“Saskaņas centrs” gādās par tirdzniecību ar Krieviju 50

Piektais saraksts Alūksnes novada vēlēšanām saņemts no politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC). Saraksta līderis ir sporta skolas treneris Jānis Nīkrencis, nākamie sarakstā ir pensionārs Vitālijs Vilciņš, individuālais zemnieks Ivans Muratovs, pedagogs Vadims Savkovs un elektriķis Jānis Sadovņikovs.

“SC ir apvienojušās trīs partijas – sociālistiskā, tautas saskaņas un par cilvēktiesībām vienotā Latvijā. Līdz šim Alūksnes pašvaldībā mūsu partija nav pārstāvēta, bet mēs aizstāvam strādnieku, parasto iedzīvotāju, pensionāru intereses un viņu labklājības uzlabošanu – pārējās partijas ir orientētas uz citām vērtībām. Uzskatām, ka tieši visplašākās tautas daļas intereses nav pārstāvētas, tādēļ veidojām sarakstu,” saka J.Nīkrencis.

Nepārstāv tikai krievvalodīgos

Viņš norāda, ka tādēļ arī sarakstā iekļauti dažādi kandidāti - gan pensionāri, bezdarbnieki, zemnieki, arodbiedrības pārstāvji. J.Nīkrencim ir vislielākā politiskā pieredze, pārējiem tās nav. ”Sabiedrībā izveidojies stereotips, ka SC pārstāv tikai krievvalodīgo intereses, bet tā nav. Protams, mūsu sarakstā ir arī krievu tautības pārstāvji. Visvairāk sarakstā ir alūksniešu, bet ir pārstāvji arī no Pededzes, Jaunalūksnes,” stāsta J.Nīkrencis.

SC galvenais mērķis ir piesaistīt Alūksnes novadam jaunus uzņēmumus, kas te izvērstu ražošanu un radītu darba vietas.

Sakārtos ceļus

“Alūksnes novadā normālu uzņēmēju ir ļoti maz, bet ar lauksaimniecību vien neiztiksim, tādēļ jāpiesaista līdzekļi no ārpuses. Neuzskatām, ka Alūksnes novads atrodas nomalē, bet gan robežojas ar milzīgu valsti un tirgu. Mums ir ļoti laba sadarbība ar savas partijas pārstāvniecību Saeimā. Ir iestrādes par tirdzniecības sākšanu ar Pleskavas apgabalu – ir notikušas sarunas ar Pleskavas ģenerālgubernatoru par tirdzniecību un to, ka viņu uzņēmumi Alūksnes novadā varētu atvērt savas rūpnīcas. Ir apzināti jau ieinteresētie uzņēmumi, piemēram, siltumcauruļu, zāģu ražošanā,” uzsver J.Nīkrencis.

Viņš atzīst, ka Krievijā ir gatavi patērēt arī latviešu saražoto produkciju. “Mālupē un Alsviķos atrodas kādreizējo pienotavu ēkas – tās varētu pielāgot ražošanai un, panākot brīvāku robežas šķērsošanu, eksportēt produkciju uz Krieviju. Mūsu partijas līderiem Rīgā bijušas pārrunas ar Pēterburgas administrāciju, Eiropas Savienību par to, ka ir iespēja piesaistīt Eiropas fondu naudu pierobežas ceļu sakārtošanai. Ja novada domē būs mūsu pārstāvniecība, turpināsim šīs ieceres īstenot,” apgalvo J.Nīkrencis.

Par daudz administrācijas

Viņš Alūksnes novadā atbalsta 15 pakalpojumu pārvaldes, lai būtu mazāka administratīvā pārvalde. “Alūksnes pašvaldībā administratīvais aparāts jau tagad aprij pārāk lielus līdzekļus un algas ir nesamērīgas – tās samazinot, var gūt līdzekļus citiem mērķiem. Ilgtermiņa jautājums ir par to, lai kāds no novada pagastiem neveidotos par nostūri, jo jau tagad novads ir attīstīts nevienmērīgi. Katram pagastam jāatrod kāds uzņēmums, kas veic ražošanu. Manuprāt, nākotnē novadā būs jāpieņem lēmumi par dažāda veida apvienošanos,” vērtē J.Nīkrencis.

 

Politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs"
Deputātu kandidātu saraksts 

Nr Vārds, Uzvārds(17) Dzimis Darba vieta Amats Izglītība1  Jānis Nīkrencis 1959  Alūksnes pilsētas bērnu un janatnes sporta skola  Treneris  augstākā2  Vitālijs Vilciņš 1959  Pensionārs     vidējā3  Ivans Muratovs 1958  Individuālais zemnieks     augstākā4  Vadims Savkovs 1976  Alūksnes vidusskola  Skolotājs  augstākā5  Jānis Sadovņikovs 1961  SIA "Rūpe"  elektriķis  vidējā6  Juris Kupčs 1957  Alūksnes pilsētas tautas nams  Saimniecības vadītājs  vidējā7  Aleksandra Tabolkina 1977  SIA "TORNIS DT"  izpilddirektore  augstākā8  Jurijs Jevdokimovs 1947  Sociālās korekcijas izglītības iestāde "Strautiņi"  direktors  augstākā9  Gunārs Alksnis 1932  Pensionārs     vidējā10  Ņina Belmane 1957  Z/S "Jaunsvari"  īpašniece  vidējā11  Jeļena Bobinova 1967  Bezdarbniece     vidējā12  Tamāra Ševčenko 1947  Sociālās korekcijas izglītības iestāde "Strautiņi"  internāta skolotāja  augstākā13  Jurijs Semjonovs 1945  Nacionālo Bruņoto Spēku Kājinieku Skola  Mašīnists-operators  augstākā14  Igors Javorskis 1976  IK "VGMR"  šoferis  vidējā15  Lida Pavlova 1949  Bezdarbniece     vidējā16  Renāte Kovaļenko 1965  VAS "Latvijas Pasts" Alūksne-1 pasta nodaļa  Nodaļas priekšnieka vietniece  vidējā17  Vjačeslavs Kapustins 1982  SIA "SGA Pluss"  Šķirošanas operators  vidējā 

Komentāri 50

hi hi hi

pat no DP padzina par tādu "tirdzniecību".

pirms 12 gadiem, 2009.05.23 13:28

Uhhh

Klau Vurla! Es esmu Tavā pusē, bet vai tikai Tavs pirmais komentārs nav aizliegtas atribūtikas lietošana!!!

pirms 12 gadiem, 2009.05.19 10:30

vurla

Гимн Узбекской ССР
Музыка: Мутал (Мутаваккил) Бурханов Слова: Т.Фаттах, Т.Тула


Ассалом, рус халқи, буюк оғамиз,
Барҳаёт доҳиймиз Ленин, жонажон!
Озодлик йўлини Сиз кўрсатдингиз,
Советлар юртида ўзбек толди шон!

Партия раҳнамо, жон Ўзбекистон,
Серқуёш ўлкасан, обод, баркамол!
Тупроғинг хазина, бахтинг бир жаҳон,
Советлар юртида сенга ёр иқбол!

Серкуёш ўлкада кўрмасдик зиё,
Дарёлар бўйда эдик сувга зор.
Тонг отди, Инқилоб, Ленин раҳнамо,
Раҳнамо Лениндан халқлар миннатдор!

Партия раҳнамо, жон Ўзбекистон...

Коммунизм гулбоғи мангу навбаҳор,
Тоабад қардошлик – дўстлик барҳаёт!
Советлар байроғи ғолиб, барқарор,
Бу байроқ нуридан порлар коинот!

Партия раҳнамо, жон Ўзбекистон...

pirms 12 gadiem, 2009.05.18 15:08

vurla

Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!

Славься, Отечество наше свободное,
Дружбы, народов надежный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы, к победе ведет!

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам путь озарил.
Нас вырастил Сталин - на верность народу
На труд и на подвиги нас вдохновил.

Славься, Отечество чаше свободное,
Счастья народов надежный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведет!

Мы. армию нашу растили в сраженьях,
Захватчиков подлых с дороги сметем!
Мы в битвах решаем судьбу поколений,
Мы к славе Отчизну свою поведем!

Славься, Отечество наше свободное,
Славы народов надежный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведет!

pirms 12 gadiem, 2009.05.18 15:00

Nelikumība

Kāpēc politiskie konkurenti snauž. SCP neviens no politiskajiem plakātiem, kas izvietoti, nav saskaņots!

pirms 12 gadiem, 2009.05.16 10:01

Aurora !....pat zirgam jāsmejas! 50 gadus mūs šitādi riktīgi "tālu" aizveduši ! Mana vecā māte pie komunistiem 18 rubļu pensiju saņēma, jo nebija šiem gana kalpojusi, pirms tam vecais tēvs zemi no valsts saņēma par piedalīšanos cīņā pret bermontiešiem, kuru paši iekopa, tālākais jau visiem zināms.... un šitie līderi vēl par Kurzemes puikām sevi sauks !
Tādiem vienalga - kaut rāpus pa zemi , lai tik paši tiktu "elitē"!
Nav svarīgi, kā priekšā lien - komunistu, naudas maisa vai priekšnieka - līdējs paliek līdējs !

pirms 12 gadiem, 2009.05.07 11:59

Avrora

Cik cēli vārdi- Latvija latviešiem, LATVISKĀ Latvija.Kad nav ko pateikt, tad runā par patriotismu.Kauns lāsīt tādus murgus.
Šīs dienas situāciju Latvijā uztveru kā lielu mēslu upi- valdība un tai tuvu stāvošie uz kuģa borta, pie stūres(īstie latvieši) un visi pārējie aiz borta peld mēslos.
Kuru sabiedrības slāni jūs www pārstāvat?Pensionārus, kas novesti līdz nabadzībai?Domāju, ka ne.Kāds no jūsu ģimenes vai jūs pats nesen palikāt bez darba un nezinat, kā samaksāt bērnam skolā par pusdienām, sapirkt drēbes un iegādāties mācību grāmatas?Šaubos.
Tad jūs uz tā paša kuģa, kur atrodas visa mūsu politiskā "elite".Šādā gadījuma,cienītais,es jūsu vietā nerunātu par patriotismu, jo tādi kā jūs esat īsti Latvijas nodevēji un ienaidnieki un par patriotismu jum nav ne jausmas.Domājiet labāk, kā nenokrist no kuģa un neaizrīties ar paša mēsliem.Pie stūres būs tie, kam lemts tur būt, neatkarīgi no tā,ko vēlas tādi kā www.
Lai mums visiem veicas.

pirms 12 gadiem, 2009.05.04 17:18

www

Krievu partijām nebūt pie varas !!! Nemaz nesapņojiet! Katrs sevi un Latviju cienošs pilsonis nekad nepieļaus pat domu balsot par LATVISKAS Latvijas ienaidniekiem !

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 21:22

basketbolists

Es par J.Nīkrenci.vismaz puikas varēs basketbolu paspēlēt,nebūs vecākiem sava nauda par sporta skolu jāmaksā,kauns pilsētas domei?????

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 12:43

V.Urlapovs

Paldies "žoras" un "Vurlapova" komentāru veidotājiem, kas lieko reizi apliecināja to,ka es, V.Urlapovs, esmu ne tikai sociālo, sabiedrisko procesu vadības speciālists, bet arī bioloģijas speciālists.
Vadoties pēc bioloģijas zinātnes, gan krieviski runājošo "žoras klonu", gan "Vurlapova klonu" var izveidot reālajā pasaulē, nevis virtuālajā- tam nepieciešams reāls ģenētiskais materiāls, bet tomēr, "kloni" vispār nav dzīvīgspējīgas būtnes, kā aita Dollija.
Tāpēc "žoram" un"Vurlapovam" dziļi iesaku izlasīt "Subbotu" Nr.15(770) no 2009.g.10.-16.aprīļa, kur 8.lpp īsts Latvijas patriots A.Lembergs nosauca lietas savos vārdos, t.sk. par "okupāciju" un "Latvijas nodevējiem".
Bet "žoras" izveidotājam rekomendēju apmeklēt seksopatalogu, jo Georgija Uzvarnesēja lentas ir dūmu un uguns krāsās, bet par "gaišzilās krāsas mīļotājiem" jau sen izteicās A.Š.- "tās nav nopietnas personas, jo rāpo tur,kur nevajadzētu".

pirms 12 gadiem, 2009.05.02 14:15

Vienāršie darba darītāji

Jāni Sadovņikov pareizi dari,ka piedalies sarakstā no vienkāršās tautas,jo tādu cilvēku nemaz nav daudz, Tu esi daudz pieredzējis un zini dzīvei vērtibu .Arī ,kā arodbiedrības līderis Tu spēj aizstāvēt vienkāršos darba darītājus ,reiz pavisām reizēm tām partijām,kas mūs noveda pie sasistas siles,ir jāaiziet malā. Lai Tev izturība mēs par Tevi.

pirms 12 gadiem, 2009.04.29 15:57

Vurlapovs

Vēl iesaku visiem noskatīties Krievijas dziļi dokumentālās filmas " Fashizm po pribaltiiski" un " Istoria odnoi okkupacii".

pirms 12 gadiem, 2009.04.29 14:33

V.Urlapovs

Runājot par sadarbību ar Krieviju, viens piemērs

Pienāca laiki, kad nepieciešams atjaunot dabas gāzes projektu, pie tam gāzes vada daļa jau ur Alūksnēs novadā kopš 1990.gada.Apstākļi izvejdojās tā, ka mūsu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir problēmas ar šīs produkcijas noietu, un tieši dabas gāzes projekts bija balstīts ar domu- mūsu ražotāju produkcija pret Krievijas dabas gāzi.Tātad secinājums- iespēja pirkt dabas gāzi bez starpniekiem, viennozīmīgi, lētāk, un ražotājiem- savas produkcijas neierobežots noieta palielinājums.
Pašvaldības jēga un mērķis ir iedzīvotāju labklājības līmeņa uzlabojums un sabiedrisko vajadzību apmierināšana. Jēgas un mērķa izpildīšanā pašvaldība ir autonoma, un var īstenot šos mērķus pierebežas tirdzniecībā, tāpat kā Rēzeknes vai Liepājas brīvajā ekonomiskajā zonā.
Bet.......Ar nacionāli ierobežotu domes vadību, kas uzskata, ka Alūksnē nav nacionālo minoritāšu, šlēdz mazākumtautības skolas, Krievijas potenciālie partneri ekonomiskās attiecības vienkārši neveidos.
Bez šaubām, Alūksnes novada zemniekiem esošās domes šāda attieksme tikai traucē, jo viņiem vajadzīgs stabils ienākums.
Ir par ko padomāt?

pirms 12 gadiem, 2009.04.28 20:57

io

jaaaaaaaaaaaa - tie tik ir kadri - rubiks, ždanoka, pļiners, giļmans, lai labāk varētu cīnīties ar lotišņu vēl esot mobilizēts itāļu kompartijas biedrs gjaza. attopieties , cilvēki!

pirms 12 gadiem, 2009.04.28 14:59

žora

Bez jokiem, avroriņ - nez vai pats nīkrencis dala andrejevskajas ļentočkas, slinkums skatīties SC mājaslapā. Tur esot visas točkas ļentočku saņemšanai. Tās esot piegādātas taisni no maskavas. tas laikam pirmais tirdzniecības darījums. faaaašizm neproidet!

pirms 12 gadiem, 2009.04.28 14:55

Avrora

Alūksnes pilsētas Brāļu kapos, kur apglabāti pilsētas atbrīvotāji no "brūnā mēra",kopš 1990.g.9.maija ikgadu notiek pilsoniskais aizlūgums pēc pareizticīgo mācības.Iedzīvotāji atceras bojā gājušos, jo tas nepieciešams ne kritušajiem- tas nepieciešams dzīvajiem.Nav lielākas nodevības, kā nodot kritušos.
Bet žora šeit citē V.V-F., kas pa visiem gadiem nav pat iepazinusies ar mazākumtautības iedzīvitāju tradīcijām, nerunājot par bojā gājušo atceres tradīcijām.
Par tādiem kā žora kauns visiem Lielā Tēvijas kara veterāniem latviešiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.27 20:59

žora

Un vēl saskaņas centrs organizē "andrejavskuju" ļentočku dalīšanu, ko uz ģeņ pobedi prikrepīt pie krūtīm un automašīnām. pēc tam varēs ieraut vodočku pod vobločku, lamāt gansus un bļaut slava rossii i ļičņo tovarischu putinu! Un par tiem "kārtīgajiem" cilvēkiem. Ar tiem, kas vienā partijā ar Rubiku un latviešu noniecinātāju ždanok man nav pa ceļam.

pirms 12 gadiem, 2009.04.27 10:36

V.Urlapovs

Paldies visiem komentētājiem, kas atzinuši SC sarakstu par darītājiem, nevis "burbulatoriem".
Attiecīgi par sarakstā ievietotu kandidātu Nr.2- jūs paši uztraucāties par trim iepriekšbalsošanas dienām, par noteikto tarifu 20 Ls vienas balss pirkšanai, par mēģinājumiem noīrēt visus taksometrus visās vēlēšanu dienās. Taču mēs zinam, ka esošās Saeimas vēlēšanās Zeltiņos, ieprikšnobalsošanā nobalsoja vairāk par pusi vēlētāju. Tāpēc mēs praktiski realizējam godīgas vēlēšanas!Bijušo specdienestu darbinieku, kā zināms, nav, bet atmaskot "balsu pircējus" var tikai ar operatīvās darbības pieredzi. Tāpēc tiem,kuri nosēdējuši četrus gadus un neko nedarījuši, būdami pie varas, ir par ko padomāt, lai nenokļūt Alūksnē "Jūrmalgeita" stāvoklī.
Mēs atklāti pasniedzām deputātu kandidātu izvietošanu mūsu sarakstā, un vēlētāji arī ir darītāji, tāpēc galīgo kandidātu izvietošanu sarakstā kārtos paši.
Vēlu veiksmi kopīgā sadarbība!

pirms 12 gadiem, 2009.04.24 21:17

Labais-atbalstītāja

Neviens taču Krievijas biznesmeņiem nav traucējis iepirkt mūsu preces, kā arī mūsējās pārdot Krievijā. Deputāts taču neorganizēs tirdzniecību starp abā valstīm. Tas ir bizness.

pirms 12 gadiem, 2009.04.24 19:00

Vēlēšanu ziņas