8 nianses, kam jāpievērš uzmanība, pērkot pastaigu ratus savam bērnam

Bērni aug ļoti ātri. Te tikko mazi guļ ratu kulbiņā, bet jau pēc dažiem mēnešiem sēž ratos un veras plašajā pasaulē. Tad jau vairs nav tālu līdz brīdim, kad grib staigāt ar savām kājām. Kaut kur pa vidu šiem posmiem ir brīdis, kad pirms mazuļa dzimšanas pirktie lielie rati kļūst ikdienā neērti, jo mazajam pasaules atklājējam rati vairs ir tikai kā atbalsta punkts, kur atjaunot enerģiju no gara skrējiena vai spēlēšanās rotaļu laukumiņā.


Vecāki savu un arī bērna ērtību labad izvēlas lielos ratus nomainīt pret pastaigu ratiem, kuriem ir vairākas priekšrocības:

 • pastaigu rati ir daudz kompaktāki;

 • tie ir arī daudz vieglāki un ērtāk transportējami;

 • pastaigu ratus var viegli paņemt līdzi jebkurā sabiedriskajā transportā;

 • pastaigu rati būs neaizvietojami, ja grib ceļot kopā ar mazo staigātāju;

 • kā arī pastaigu rati ikdienā noder diezgan ilgi — pat vairākus gadus.


Tā kā pastaigu ratus parasti izmanto diezgan daudz un vairākus gadus, tad ir tikai loģiski, ka, tos pērkot un izvēloties piemērotākos, jāpievērš uzmanība dažādiem aspektiem.


Viens no zināmiem bērnu preču ražotājiem, kas piedāvā arī plašu klāstu ar pastaigu ratiem, ir “Chicco”. Sadarbībā ar šo ražotāju, apkopoti 8 būtiski aspekti, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties pastaigu ratus.


 1. Ratu svars

Jo vieglāki būs pastaigu rati, jo vecākiem pašiem ikdienā būs vieglāk un ērtāk, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tam, kāds ir ratu kopējais svars. Piemēram, Chicco pastaigu rati ir ļoti viegli. Dažu modeļu svars ir tikai nepilni 4 kilogrami.


 1. Ratu izmērs saliktā veidā

Pastaigu rati būs tik noderīgi, ka gribēsiet tos ņemt visur, kur dodaties kopā ar bērnu. Tāpēc ir svarīgi salīdzināt ratu izmēru saliktā veidā ar, piemēram, sava auto bagāžas nodalījumu. Ja ir kompakts auto, tad jāpārliecinās, ka rati tajā ietilps.


 1. Iespēja regulēt muguras daļu

Tas ir ļoti būtisks faktors. Bērns ratos gribēs ne tikai sēdēt, bet arī atpūsties, tāpēc vajadzīgas vairākas pozīcijas muguras daļai, kas ļauj nodrošināt bērnam nepieciešamo komfortu.


 1. Riteņu izmērs un rotācija

Pērkot pastaigu ratus, jāpadomā, pa kādiem ceļiem un apstākļiem visbiežāk būs jābrauc. Ja iecienītākās pastaigu vietas ir ar grants un mīkstu segumu, meža taciņas, tad labāka izvēle būs lielāki un pumpējami riteņi, kas sniegs amortizāciju un pārvarēs šķēršļus. Pilsētvidei labi derēs rati ar mazajiem un cietajiem riteņiem. Jāpārliecinās, ka priekšējie riteņi ir rotējoši, tā būs ērtība, kas palielinās manevrētspēju.


 1. Drošības jostas un barjera

Bērna drošība ratos ir prioritāte. Viņš ir aktīvs, grib izzināt pasauli, tāpēc jābūt stingrai un ērtai drošības jostai, kā arī papildu ērtība būs barjera, pie kuras var piestiprināt arī kādu rotaļlietu.


 1. Grozs un jumtiņš

Lai gan ir pieejami modeļi bez šiem papildinājumiem, tomēr tālredzīgāk ir pirkt pastaigu ratus ar jumtiņu, kas pasargās no saules un vēja. Bet ratu groziņš vienmēr ir ieguvums, kā arī atbrīvo rokas no mantām.


 1. Ratu plēve

Ratu plēve, kas nāk komplektā konkrētajiem ratiem un der tiem ideāli — tas ir komforts gan bērnam, gan vecākiem.


 1. Ratu materiāls, krāsa, kopšana

Nelolojiet cerības, ka pastaigu rati netiks sasmērēti, bērns noteikti par to parūpēsies, tāpēc jau laikus domājiet, kā konkrētais modelis ir iztīrāms, cik praktiska ir krāsa un materiāls.


Reklāmraksti