Ādas un nagu problēmas, ar kurām palīdzēs tikt galā dermatologs

Āda, mati un nagi — tās ir redzamākās zonas, par kurām jārūpējas, lai justos labi un izveidotu vēlamo vizuālo tēlu, tomēr arvien vairāk tieši šīs zonas cieš no dažādām saslimšanām. Ja tās netiek ārstētas un novērstas, tad dzīves kvalitāte pazeminās, kā arī tiek bojāts estētiskais efekts. Piekritīsiet, ka nagu sēnīte, blaugznas, akne un citas saslimšanas labam izskatam ir traucēklis. Dermatologs ir tas speciālists, kurš palīdzēs cīnīties ar šāda veida problēmām.


Pieredzējis dermatologs ērti pieejams vairākās VCA poliklīnikās un medicīnas centros gan Rīgā, gan Liepājā. Vizīti iespējams pieteikt arī elektroniski.

Ādas un nagu sēnīte — īpaši aktuāli vasarā

Ādas, pēdu un nagu sēnīte ir tiešām nepatīkama lieta, kas bieži vien arī netiek laikus pamanīta. Ārstēšana var prasīt diezgan daudz laika un naudas, tāpēc, jo ātrāk tiek apmeklēts dermatologs un uzsākta ārstēšana, jo ātrāk izdosies nepatīkamo kaiti uzvarēt.

Sēnīšu slimības ir infekciju slimības, ko izraisa  patogēnās sēnītes, ko var iegūt, ja nonāk kontaktā ar inficētu cilvēku vai priekšmetu. Visbiežāk tas notiek tieši sabiedriskās vietās. Sēnītēm patīk siltums un mitrums, tāpēc vietas, kur slimība var izplatīties, ir publiskās pirtis, baseini, dušas. Vasarā arī pludmale un tai piegulošā infrastruktūra ir potenciāls drauds, tāpēc jau laikus jādomā par savu drošību. Ja ir aizdomas, ka uzbrukusi sēnīte, nekavējoties jāapmeklē dermatoloģijas klīnika un jāveic piesardzības pasākumi, lai neinficētu citus cilvēkus. Ādas un nagu sēnītēm ir dažādi veidi, precīzu diagnozi varēs noteikt dermatologs, kurš arī lems par piemērotāko ārstēšanas veidu.

Dermatīti, izsitumi, psoriāze un  citas ādas problēmas

20180420-1352-adas-problemas.jpg
Šis ir ādas slimību laikmets, jo gandrīz katrā ģimenē kāds saskaras ar izsitumiem, niezi, dermatītiem, ko izraisa dažādi gan uztura, gan dzīvesveida faktori. Ādas slimības provocē gan uzturs, gan ārēji kairinājumi, gan stress, gan vides faktori un iedzimtība.

Visbiežāk tā ir kompleksa problēma, ko risina ne tikai dermatologs, bet arī citu nozaru mediķi — alergologs, gastroenterologs un citi. Lai panāktu uzlabojumu, jācīnās ne tikai ar sekām, bet jāmeklē un jānovērš ādas problēmu cēloņi. Dermatologs ir tas ārsts, pie kura ved pat jaundzimušos, jo ādas problēmas tagad bērniem mēdz parādīties jau uzreiz pēc nākšanas pasaulē. Dermatologs spēs sniegt padomu par piemērotāko ādas kopšanu katrā gadījumā, sniegs rekomendācijas par izmaiņām dzīvesveidā, vajadzības gadījumā izrakstīs medikamentus, ko izmantot slimības saasinājumu laikā.

Dažādi ādas veidojumi un dzimumzīmes

Ādas veidojumi ir gan estētiskas, gan medicīniskas dabas jautājums. Bet par to varēs spriest dermatologs pēc veidojumu apskates, nosakot, vai tie nav ļaundabīgi, un lemjot par piemērotāko veidu, kā tos noņemt. Īpaši vērīgiem jābūt pret savām dzimumzīmēm, jo to izmaiņas var liecināt par nopietnākām saslimšanām, pat onkoloģiska rakstura slimībām, tāpēc labāk veikt profilaktiskas dzimumzīmju un citu ādas veidojumu pārbaudes. Dermatologs sākumā veiks apskati ar palielināmo stiklu (dermatoskopija) un novērtēs, vai ir aizdomas par nevēlamām izmaiņām un vajadzību pēc tālākām pārbaudēm. Ja ir daudz dzimumzīmju, īpaši piesardzīgiem jābūt vasarā, kad tā vien gribētos saulītē gozēties visu laiku. Tādā gadījumā dermatologs ieteiks, kā un ar kādiem līdzekļiem savu ādu efektīvāk pasargāt no UV staru ietekmes.

Tomēr šīs nav vienīgās veselības problēmas, kas ir dermatologa kompetencē. Tāpat dermatologs palīdzēs cīņā ar herpes vīrusu, seksuāli transmisīvām saslimšanām, ādas parazitārām saslimšanām (kašķis, utis utt.), palīdzēs cīņā ar blaugznām. Dermatologs palīdzēs ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti, samazināt ādas diskomfortu un uzlabot nagu, matu un ādas izskatu. Vesela āda, nagi un mati — tas ļauj justies un izskatīties labi.


Reklāmraksti