Pirmajā dienā iesniedz četrus sarakstus 30

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas pirmajā dienā Alūksnes un Apes novadu vēlēšanām tika iesniegti četru partiju saraksti. Ražena pirmā darba diena bija Alūksnes novada vēlēšanu komisijai, jo visus sarakstus iesniedza tai. Apes novada vēlēšanu komisija pirmajā dienā nesaņēma nevienu pretendentu sarakstu.

Pirmie savu sarakstu Alūksnes novada vēlēšanām iesniedza partija “Sabiedrība citai politikai”, kur saraksta līderis ir uzņēmējs Verners Kalējs. Otrie sarakstu iesniedza “TB/LNNK” - saraksta līderis pašreizējais Alūksnes domes deputāts Ainars Melders. Kā trešie savu sarakstu jau pirmajā dienā iesniedza partija “Jaunais laiks”, kur līdera loma uzticēta pašreizējam Alūksnes pilsētas domes deputātam Jānim Liepiņam. Bet ceturtie savu sarakstu iesniedza “LPP/LC”, kur līderis ir Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols.

 Kā zināms, Alūksnes rajonā veidosies divi novadi – Alūksnes un Apes. Alūksnē sarakstus pieņem Alūksnes administratīvās ēkas mazajā zālē, bet Apē – Apes pilsētas ar lauku teritoriju domes ēkas zālē. Pirmā sarakstu iesniegšanas diena ir vilinoša ar to, ka tās partijas saraksts, ko iesniegs pirmo, 6.jūnija vēlēšanās būs kā pirmā balsošanas zīme starp visām, ko vēlētājs paņems rokā.

“Kandidātu sarakstam un tam pievienotajiem dokumentiem ir jābūt sagatavotiem, izmantojot datorprogrammu, kas atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā internetā. Lai izpildītu šīs prasības, ir jābūt zinošam datorspeciālistam vai arī jāmeklē tā palīdzība. Varbūt tas ir iemesls,. Kāpēc pirmajā dienā deputātu kandidātu saraksti Apes novada pašvaldības vēlēšanām vēl netika iesniegti,” pieļauj Apes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Loča.

Tiesa, rakstveidā un elektroniskā veidā iesniegti dokumenti var atvieglot vēlēšanu komisijas darbu, lai tie uzreiz būtu pieejami vēlētajiem. I.Loča ir informēta, ka sarakstu gatavojas iesniegt 21.aprīlī, kad vēlēšanu komisija strādās no 14.00 līdz 18.00. Vai kāda saraksta iesniedzēji izmantos iespēju to darīt citā laikā, iepriekš saskaņojot, viņa nevar prognozēt.

Piesakoties vēlēšanām, kandidātu sarakstam jāpievieno 4000 zīmju priekšvēlēšanu programma, kā arī jāsniedz noteiktas ziņas par sarakstā iekļautajiem deputātu kandidātiem. Piesakot sarakstu vēlēšanām, jāiemaksā drošības nauda, kuras lielums ir atkarīgs no iedzīvotāju skaita vēlēšanu apgabalā. Drošības nauda tiek atmaksāta, ja sarakts vēlēšanās iegūst vismaz vienu deputāta vietu. Savukārt, ja sarakstam neveicas, drošības nauda iemaksājama pašvaldības budžetā. Šogad pirmo reizi visi deputātu kandidātu saraksti obligāti sagatavojami un iesniedzami arī e-formātā. Tas sekmēs sarakstu, priekšvēlēšanu programmu un ziņu par kandidātiem publicēšanu internetā.

Partijas un vēlētāju apvienības sarakstus varēs iesniegt desmit dienu laikā – no 17.līdz 27.aprīlim.

 

Komentāri 30

dadzis

Nevajag mums ne meldercīmiņus, ne liepiņhamaleonus, ne vīksnpopulistus!

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 18:27

dadzis

Nevajag mums ne meldercīmiņus, ne liepiņhamaleonus, ne vīksnpopulistus!

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 18:27

Alūksne līdz šim bija VIENĪGĀ Latvijā rajona pilsēta bez stadiona. Varēja netaisīt, ja gribējām palikt Sūnu ciems. Projekts iesākās 2006. gadā, naudu piešķīra 2007. gada nogalē, apstiprinot 2008. gada valsts budžetu un tagad vienkārši notiek darbi, kas tika iezīmēti krietni ātrāk.

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 17:48

arprats

Visi tie kuri balsos par meldera sarakstu būs vājprātīgie,tur attīstības nebūs nekādas,to jau var redzēt par šiem 4 gadiem. Kā interesēs tiek taisīts stadions, laikā, kad ir ekonomiskā krīze un būs vēl trakāk, laikā kad cilvēki zaudē darbu, kad skolotājiem samazina algas, kas būs tie lielie sportotāji? Paskatieties, kas taisa stadionu? padomājiet, un viss kļūs skaidrs. vai arī turpmāk alūksnieši pieļaus šo vājprātu?Arī svītrot viņu nedrīkst, jo ja paņems rokā šo sarakstu-izsvītros melderi, un iemetīs sarakstu vēlēšanu urnā, saraksts būs ieguvis vienu balsi. Tā ka attopieties un uzmanieties! domājiet un analizējiet! kādus cilvēkus ievēlēsiet, tā pašiem būs!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 17:07

sisi

bet variantu jau nav - par deputātiem domē tiek tikai bīdītāji, jo viņi atrodas saraksta lokomotīvē, pārējie sarakstā ir tikai fiškas...

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 10:49

Mopsis-:)

Nu kurš tad to nezina, ka tas ir Kalējs Verners, kas tagad te taisās citu politiku bīdīt, tikai nevar saprast kādu...laikam grib savu sagrabējušo traktoru domei par milzu naudu iesmērēt kā savulaik Melders Annas bērnudārzu. Pie varas raujas savtīgi ļautiņi (TP manierē)...normāliem uzņēmējiem šajā krīzes laikā nav laika domāt par deputāta amatu, viņiem ir jādomā par saviem strādājošajiem un firmām.
Iesaku visiem balsot par lauku cilvēkiem un visus šitos "dižos uzņēmējus"- kalējus, melderus, bērziņus, svarus, zaduminus, adlerus, mustus, kuriem tikai viena doma prātā, ar treknu svītru svītrot ārā. Starp citu visi viņi ir sadalījusies pa dažādiem sarakstiem, bet intereses visiem kopējas. Nu nevajag tautai liekēžus barot, kuri tur lien, lai savtīgas intereses bīdītu! TAUTA, ESIET UZMANĪGI UN GUDRI! Arī dakterīši lai labāk ārstē cilvēkus, nevis klaiņo pa sarakstiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 09:10

Ne jau JLaikam, bet konkrētiem pilsoņiem. Un Liepiņam speciālo amatu izveidoja Litaunieka laikā.
Pleskava un pierobeža protams nav nopietni ņemama. Ko ta mēs šiem pārdosim ?

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 20:47

cabulis

A ko jūs visi tam JL piesējāties? Cik saprotu, JL tagad valstī cenšas saglābt to, ko sastrādāja TP, LPP/LC,TB. Ko tad ''SĪS varenās partijas Alūksnei ir devušas? Kurš tad te murgo par sadarbību ar Pleskavu,pierobežas attīstīšanu.A man i Litaunieks Alūksnē, I Harju Apē patika

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 19:44

vēlētājs

bet atcerēsimie , ka Liepiņš jau nav vienīgais , kas nāk no JL , ir jau arī citi cilvēki .

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 17:12

Jautājums - vai to neredzēja Simones padome Liepiņš Jānis, Svars Edvīns un Bērziņš Guntārs, pirms tam arī Melders Ainārs... Vai izlikās neredzam....

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 15:52

tas ka

mūsu kurināmais, jebkurš, dod mazāk kaloriju kā citās valstīs, pat vējš mums ir dārgāks, sen zināms faksts.
"Šķēles faktors" tā saucas šis fizikas fenomens.
Jautājums cits, cik par šķeldu saņēma Kalējs un cik no iedzīvotājiem iekasētā nauda palika kam....................

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 10:55

kārkliņš

kas tad Liepiņam vainas, māk pielāgoties visiem apstākļiem, pensionāriem taču grūti laiki - sevisķi viņam:)

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 20:50

Nē nē viņš labi zinās kas ir patriotisms un dzimtenes mīlestība :D

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 09:46

Jaunā laika Liepiņš un patriotisms ir divi dažādi jēdzieni.

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 08:04

JL

man ir pilnīgi vienalga, kas tiks pie stūres, bet galvenais, lai ir kaut kāda atdeve un patriotisms pret savu pilsētu un valsti. Lai valda saskaņotība un tiek darīts viss iespējamais, lai Alūksnē būtu jauki iegriezties un dzirdēt to labāko. Nevis tikai to, ka neviens neko nespēj izdarīt...

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 23:58

Vēlēšanu ziņas