5 iemesli, kāpēc mudināt bērnus likt puzles

Vecāki, meklējot veikalu plauktos bērniem piemērotas rotaļlietas un spēles, bieži vien paiet garām puzlēm. Patiesībā šis galda spēļu veids ir ļoti noderīgs bērniem, viņu attīstībai, jo sniedz daudzus ieguvumus, kas pozitīvi atsaucas gan uz paša bērna attīstību un emocionālo stāvokli, gan uz ģimenes atmosfēru kopumā.

Viens no rotaļlietu un bērnu preču tirgotājiem “XS Rotaļlietas”, vērtējot pircēju izvēles, secina, ka puzles arvien vairāk tiek novērtētas. Puzles mūsdienās ir pieejams ne tikai ar dabas vai dzīvnieku motīviem, bet tajās iekļauj populārus mutfilmu tēlus, kas veicina bērnu interesi, liek viņiem aizrautīgāk ķerties klāt puzles salikšanai. Jāatgādina, ka puzles nav tikai bērnu spēle, bet gan aizraujoša nodarbe jebkurā vecumā, atliek tikai piemeklēt īsto motīvu un sarežģītības līmeni.

Ieguvumi, ko bērnam sniedz puzles un to likšana

1. Efektīvs mācību palīglīdzeklis

Puzles savā tehniskajā vienkāršībā un daudzveidībā ir ļoti parocīgas, lai tās izmantotu kā efektīvu mācību palīglīdzekli. Pielāgojot puzles saturu un vizuālo risinājumu, bērni ar to palīdzību var apgūt gandrīz jebkuru informāciju — krāsas, formas, burtus, ciparus, iepazīt dabu, pasauli. Ražotāji šajā ziņā tiešām piedāvā plašu klāstu ar puzlēm dažāda vecuma bērniem. Tās kalpo ne tikai kā izklaide, bet arī mācību līdzeklis.

2. Motorikas attīstība

Puzles pamatā ir dažādi elementi, gabaliņi un formas, kurām jāatrod sava vieta. Bērns ar pirkstiem mēģina, salīdzina vietas, ņem puzles detaļas. Tas ir labs motorikas attīstības treniņš, kas veicina smadzeņu darbību. Uzskata, ka tas pat sekmē runas attīstību. Ja sākumā puzles likšana mazajiem pirkstiņiem šķiet grūta, tad jau pēc kāda laika bērna veiklība šajā nodarbē ievērojami pieaug.

3. Koncentrēšanās treniņš

Lai puzli saliktu, ir jākoncentrējas. Un ne vienmēr to ir viegli izdarīt. Pat pieaugušajam. Tas prasa pacietību un domāšanu līdzi. Bērniem puzles likšana ir lielisks koncentrēšanās un pat apzinātības treniņš. Tās ir iemaņas, kas noteikti jātrenē ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, tāpēc vislabāk, ja puzles bērni var likt kopā ar vecākiem.

4. Nomierinošs un meditatīvs process

Pievēršoties puzles attēlam un uzdevumam to salikt, var novērst bērna domas no kaut kā cita, mazināt satraukumu. Puzles likšana savā ziņā ir meditatīvs process. Ar laiku pacietība kļūst arvien lielāka, tā attīstās līdz ar bērna vecumu. Pužļu likšana noteikti to tikai veicina. Tās ir iemaņas, kas bērnam noder jebkurā dzīves situācijā, arī citu uzdevumu veikšanā.

5. Analītiskās un radošās domāšanas sadarbība

Liekot puzles, reizē strādā gan analītiskā, gan radošā domāšana, ļaujot tām abām sadarboties, radot smadzenēs ciešākus kontaktus starp abām puslodēm. Tas ir ļoti labs treniņš smadzenēm, kas attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, veicina prāta spējas. Analītiskā daļa domā par puzles sistēmu un meklē loģiku starp gabaliņiem, bet radošā pusē uztver kopējo attēlu un vizualizē mērķi, uz kādu puzles likšanas process virzās.

Reklāmraksti