Šodien ārkārtas Saeimas vēlēšanas

Pērnā gada oktobrī balsstiesīgie Latvijas pilsoņi devās pie vēlēšanu urnām, lai ievēlētu jaunu Saeimu. Tauta to atlaida! Šodien tautieši atkal dodas uz vēlēšanu iecirkņiem, lai nu vēlētu jaunu parlamentu – 11.Saeimu!

Saeimas vēlēšanas var piedalīties visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanas Latvijā norisinās piecos vēlēšanu apgabalos - Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Saeimas vēlēšanas tiek organizētas arī ārvalstīs, un vēlētāji, kuri savu dzīvesvietu deklarējuši ārvalstīs, tiek iekļauti Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitā.

Saeimas vēlēšanas notiek vienu dienu, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem ir atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00, un ikviens vēlētājs neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Tā kā Latvijā pastāv proporcionālā vēlēšanu sistēma, tad no katra vēlēšanu apgabala parlamentā tiek ievēlēts noteikts skaits deputātu, kas kopā veido 100.

Katrai partijai vai partiju apvienībai, kuras kandidātu saraksts ir ticis reģistrēts vēlēšanām, lai iegūtu pārstāvniecību Saeimā, jāsavāc vismaz  5 procenti no visu vēlēšanās nodoto balsu kopskaita.


11. Saeimas vēlēšanas