Sekos katram pašvaldības latam 1

Ne visas uz Alūksnes novada domes vēlēšanām kandidējošās partijas savās programmās aktualizē jautājumus par pašvaldības pārvaldi – tas vairāk raksturīgs tām partijām, kuras pašlaik nav pārstāvētas vietējās pašvaldībās un visu “vēro no malas”. Līdz šim pārstāvētās partijas šajā jomā jūtas ar dzīvi apmierinātas, tomēr vērotājiem “no malas” viss nešķiet tik rožaini.

SCP gādās, lai amatus deleģē pēc deputātu kompetences, nevis politiskās piederības. SCP sola veikt pašvaldības administrācijas un pašvaldības iestāžu auditu, pārskatot konkrētu funkciju, amatu un izdevumu lietderību un panākt pašvaldības līdzekļu ekonomisku izmantošanu. “Strādāsim, lai novērstu amatpersonu vienpersonisku lēmumu pieņemšanu par budžeta izlietojumu,” saka Dz.Adlers.

Arī PS gādāšot par atalgojuma samērību ar darba rezultātiem. S.Vanags norāda, ka “algā nevar saņemt tik un tik minimālās algas – ir jāvērtē darbi.” LSDSP uzskata, ka novada saimniecības uzlabošanai un uzturēšanai nepieciešamo līdzekļu pieaugums būtiski nedrīkst palielināt iedzīvotāju izdevumus par šiem pakalpojumiem. “Arī samazinot administratīvo aparātu, var daudz ietaupīt. LSDSP strikti sekos līdzi katram pašvaldības latam,” pauž I.Ozoliņa.

SC uzsver, ka sociāli bezatbildīgas saimniekošanas kļūdu labošana valstī jāsāk pašvaldībās. JL sola uzmanīt, lai pašvaldības budžeta līdzekļus izlieto racionāli. “Pilsētā būvē stadionu – nez vai novads spēs to uzturēt, tas būs izšķērdīgi. Ielu infrastruktūras uzlabošanai kaimiņpilsētās ir saņemta valsts nauda, bet Alūksnē pašvaldība ņem kredītu. Ne vienmēr visu var novelt partejiskajai piederībai – vajag strādāt,” pārliecināts A.Krēsliņš.

Komentāri 1

Deputātiem amatus nedeleģē ... LOL Laikam joprojām nav sapratis atšķirību starp lēmējvaru un izpildvaru. Kuda katjimsja ?.... :(

pirms 12 gadiem, 2009.05.26 10:24

Vēlēšanu ziņas