Pie varas – par katru cenu 9

Partiju apvienības “Saskaņas centrs”  Vidzemes sarakstā puse deputātu kandidātu ir latvieši, 8 ir krievi, 1 ukrainis, bet seši nav norādījuši tautību. Saeimas ārkārtas vēlēšanās šajā apgabalā kandidē 30 deputātu kandidāti, kuru vidējais vecums ir 43 gadi. Vīrieši ir pārsvarā – 22. Tikai 5 pretendentiem ir vidējā izglītība, bet visiem pārējiem – augstākā izglītība. Pirmie pieci sarakstā bijuši 10.Saeimas deputāti.

Aizstāv savas un savējo intereses
“Saskaņas centra” sarakstā ar pirmo numuru startē krievu tautības politiķis Sergejs Dolgopolovs, kuram 3.septembrī palika 70 gadi. Precējies, ir dēls un meita, mazdēls un mazmeita. S.Dolgopolovs Rīgas Politehniskā institūta Ķīmijas fakultātē ieguvis inženiera – tehnologa specialitāti. Strādājis Rīgas pusvadītāju rūpnīcā “Alfa”, Latvijas arodbiedrību valdē, bijis Latvijas Kompartijas CK Valsts un nevalstisko organizāciju sektora vadītājs. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas viņš aktīvi politikā iesaistījies kopš 1994.gada, taču sākumā nesekmīgi piedalījās Rīgas domes vēlēšanās un Saeimas vēlēšanās. Bija 9. un 10.Saeimas deputāts.
Sabiedrības par atklātību “Delna” mājas lapā “www.kandidatiuzdelnas.lv” S.Dolgopolovs iekļauts antitopā. Apkopotajā informācijā par S.Dolgopolovu teikts, ka viņš atturējās 10.Saeimas balsojumā par Aināra Šlesera izdošanu kratīšanai. Arī 2007.gadā viņš, būdams Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijas vadītājs, palīdzēja izsprukt no soda Jakovam Plineram. Komisija tik ilgi vilcinājās, ka iestājās noilgums J.Plinera lietā par radinieku izmantošanu deputāta palīgu pienākumiem.  
Informācija Centrālās velēšanu komisijas mājas lapā liecina, ka S.Dolgopolovam ir lieli naudas uzkrājumi: a/s “Citadele banka” - 74 125,86 lati, 93 664,64 eiro un 4378,45 dolāri un SEB bankā – 12 788,69 lati un 25 293 eiro. Viņš ir izsniedzis 58 659,88 latu aizdevumu.

Nav pamata apšaubīt reputāciju
Otrais sarakstā ir trīs olimpisko medaļu ieguvējs kanoe airēšanā Ivans Klementjevs, kurš bija 9. un 10.Saeimas deputāts. Deputāta kandidāts  dzimis 1960.gada 18.novembrī Jēkabpilī. Ir precējies. Augstāko izglītību ieguvis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā un Sporta pedagoģijas akadēmijā. Pēc sportista karjeras beigām strādājis par treneri un sporta funkcionāru. Viņam joprojām ir sabiedriski pienākumi, kas saistīti ar sporta organizācijām. No 2001. līdz 2005.gadam  I.Klementjevs bijis Rīgas domes deputāts, kur tika ievēlēts no PCTV. 2001. un 2009.gadā viņš nesekmīgi startēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet 2005.gadā netika ievēlēts Rīgas domē. 2006.gadā no “Saskaņas centra” saraksta pirmo reizi kļuva par Saeimas deputātu.
Par viņu zināmā informācija norāda uz iespējamu risku reputācijai, taču pagaidām nav pamata to apšaubīt,” secināts “www.kandidatiuzdelnas.lv”. Tiesa, arī I.Klementjevs tāpat kā citi apvienības deputāti atturējās Saeimas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai.2007.gadā I.Klementjevam bija lieli skaidras naudas uzkrājumi – 13 353 lati, taču tagad ir tikai 6000 eiro. Ziņas par deputāta kandidātu liecina, ka viņa īpašumā ir māja un divas garāžas Rīgā, māja ar zemi 1/5 un zeme Krustpils novadā, kā arī zeme Rīgā. I.Klementjevam pieder kapitāla daļas SIA “Brāļi Klementjevi” un a/s “DNB Nord Banka”. Viņam ir 17 282,91 eiro parādsaistības.

Iet līdz galam arī pret valsti
Sarakstā ar trešo kārtas numuru startē politiķis Jānis Ādamsons, kurš bija 10., kā arī 6. un 7.Saeimas deputāts. Deputāta kandidāts dzimis 1956.gada 3.novembrī Līvānu novada Turkos. Augstāko izglītību ieguvis PSRS Valsts drošības komitejas Kijevas augstākās politikas jūras karaskolā. No 1979. līdz 1992.gadam J.Ādamsons dienēja dažādās PSRS Valsts drošības komitejas Robežapsardzības karaspēka vienībās Tālajos Austrumos.  1992.gadā viņš atgriezās Latvijā un iestājās aktīvajā militārajā dienestā Latvijas Republikas Aizsardzības spēkos. 1994.gadā kļuva par iekšlietu ministru Māra Gaiļa valdībā. 1998.gadā masu saziņas līdzekļos rakstīja, ka, būdams iekšlietu ministrs, J.Ādamsons atklāti lobēja bankrotējušās “Bankas Baltija” uzraudzības komisijas priekšsēdētāju Aleksandru Laventu. Toreiz ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš izteica pieņēmumu, ka J.Ādamsons vēlējies arī panākt Latvijas Bankas prezidenta Einara Repšes demisiju un līdz ar to lata devalvāciju. J.Ādamsons vāca parakstus par J.Skrastiņa  atstādināšanu no amata. Vēl parakstu vākšanas laikā J.Skrastiņš paziņoja par demisiju, par iemeslu minot politisku spiedienu uz prokuratūru.  

J.Ādamsons 1995.gadā tika ievēlēts par 6.Saeimas deputātu no savienības “Latvijas ceļš”.  1998.gadā viņu ievēlēja 7.Saeimā no Latvijas Sociāldemokrātu apvienības saraksta.

Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs informēja Saeimas Prezidiju, ka J.Ādamsons uzskatāms par PSRS Valsts drošības komitejas štata darbinieku. 2002.gadā Centrālā vēlēšanu komisija viņu svītroja no LSDSP iesniegtā deputātu kandidātu saraksta, tāpēc J.Ādamsons iesniedza sūdzību Rīgas Centra rajona tiesā, bet tā sūdzību noraidīja. J.Ādamsons ar sūdzību vērsās Eiropas cilvēktiesību tiesā, kas apmierināja viņa prasību un  piespieda valstij izmaksāt 10 000 eiro kompensāciju.
Informācija “www.kandidatiuzdelnas.lv” norāda uz J.Ādamsona atkārtotiem pārkāpumiem  un apšaubāmu rīcību. 2000.gadā sabiedrību saviļņoja pedofīlijas skandāls, kad J.Ādamsons šajā noziegumā apvainoja vairākas amatpersonas. Tā kā Saeima atteicās viņu izdot kriminālvajāšanai, tikai 2002.gadā tika atzīts, ka J.Ādamsons ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli un tika sodīts ar 10 000 latu naudas sodu, bet apvainotie tika atzīti par cietušajiem. 2002.gadā alkohola reibumā J.Ādamsons izraisīja avāriju, Saeima viņu izdeva administratīvai sodīšanai.1996.gadā Saeimas plenārsēžu zālē tika atrasta pielādēta pistole, kas bija reģistrēta uz J.Ādamsona vārda.

Sīki pārkāpumi, kas nav sistemātiski
Ar ceturto numuru sarakstā ir Aleksandrs Sakovskis, kurš vēlēšanās kandidējis no dažādām apvienības “Saskaņas centrs” partijām. Viņa vārds plašākā sabiedrībā ir maz zināms. Deputāta kandidāts dzimis 1965.gadā Rīgā. Augstāko izglītību tautsaimniecības plānošanā ieguvis Latvijas Valsts universitātē. Pirms darba 10.Saeimā bijis Rīgas SIA “Kurzemes namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks.

Mājas lapā “www.kandidatiuzdelnas.lv” atrodama informācija, ka šā gada sākumā TV3 konstatēja – bijušais “Saskaņas centra” deputāts Saeimā Oļegs Deņisovs privātām vajadzībām izmanto ārkārtas gadījumiem paredzēto Saeimas dežūrautomašīnu. To viņam bija pasūtījis A.Sakovskis, tāpēc “Saskaņas centra” frakcija pieprasīja viņam atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus. A.Sakovskis to izdarīja, taču pēc tam no darba atlaida savu palīdzi, kuru vainoja šajā pārkāpumā.

No 2007. gada decembra līdz 2009.gada septembrim A.Sakovskis bija  iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Rīgas Kurzemes izpilddirekcijā. Šajā laikā četros iepirkumos, no kuriem viena bija cenu aptauja, uzvarējusi SIA “Tika”, ar ko noslēgti līgumi par 359 029 latiem. SIA “Tika” valdes priekšsēdētājs ir Eduards Kiseļovs, kura vārds atrodams starp ziedotājiem Tautas saskaņas partijai, viena no apvienības “Saskaņas centrs” partijām. Arī citos lielākajos iepirkumos visbiežāk uzvarējusi SIA “Tika” un SIA “LB Inter”, kas pēc uzvaras konkursā uzņēmusies par vairāk nekā 10 000 latu pašvaldības naudas nobruģēt celiņus uz izpilddirekcijas vietnieces un jurista mājām.

Informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā liecina, ka A.Sakovska īpašumā ir trīs dzīvokļi Rīgā un dārza māja Carnikavas novadā. Viņam pieder kapitāldaļas a/s “Rīgas fonds “Rif – Invest” un a/s “Rīgas namu apsaimniekotājs”, ir skaidras naudas uzkrājumi – 8000 eiro un 7000 lati.

Saeimā nostrādājis dažus mēnešus
Saraksta pirmo piecnieku noslēdz Viktors Jakovļevs, par kuru informācija ir skopa. Viņš dzimis 1963.gadā Stopiņu pagastā. V.Jakovļevs Rīgas Politehniskajā institūtā ieguvis inženiera – celtnieka specialitāti. Bija 9.Saeimas deputāta palīgs, bet kopš 2011.gada 28.aprīļa ir 10. Saeimas deputātu Jura Silova vietā, kurš nolika deputāta mandātu sakarā ar apsūdzību krāpšanā lielā apmērā. Līdz tam V.Jakovļevs bija Stopiņu novada domes deputāts, SIA “ALVIT” valdes loceklis, inženieris Stopiņu novada PA “Saimnieks”, būvuzraugs SIA “Pļavnieku nami”, kā arī būvdarbu vadītājs SIA “Torros” un SIA “B&N”.

Centrālās vēlēšanu komisijas informācijā V.Jakovļevs nav norādījis ģimenes stāvokli. Viņa īpašumā ir mājas un zeme Stopiņu novadā. 2009.gadā V.Jakovļevs deklarējis lielas parādsaistības – 157 745 lati, bet pērn tās samazinājis līdz 152 000 latu.    

Izplata kalendārus ar J.Nīkrenča attēlu

“Saskaņas centra” Vidzemes sarakstā 9.numurs ir alūksnietim Jānim Nīkrencim. Pagājušajā piektdienā daudzus satrauca komentārs interneta mājas lapā “aluksniesiem.lv”, ka skolēni izplata kalendārus ar J.Nīkrenča attēlu. Deputāta kandidāts noliedz šo informāciju. “Kalendāri ir izdalīti cilvēkiem, kuri izplata partijas aģitācijas materiālus un kopā ar tiem kalendārus. Ja ir vēlēšanās, tos var saņemt arī pie manis. Taču nekādā gadījumā netiek iesaistīti skolēni vai arī šie materiāli izplatīti skolās,” komentē J.Nīkrencis. Viņš pieļauj, ka kāds pieaugušais ir iedevis savu kalendāru skolēnam, taču nepilngadīgajiem tie netiek dalīti.
J.Nīkrencis dzimis 1959.gadā Saldū, kur pabeidza vidusskolu. Augstāko izglītību un pamatskolas skolotāja diplomu viņš saņēma pēc studijām Liepājas Valsts pedagoģiskajā institūtā. Precējies, ir divi dēli. Strādā Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolā par basketbola treneri. Kopš 2009.gada ir Alūksnes novada domes deputāts, Tautsaimniecības komisijas vadītājs. Publikācijā “Alūksnes Ziņās”, tika atklāts, ka 2010.gada maijā J.Nīkrencis bija viens no novada domes deputātiem, kuri balsoja par atalgojuma palielināšanu komiteju vadītājiem no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Centrālās vēlēšanas komisijas informācija vēsta, ka viņam nav ne skaidras, ne bezskaidras naudas uzkrājumu, bet ir 5600 latu parādsaistības.

Komentāri 9

Bletneks

The gets may well boost as long as they feel the databases that will attribute cent stock recommendations. michael zimmerman hedge fund These kinds of shoes come in sought after in the market and also the need of such footwear is each and every improving. This has truly directed the different sneakers corporations manufacture these people in large. Therefore, the definition of an individual anticipating? Understand what stock options some these types of boots within your wardrobe, you have to get them before long. The one thing you always need to make note of although purchasing these back heel footwear can be that it need to be comfortable on your own foot or so. Regardless of what shade, design and style or company you decide for your trunk, the one you decide to buy have to healthy a person very well and allow you to seem excellent. It indicates you must pick the suitable sizing footwear. Most of the times, females end up in acquiring footwear which have been often connected with small measurement as well as regarding even bigger dimensions. Putting on a flawlessly fit trunk can be quite important for your overall health.

pirms 8 gadiem, 2013.06.11 08:03

???

jā,jā, ta jau sanāk pēc Jūsu teiktā, ka pirms tam pirms krievi mūs okupēja nekā nav bijis, ne māju, ne pilsētu, nekā

pirms 10 gadiem, 2011.09.20 14:29

re

vajadzētu būt līdzsvarā- vienu laika posmu pie varas pozīcija, pēc tam līdzvērtīgu laiku- opozīcija. Lai tad rāda ar darbiem, ar ko vieni par otriem pārāki. Citādi kā vieni, tā otri tā tikai klaigā, lielās, bet gaidītā rezultāta- tautas labklājības kā nav, tā nav....

pirms 10 gadiem, 2011.09.16 12:48

Mr_Laukuvecis

Ciemati ar pilnām mājām un drošība par rītdienu Krievijā? Zirgam jāsmejas...

pirms 10 gadiem, 2011.09.15 11:24

:)

Kā, ko Nīkrencis izdarījis?! Piemēram, sievu iebīdījis amatā! Vai tad tas nav labs darbs Alūksnes novada labā???:)

pirms 10 gadiem, 2011.09.15 11:03

Fifa

Pie varas -par katru cenu! Precīzi teikts, sevišķi, ja ņem vērā histēriskās reklāmas, adresētas patstāvīgi nedomājošo auditorijai. Un ko Nīkrencis, kuru it kā pazīstam labāk, ir konkrēti izdarījis Alūksnes novada labā? Miniet piemērus!

pirms 10 gadiem, 2011.09.14 22:36

Vāks kaut kāds! Kur mēs dzīvojam - Latvijā vai Krievijas guberņā? Vai tiešām jābalso par tiem, kuri skatās Krievijas virzienā?

pirms 10 gadiem, 2011.09.14 21:13

Es par "Saskaņas centru". 20 neatkarības gadi aizvadīti, dzīve kļuvusi sliktāka. Kaut gan nekad neesmu bijis Saskaņas centra piekritējs!

pirms 10 gadiem, 2011.09.14 19:52

Juris

Pie varas -par katru cenu! Tas ir Dzēnes subjektīvas domas...Lai tas klasta mājas...Droši viņai butu labak ja pie varas paliktu tie paši jefiņi un auni...

pirms 10 gadiem, 2011.09.14 15:59

11. Saeimas vēlēšanas