Mūrnieces darba devējs - laikraksts “Latvijas Avīze”. Līdz ar to darbs “Latvijas Avīzē” viņai ir lieliska platforma savu potenciālo vēlētāju uzrunāšanai.

Šī gada jūlija beigās, kad, acīmredzot jau bija izlēmusi par kandidēšanu, I.Mūrniece ir rakstījusi par vēlēšanu tematiku.
29.jūlijā I.Mūrniece paziņoja par savu kandidēšanu no “VL-TB/LNNK” saraksta. Vēl pēc tam viņa turpināja darboties kā žurnāliste. 4.augustā I.Mūrniece vairākas stundas pie laikraksta bezmaksas telefona uzklausīja lasītāju zvanus par tēmu “Jūsu uzdevums 11.Saeimai”.  3., 5. un 6.augustā I.Mūrniece “Latvijas Avīzē” publicēja vairākus ar ārpolitiku saistītus rakstus. Pēc laikraksta “Diena” intereses par viņas turpmāko darbību žurnālistikā I.Mūrniece 8.augustā paziņoja, ka apturēs savu darbību “Latvijas Avīzē”. Tomēr viņa pilnībā nepārtrauca sadarbību ar laikrakstu - viens raksts ir publicēts 26.augustā.
 
Mērs, kurš aizraujas ar ceļošanu
38 gadus vecais Ervīns Grāvītis, kurš startē ar 4.numuru, ir Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs, “Skultes ostas pārvaldes” valdes loceklis un kapitāldaļu turētājs SIA “Saulkrastu komunālserviss” un “Saulkrastu slimnīca”. Pēc izglītības - kuģu mehāniķis. Precējies. Vaļasprieks – ceļošana.

CVK mājas lapā uzzinām, ka viņam īpašumā ir dzīvoklis Zvejniekciemā,  1998.gada izlaiduma automašīna un 2010. izlaiduma gada mopēds. Parādsaistības - nepilni 40 000 eiro. Skaidras naudas uzkrājumi - 1500 lati, bezskaidras naudas uzkrājumi – 800 lati.

Valsts ieņēmu dienesta mājas lapā gūtā informācija liecina, ka viņa kopējie ienākumi pērn bijuši 15 663 lati.  

Iespaidīgas parādsaistības
5.numurs šajā sarakstā ir 31 gadu vecajam Romānam Naudiņam. Pabeidzis Latvijas Policijas akadēmiju. Pēc dažu gadu darba pieredzes savā specialitātē tomēr nolēmis pievērsties saimnieciskai darbībai – ražošanai. Precējies. Ir Valmieras domes deputāts, SIA “Baltijas Floristika” valdes priekšsēdētājs, SIA “Nord Moos” valdes priekšsēdētājs, Valmieras 4. kājnieku pulka pieminekļa fonds dibinātājs, valdes loceklis. Viņš ir izveidojis savu mājas lapu “www.naudins.lv”.
CVK mājas lapā ir lasāms, ka viņam ir īpašumā ir zeme Beverīnas novadā,  māja un zeme Burtnieku novadā, 2004. izlaiduma gada “VW Golf V”. Viņa parādsaistības ir iespaidīgas – vairāk nekā 140 000 latu. Uz kāda lasītāja jautājumu “gudrasgalvas.lv”, vai deputāta lielās parādsaistības neapdraud deputāta neatkarību un godīgumu, R.Naudiņš atbildēja, ka aizņemtie līdzekļi ir ieguldīti viņa ražošanas un eksporta uzņēmumā. Viņš ir arī aizdevis vairāk nekā 62 000 latus. Uzrādījis arī skaidras naudas uzkrājumus – 955 eiro un 788 lati, kā arī vairāk nekā 5000 latu bezskaidras naudas uzkrājumu.
R.Naudiņa ienākumu deklarācija liecina, ka pērn viņa ienākumi bijuši aptuveni 4282 lati.

Grib stiprināt latviskumu
Sestā ir 38 gadus vecā Daiga Kalnbērziņa. Ieguvusi augstāko izglītību - maģistrs sabiedrības pārvaldē, bakalaurs psiholoģijā. Precējusies. Ir Saeimas sekretāra Dzintara Rasnača palīdze un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Ētikas komisijas locekle.

D.Kalnbērziņai saskaņā ar CVK rīcībā esošajām ziņām īpašumā ir zeme ar jaunbūvi Carnikavas novadā. Parādsaistības – vairāk nekā 48 000 eiro. Skaidrā naudā uzkrāti 1000 lati. Bezskaidras naudas uzkrājumi - 800 eiro un 600 lati. Deputātu kandidāte ir sastopams “tviterī”, “facebook”, kā arī savā partijas mājas lapā.

Kandidē no cita saraksta
Vidzemē ar 7.numuru startēs arī 66 gadus vecais ģenerālis, militārais zinātnieks Kārlis Krēsliņš. Bez militārās karjeras ieguvis arī civilo izglītību. Labi izglītots, precējies. Dzimis Alūksnē, tagad dzīvo Rīgā. Darbavieta - Nacionālo Bruņoto Spēku Mācību vadības pavēlniecības štābs. Saskaņā ar deklarāciju par sevi sniedzis ziņas, ka ir Džordža Maršala centra “Latvijas biedrība” prezidents,  Latvijas Aizsardzības spēku apvienības Goda prezidents, zinātniskā žurnāla “Militārais Apskats” redakcijas kolēģijas priekšsēdētājs, kā arī Latvijas Šaušanas federācijas prezidents. 9. un 10.Saeimas vēlēšanās kandidējis no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta bet Saeimā netika. 11.Saeimas vēlēšanās kandidē no “VL-TB/LNNK” saraksta.
CVK mājas lapā ir lasāms, ka viņam pieder dzīvoklis Rīgā, 2007.izlaiduma gada “Mazda 3”, uzrādījis arī parādsaistības – apmēram 25 000 eiro. Saskaņā ar deklarāciju viņa kopējie ienākumi pērn ir bijuši vairāk nekā 22 000 latu.

Sabiedrība par atklātību “Delna” par K.Krēsliņu raksta, ka zaudējis Aizsardzības akadēmijas rektora amatu, jo Satversmes aizsardzības birojs liedzis pieeju NATO noslēpumiem. Savukārt  2001.gadā pašā izskaņā NBS štāba priekšnieks K.Krēsliņš un trīs citas augsta ranga amatpersonas saņēma aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska mutisku aizrādījumu par savlaicīgu sabiedrības neinformēšanu saistībā ar plānoto trīsdimensiju radara uzstādīšanu Rēzeknes rajona Audriņos.

11. Saeimas vēlēšanas